İninal Kart satın alma

lionstone19

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yarın Teknosa'dan İninal Kart almayı düşünüyorum ama aklımda birkaç soru var.

• Bazı yerlerde okudum ilk aldığımızda 25 TL yüklemek zorundaymışız. Doğru mu? Yoksa bu sadece Migros için mi geçerli?
  • Nereden ödeme yapabilirim? Her bankamatikten oluyor mu?
  • Yaş sınırı var mı? Teknosa'ya gittiğimde hemen verecekler mi yoksa kayıt falan mı yapacaklar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknosa'da karta para yükleme zorunluluğu yok, sonradan değişmediyse tabii ki.
Sadece PTT ve ING ATM'lerinden işlem yapabilirsin.
12 yaş sınırı var. Birkaç bilgi istiyorlar fatura kesebilmek için.

Teknosa'ya gittiğinde Lays alır gibi alacaksın. Hiçbir bilgi falan yok. Sonra internetten aktive etmen gerekecek yaş sınırı mevzusu burada başlıyor. TC falan istenecek. Üye olduktan sonra rahat rahat kullanabilirsin.

Teknosa'da karta para yükleme zorunluluğu yok, sonradan değişmediyse tabii ki.
Sadece PTT ve ING ATM'lerinden işlem yapabilirsin.
12 yaş sınırı var. Birkaç bilgi istiyorlar fatura kesebilmek için.
Inınal kart ile misal Aliexpress ya da HepsiBurada gibi sitelerden alışveriş yapabilir miyim? Biraz daha gerçekçi olursak Burger King ya da Bim gibi mağazalarda alışveriş mümkün mü?

MasterCard geçerli her yerde alışveriş yapabilirsin. Tabi kartı onayladıysan.

Migros'ta sınır var. ATM'lerde ise en düşük banknot olan 5 lira sınırı var.

Migros vb. yerlerden 25 TL ve kartları ancak ATM'lerden serbest bir şekilde yükleme yapabilirsin. Örnegin 5 TL:)
Kartların max 9000 TL yükleme limiti var eskiden 5000'di :)

-Bu arada bugün ING ATM'sinden yükleme yapacakken ekranda sadece bakiye çekme ve bakiye sorgulama işlemi çıktı ve yükleme yapamadım. Bir garipti doğrusu. :/

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı