İngiltere GP

Mali the Perfect

Hectopat
Daha fazla  
Bir yandan Carlos "Vamoss Ulan" Sainz'in ilk birinciliğine sevinirken, bir yandan da Sainz'e kızıyorum. Bu kadar yavaş olamazsın. Senin yüzünden Lerlerc'in hakkı olan pit yendi, sen hızlan diye. Resmen Leclerc'i kurtların önüne attı Ferrari duvarı. Ocon sonrası güvenlik aracında Perez'i Hamilton'un arkasında görünce Perez'in 1 ya da 2. garanti olacak dedim. Hak etti. Sessiz, sedasız. Hamilton'a güncellemeler yaramış. Russell'i da bu araçla izlemek isterdim. Ama bir yandan da Zhou'nun kazasına sebebiyet verdiği için hak etti yarış dışı kalmayı. Verstappen :D

Senin yüzünden Lerlerc'in hakkı olan pit yendi, sen hızlan diye.
Leclerc'in hakkı olan pit yenildiği falan yok. Son kısımda önde olan pilot Leclerc idi, Ferrari'nin saçma strateji ekibi asıl Leclerc'i arkadakilere yem yaptı. İlk pite alınan Leclerc olabilirdi ama yapmadılar.

Yarışta da daha hızlı olan taraf hasarlı araca rağmen Leclerc idi.

Dümdüz yarış kazasıydı. Russell'ı suçlamak doğru değil.
Yarış kazası olması, burada bir suçlu aramak için engel değil. Sol aynasından Gasly'nin orada olduğunu görmüyor mu? Eee zaten Zhou yanında. Nereye kapanıyor peki? He, bana dersin sadece Zhou'yu kapatmak istedi ve aynaya bakmadı ve Gasly'nin orada olduğunu görmedi. Bu daha büyük suçtur.

Leclerc'in hakkı olan pit yenildiği falan yok. Son kısımda önde olan pilot Leclerc idi, Ferrari'nin saçma strateji ekibi asıl Leclerc'i arkadakilere yem yaptı. İlk pite alınan Leclerc olabilirdi ama yapmadılar.
Sainz yavaştı ve Hamilton ve Perez'in, hatta Alonso'nun bile Sainz'i yiyeceklerini düşündüler. Sainz yavaş olmasaydı, çift pitstop yaparlardı. Sainz 4. başlasa bile bir şeyler yapabilir diye düşünebilirlerdi. Çift pitstop yapmamalarının tek sebebi Sainz'in yavaş olmasıdır.

Dümdüz yarış kazasıydı. Russell'ı suçlamak doğru değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana şunu durumun mantığını anlatamazsın.

Son düzenleme:
Eee zaten Zhou yanında. Nereye kapanıyor peki? He, bana dersin sadece Zhou'yu kapatmak istedi ve aynaya bakmadı ve Gasly'nin orada olduğunu görmedi. Bu daha büyük suçtur.
Kaza bir yarış olayı. Gasly arada sıkışmış ayağını gazdan çekince Russell'in sol lastiğine temas ediyor, Russell'in sol lastiği patlayınca direkt araca çarpıyor.

Sainz yavaştı ve Hamilton ve Perez'in, hatta Alonso'nun bile Sainz'i yiyeceklerini düşündüler. Sainz yavaş olmasaydı, çift pitstop yaparlardı. Sainz 4. başlasa bile bir şeyler yapabilir diye düşünebilirlerdi. Çift pitstop yapmamalarının tek sebebi Sainz'in yavaş olmasıdır.
Kimse Sainz'in hızlı olduğunu söylemiyor. Leclerc'in pit yapmamasının nedeni Sainz değil, Ferrari pit ekibidir. Olayın Sainz ile bir alakası yok. Önde olan pilot Leclerc idi, inisiyatif her zaman önde olan pilota göre yapılır. Ferrari pist üstünde tuttu ve yanlış karardı. Binotto'da yarıştan sonra zaman kaybederiz diye üst üstte iki pit stop yapmadık dedi ve de Sainz'in eski lastiklere sahip olması, ayrıca soft lastiklerin çabuk yıpranacaklarını düşündükleri için böyle bir hamle yapmışlar. Monacoda da Leclerc'i harcadılar, burada da aynı strateji hatası. Sainz'in yavaşlığından kaynaklanan bir hata değil bu, direkt strateji hatası.

Binotto'da yarıştan sonra zaman kaybederiz diye üst üstte iki pit stop yapmadık dedi
Böyle durumlar ile ilgili tonla örnek var çift pitstop ile ilgili.

Binotto linç edilmekten korktuğu için söyledi bunu. Başka bir açıklaması yok. Ben dedim ki 4. sırada başlar en kötü Sainz ama fotoğrafta güvenlik aracı arkasında 30 sn. geride Perez.

Rahat rahat 3. olarak çıkabilirdi. 6-7 turluk sert lastik ile yeni set yumuşak lastikleri kimse kıyaslayamaz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Binotto linç edilmekten korktuğu için söyledi bunu.
Korktuğu için değil o açıklama, becerisizlik var işin içinde. Sainz ile durumun bir alakası yok, her iki pilotu da aynı anda içeri alması gerekirdi. Pist üstü pozisyonu kaybolacaktı ama buna değerdi. Ayrıca öndeki sürücü strateji açısından diğer pilotlar kadar risk alamaz pist üstü pozisyonunu koruyabilmek için. Puan sıralamasında da önde olan Leclerc, haliyle madem Binotto'nun böyle bir bahanesi var Sainz'i kurban etmesi gerekirdi. Önde olanı çağırmaması Sainz kaynaklı değil, stratejik basit bir hata kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı