İngiltere'de COVID 19 tedbirlerini kaldırıyor

Aşıdan kaçmıyorum aslında. Sadece mantıklı bulmuyorum. Zaten açık eğitimde olduğum için evden de tek tük çıkıyorum. Biraz bekleyeyim dedim, bu ay yasaklarda kalkmalar falan oldu. Ama emin olun güzel bir şey olsaydı benim açımdan ilk vurulanlardan birisi ben olurdum.
Benim sorunum aşı olmayanlarla değil. Aşı olmaya fırsat bulamamış olabilirsin, aşı olacak yaşta olmayabilirsin vb. sebepler olabilir.

Fakat kendisini profesör sanıp sanki tek akıllı oymuş gibi davranan ama hiçbir şey bilmeyenlerle derdim.

Aşı karşıtlarına tavsiye ettiğim deneyi alıntılıyorum. Lütfen bunu denesinler ve bizimle paylaşsınlar. Çocukları üzerinde risk alabilecekler mi bakalım? Bu kadar eminlerse kendilerine her türlü yapmaları lazım. :)
Bu güne kadar türünü sürdürebilme ve eskiden öldürücü olan çoğu hastalıkla savaşmamızı sağlayan şeylerin aşılar olduğunu biliyor mu acaba? Bilmediklerine adım gibi eminim. Bakalım aşılara bu kadar karşılarsa çocukları doğunca hiçbir aşısını yaptırmasınlar. O çocuk kaç yıl yaşayabilecek bakalım? Ölümle sonuçlanacak bir deney yapmak istiyorlarsa çocuklarında yapabilirler. Çok biliyorlar ya. :)

Son düzenleme:
Kimsenin bağışıklık sistemi bir değil. Yaşlı insanların ki daha zayıf olabilir ama onlarda da istisnalar mevcut. Aynı istisnalar gençlerde de mevcut. Aşılar öyle ömür boyu sizle kalan şeyler değiller. Bizim ülkedeki aşı karşıtlığı ve aşı korkusunu hala çözemedim. (Üstüne alınmana gerek yok, genel konuşuyorum.)

Aşıdan korktukları kadar yedikleri, içtiklerinden korksalardı keşke. :) Öyle bir kafayı sıyırmışlar ki aşı olanların tamamen dünyadan yok olacağını düşünüp kendilerini "uyanmışlar" olarak sanıyorlar. :D

Bu güne kadar türünü sürdürebilme ve eskiden öldürücü olan çoğu hastalıkla savaşmamızı sağlayan şeylerin aşılar olduğunu biliyor mu acaba? Bilmediklerine adım gibi eminim. Bakalım aşılara bu kadar karşılarsa çocukları doğunca hiçbir aşısını yaptırmasınlar. O çocuk kaç yıl yaşayabilecek bakalım? Ölümle sonuçlanacak bir deney yapmak istiyorlarsa çocuklarında yapabilirler. Çok biliyorlar ya. :)

Hocam bebeklere yapılan aşılarla COVID 19 aşısı bir mi COVID aşısının yan etkileri var ama bebeklere yapılan Asinin yan etkisi yok diye biliyorum.

@İSOPRO Bebeklere yapılan aşı hakkında bilgim yok. Belli yaş altına aşı yapılmıyor zaten, farklı ülkelerde kurallar farklı olabilir. Eğer fark var diyorsan büyük ihtimal daha düşük etkilere sahiptir ki bebeğin vücudu kaldırabilsin. Aradaki fark öyledir yani.

@İSOPRO Bebeklere yapılan aşı hakkında bilgim yok. Belli yaş altına aşı yapılmıyor zaten, farklı ülkelerde kurallar farklı olabilir. Eğer fark var diyorsan büyük ihtimal daha düşük etkilere sahiptir ki bebeğin vücudu kaldırabilsin. Aradaki fark öyledir yani.
İsrail'deki Sheba Hastanesi tarafından yapılan ön araştırma, Koronavirüs aşısının dördüncü dozunun antikorlarının üçüncü doz aşıdan daha fazla olmasına rağmen Omicron varyantına karşı yeterince bağışıklık oluşturamadığını ortaya koydu.

● Avrupa İlaç Ajansı ise geçtiğimiz aylarda yayınladığı 'Ekstra dozlar ve güçlendiriciler hakkında öneriler' başlıklı makalesinde dördüncü doz aşı kampanyasını destekleyecek çok az kanıt olduğu ve tekrarlanan dozların aslında doğal bağışıklık sistemlerini zayıflatabileceği konusunda bir uyarıda bulunmuştu.
Sen 10. Dozu vurulmaya devam et.

@reddline Şu anda 2. doz aşım var zaten. :) Ayrıca 3. ve 4. doz aşılar daha önce geleneksel aşı olan kişilere tavsiye edilir. Sebebini forumda 30 kere açıklamışımdır. Okuyabilirsin onları. Bu kadar kinli olmana gerek yok, kendine yancı aşı karşıtları arıyorsan Twitter kaynıyor bunlardan.

Bu kadar neye kızıyorsunuz onu da anlamıyorum. Daha önce yaptığım açıklamalar var bu konuda. Geleneksel aşı olanlara mRNA aşılar uygulandı ki varyantlara karşı dirençli olsunlar diye. Aşıları toplayarak doz sayısına bakıyorsak bebeklikten beridir sen de 10 doz aşı olmuş oluyorsun. :D

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE vallaha onu bunu bilmem ama benim yurtta oda arkadaşım pozitif. Sabah diyordu test yaptıracağım diye yaptırdı pozitif. Bakalım sonuç ne olacak bende. Ben en azından 2. aşının 3 aylık test gerekmesi durumundan memlekete dönebilirim en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı