Çözüldü INNO3D iChill RTX 3070 4X yüksek sıcaklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes Sevis

Centipat
Daha fazla  
4X modelini kullaniyorum fakat kart aşırı ısınıyor. 81 dereceleri görüyor tam yükte iken, Corsair Spec Delta RGB kasasi. En son careyi ön ve yan kapağı açmakta buldum 74-77 derece arasında gidip geliyor ama yine de fazla geldi bana. Kartta bir problem olabilir mi? Bu esnada kart %60-%75 2000-2600 RPM fan devrinde çalışma esnasinda bu sıcaklıklar.

Çözüm
Nasıl çözdünüz?

Öncelikle üstteki fanın yönünü değiştirdim, ekran kartının üstüne 2 tane 12 cm fan koydum ekran kartının alt kısmına 1 tane 12 cm fan koydum. Driverlerini güncelledim. Şu an test ettiğimde tam yük altinda 69 71 dereceler arasında. Ve sıcak hava tahliyesi oldukca iyi şu anda, islemci ve ekran kartı ısıları eşit seviyelerde hareket ediyor. Oldukça iyi oldu şu anda... Yorumlar için teşekkürler.
Hocam, 3070 gibi bir kartla o kasayı kullanmanız garip geldi. Biz o kasayı 5000-6000TL bandındaki sistemlerde önerirsek öneriyoruz.(genelde pek de öneren görmedim) Çok bir bilgim yok fakat kasadan

Bu delikler kesinlikle yeterli değil.
Eki Görüntüle 798071
Gercekten yeterli degil kapağı açtığında 5 derece oynama oluyor...
Sıcaklıklar normal o kasayla.

Maşallah fırın gibi hiçbir yerden hava almıyor.
Önde 3 gamepower fan var üstte öndeki fan içeriye arkasında ki Dışarı ya egsoz fan Dışarı ya seklinde konumlandirdim

Sıcaklıklar normal o kasayla.

Maşallah fırın gibi hiçbir yerden hava almıyor.
Önde 3 gamepower fan var üstte öndeki fan içeriye arkasında ki Dışarı ya egsoz fan Dışarı ya seklinde konumlandirdim
O sıcaklıklar normal değil arkadaşların dediğine göre kasa çok kötü. Referans tasarımda bile 75 derecelerde çalışıyor 3070. Pardon 70 derecelerde.

3070 gerçekten güçlü bir kart fakat 3 fanlı bir ekran kartına ve yüksek RPM'lere rağmen o sıcaklık yine de yüksek bence. Sıcaklıklar ve ses sizi rahatsız ediyor ise kasayı değiştirin derim, ne de olsa önü kapalı bir kasa.
3070 gerçekten güçlü bir kart fakat 3 fanlı bir ekran kartına ve yüksek RPM'lere rağmen o sıcaklık yine de yüksek bence. Sıcaklıklar ve ses sizi rahatsız ediyor ise kasayı değiştirin derim, ne de olsa önü kapalı bir kasa.
Haklısın dostum bence de kasadan kaynaklı, yeterli hava sirkülasyonu sağlamıyor. Extra fan konumlandirdim ama yeterli degil yinede. Mesh kasa şart oldu

Haklısın dostum bence de kasadan kaynaklı, yeterli hava sirkülasyonu sağlamıyor. Extra fan konumlandirdim ama yeterli degil yine de. Mesh kasa şart oldu.

Mesh kasaya geçmek yararınıza olacaktır. Bir de kasanız nerede konumlanıyor? Benim Sharkoon RGB Flow kasam masanın altındaydı masanın üstüne aldım şu an boşta 7-8, yükte ise 4-5 derece fark etti. Bir de mesh alınca sıcaklıklar çok daha düşecektir emin olun. Bütçe yoksa Zalman N5 bütçe var ise TD500 mesh öneririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı