İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
8. sınıfım ingilizceyi seviyorum netlerim falanda 10 genellikle nadiren 1 yanlış yaparım. Bunu geliştirmek isterim. Önereceğiniz bir uygulama vs. var mı? Tavsiyeleriniz neler? İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıfım İngilizceyi seviyorum netlerim falanda 10 genellikle nadiren 1 yanlış yaparım. Bunu geliştirmek isterim. Önereceğiniz bir uygulama vs. var mı? Tavsiyeleriniz neler? İyi Sosyaller.

CS2 oyna Rusların bozuk İngilizcesiyle iletişim kurmaya çalışırken öğreniyosun zaten. Hem de konuşma pratiği.

Altyazılı film izle bol bol. Bir arkadaş belirle ve gün içinde sürekli İngilizce konuşun. Akademik İngilizce için buna yönelik kaynaklar satın almalısın ama.

Duolingo ve Voscreen kullanıyorum.

Grammar ve vocabulary kitapları al, çöz, öğren. İngilizce hikaye kitapları da var onlara da bakabilirsin.

Bence dünyanın en gereksiz şeyi bunlar 1 sene bunları yaptım adam akıllıca bir gelişme göremedim fazla.
Sana gelecek olursak tavsiyem Busuu indirmen (Duolingo'ya bin basar) ondan günlük bir bölüm bitirmen 2 defa tekrar etmen sonra telaffuz kursuna geçmen. Diğeri ise her şeyini İngilizce yapman uygulamalarını falan bu kelime bilgisine nasıl etki ediyor dersen onu Türkçe kullandığındaki halini biliyorsun bu da kelimeyi öğrenmeni sağlıyor. Diğer önerim ise İngilizce oyun sunucularına gir orada sesli sohbet etmeye hem oradan yabancı arkadaşlar edinirsin hem de milletle eğlenirsin bunlar benim önerim.

Oynuyorum zaten hocam fakat bu sene sınavım olduğu için aldılar bilgisayarı. Genellikle Ruslarla kavga ediyorum bir seferinde adamla kanka olmuştuk.

Ben bu taktikle LGS de İngilizce fullemiştim. Hem eğlenceli hem eğitici. Ama bilgisayarını aldılarsa çok da bir seçenek kalmıyor (internet kafe dışında).

İngilizce film-dizi izle ama sakın anlamıyorum diye Türkçe alt yazı ile izleme. İngilizce alt yazı ile izle ondan sonra da İngilizce altyazısız izle. Basit sitcom dizilerini izleyebilirsin başlangıç olarak. Onun dışında grammar için kitap almana bence gerek yok. İnternette birçok hoca var, grammar konularını anlatan (tavsiyem Özkan Çelen). Bu kadar. Bunları yaparak ortalama 3-4 ay içinde neredeyse sıfırdan B2 civarlarına geldim.
Bir de Rec Room diye bir oyun var. Orada insanlarla sesli sohbet edebilirsin, belirli bir ilerleme sağladıktan sonra.

Geri
Yukarı