İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?

Filmleri ingilizce izleyerek ve altyazıları çevirerek izlersen etkili olur. Mesela spotify da şarkı sözleri özelliği var bakıp çevirebilirsin. Oyunlarda yabancılar ile sesli konuşabilirsin. Seviyene göre kitaplar okuyabilirsin. Yeter ki iste 😂

Ben İngilizce hocama sorduğumda alt yazılı film ve diziler izleyebilirsin, YouTube'dan İngilizce videolar izleyebilir İngilizce haber ve makaleler okuyup anlamadığım kelimelerin anlamını öğrenmemi söylemişti. Bir de ingilizcesi iyi olan biriyle İngilizce konuşman seni geliştirebilir.

Ben İngilizce hocama sorduğumda alt yazılı film ve diziler izleyebilirsin, YouTube'dan İngilizce videolar izleyebilir İngilizce haber ve makaleler okuyup anlamadığım kelimelerin anlamını öğrenmemi söylemişti.
İngilizce animasyon videolarına bakıyorum. Yararları var.

Kesinlikle filmleri Ingilizce altyazili izlemek gerek. Ingilizce seslendirmeli Turkce altyazi inanin hicbir ise yaramiyor.
İngilizce olarak kendi kendime konuşuyorum insan bulamadığım için :D.

İngilizce animasyon videolarına bakıyorum. Örnek atabilirim.

İngilizce olarak kendi kendime konuşuyorum insan bulamadığım için :D.
Yani günlük hayatına İngilizceyi sokarsan yavaş yavaş bilinç altında kazınmaya başlar ve kelimeleri anlaman gelişir.

Kelime ezberle, grameri iyi bil. Bunun dışında 'Voscreen' uygulamasını öneririm. İçinde dizi, film vb alıntıları var video olarak. Seviyene göre alıntılar altyazılı ya da altyazısız olarak çıkıyor karşına. İzleyebilirsin.

Geri
Yukarı