İngilizceyi nasıl öğrendiniz?

Ben oyun, dizi ve manga sayesinde öğrendim. Şu an seviyem B1 ya da B2 ama daha da geliştirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, kodlama öğrenmek istediğini belirtenler muhakkak İngilizce öğrenin önerisiyle karşılaşıyorlar. İngilizceyi siz nasıl öğrendiniz bir yol çizebilir misiniz?
Ben başlarda ingilizceden nefret ediyordum ama bir öğretmen sevdirince çok kolay öğrenmeye başladım. Şu anki ingilizcemin büyük bir kısmını okulda öğrendim, sonrasında kendimi geliştirmek için kursa da gittim ama okuldaki ingilizcem her şeye yetiyordu. Eğer okulda öğrenemediysen ve bir kursa da gidemeyeceksen ücretli/ücretsiz uygulamalar var. Onlar da olmazsa gördüğün her şeyi ingilizceye çevirmeye çalış :D ingilizce altyazılı film/dizi izle. (Altyazı da ingilizce olsun.)

1. dizi.
2. film.
3. oyun.
4. çevre.

Oyunları Türkçe altyazılı oyna ve Film/Dizileri kesinlikle dublaj izleme dublaj hem ingilizceni kötüleştirir hem de mesela Terminator'de Arnold Schwarzenegger'ın havalı sesi yerine saçma sapan bir ses.

Ben başlarda ingilizceden nefret ediyordum ama bir öğretmen sevdirince çok kolay öğrenmeye başladım. Şu anki ingilizcemin büyük bir kısmını okulda öğrendim, sonrasında kendimi geliştirmek için kursa da gittim ama okuldaki ingilizcem her şeye yetiyordu. Eğer okulda öğrenemediysen ve bir kursa da gidemeyeceksen ücretli/ücretsiz uygulamalar var. Onlar da olmazsa gördüğün her şeyi ingilizceye çevirmeye çalış :D ingilizce altyazılı film/dizi izle. (Altyazı da ingilizce olsun.)
Bir de arkadaşımla sürekli ingilizce konuşurduk/ yazışırdık.

İngilizce video ve kitapları okumaya başladım ilk başlarda çeviriyi çok sık kullanırken şu an altyazıya gerek duymadan rahatça anlayabiliyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı