İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?

Lee Van Cleef

Kilopat
Daha fazla  
A1-A2 seviye İngilizce biliyorum. B1 seviyesine gelmek istiyorum. Ne gibi tavsiyeleriniz olur, sizin yaptığınız adımlar veya kullandığınız uygulamalar varsa tavsiye edebilirsiniz. Örnek Duolingo adında bir uygulama duymuşsunuzdur, bende 5.inci adıma kadar kullanmıştım (toplam 45 adım var). Temelden cümle kurmaya kadar öğretiyor. Bu uygulamayı tekrar kullanmaya başlasam nasıl olur? Udemy'den ders tavsiye edebilirsiniz. Kendinizin ve tanıdığınız kişilerin kullandığı tavsiyeleri verirseniz güzel olur. Kelimeleri nasıl öğrendiniz veya ezberlediniz nasıl tanımlarsanız tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Efendim size modadil tarzı İngilizce kurslarını tavsiye edeyim kesinlikle B1 seviyesine ulaştıracak eğitimi veriyorlar ben 5 aylık bir kurs sonunda B1 seviyesine gelmiştim ama bu işte istikrar önemli soylemeden gecmeyeyim.

Ben şahsen Dualingo'nun pek işe yaradığını düşünmüyorum. Çok sıkıcı geliyor zaten. Bu kanaldan B1 seviyesine dair birçok şey öğrendim: Deyimler, daha pratik cümleler vesaire.

Birkaç senedir internetten çok fazla yabancı kişiyle yazışıp konuşuyorum. 2 sene önce adımı bile zor söylediğim İngilizce de şu an uzun muhabbetler kuracak, sevgili yapabilecek kadar konuşabiliyorum. Akıcılık olarak ilerlememe en çok bu yaptığım pratikler katkı sağlamıştır.
Konuşmak istiyorsan pratik yapmak zorundasın. Yani tavsiyem yabancılarla (anadili İngilizce olan kişilerle) iletişim arkadaşlık kur.

Efendim size modadil tarzı İngilizce kurslarını tavsiye edeyim kesinlikle B1 seviyesine ulaştıracak eğitimi veriyorlar ben 5 aylık bir kurs sonunda B1 seviyesine gelmiştim ama bu işte istikrar önemli soylemeden gecmeyeyim.
Kurslar çok pahalı oluyor ve ben çok etki ettiğini düşünmüyorum açıkçası

A1-A2 seviye İngilizce biliyorum. B1 seviyesine gelmek istiyorum. Ne gibi tavsiyeleriniz olur, sizin yaptığınız adımlar veya kullandığınız uygulamalar varsa tavsiye edebilirsiniz. Örnek Duolingo adında bir uygulama duymuşsunuzdur, bende 5.inci adıma kadar kullanmıştım (toplam 45 adım var). Temelden cümle kurmaya kadar öğretiyor. Bu uygulamayı tekrar kullanmaya başlasam nasıl olur? Udemy'den ders tavsiye edebilirsiniz. Kendinizin ve tanıdığınız kişilerin kullandığı tavsiyeleri verirseniz güzel olur. Kelimeleri nasıl öğrendiniz veya ezberlediniz nasıl tanımlarsanız tavsiyelerinizi bekliyorum.
Biraz saçma gelebilir kulağa fakat VRChat diye bir oyun var Steam'de ücretsiz PC ile de giriş yapabiliyorsun herkes ingilizce konuşuyor orada kelimeleri geliştirebileceğini pek sanmam fakat aksanını geliştirebilirsin.

Zaten bir kaç defa heveslenip çalışıyordum ama istikrarlı olamıyordum belki de sorun istikrar etmediğimden kaynaklanıyor.

İşte şöyle bir şey var. Bir kaç kez dc üzerinden yabancılar ile oyuna girdim. Adamların her dediğini anlamıyordum çünkü kelimeleri bilmiyordum sadece basit şeyleri anlayabiliyor ve söyleyebiliyordum.

Geri
Yukarı