İnsan hayatının ince bir ip üzerinde oluşu

Herkes bir gün ölecek yapıcak bir şey yok hayatını yaşamalısın. Zaten ölümden sonra bütün gerçekleri öğreneceğiz kafaya takmaya gerek yok.

Herkes bir gün ölecek yapıcak bir şey yok hayatını yaşamalısın. Zaten ölümden sonra bütün gerçekleri öğreneceğiz kafaya takmaya gerek yok.
Çok kafaya takmıyorum zaten. Sadece başkalarının ölümü üzüyor beni. Emmim vefat etmişti koronadan o üzmüştü falan.

Çok kafaya takmıyorum zaten. Sadece başkalarının ölümü üzüyor beni. Emmim vefat etmişti koronadan o üzmüştü falan.
1-2 gün üzülmek herkesin hakkı onun için zaten üzülmelisin gayet normal. Ama yani ömrün boyunca kafana takmana gerek yok ölenleri geri getiremeyiz onlar zaten gittikleri yerde mutlulardır.

1-2 gün üzülmek herkesin hakkı onun için zaten üzülmelisin gayet normal. Ama yani ömrün boyunca kafana takmana gerek yok ölenleri geri getiremeyiz onlar zaten gittikleri yerde mutlulardır.
E yani. Hayat akıyor. Bir yerde istersen bile takılı kalamazsın. Kalmamalı zaten insan.

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?
Öleceğiz müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

Kapı kapı, yolun son kapısı ölümse;
Her kapıda ağlayıp o kapıda gülümse!
O demde ki, perdeler kalkar, perdeler iner,
Azrail’e hoş geldin, diyebilmek de hüner...
(Necip Fazıl Kısakürek)

Videoyu izlemek istemiyorum fakat ne olmuş videoda?
Çok fazla detay veremem ban yeme riskim var o yüzden azaltayım biraz. Öğrenciler çok sıkışık bir alana çok fazla kişi toplanmışlar. Demir korkuluk kırılıyor ve 7 öğrenci hayatını kaybediyor. Ayrıca ölülerde gösteriliyor.

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?
Öleceğiz müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

Kapı kapı, yolun son kapısı ölümse;
Her kapıda ağlayıp o kapıda gülümse!
O demde ki, perdeler kalkar, perdeler iner,
Azrail’e hoş geldin, diyebilmek de hüner...
(Necip Fazıl Kısakürek)
Günahkarlar için pek güzel bir şey denemez... (İslam ve Hristiyan dini için konuşuyorum.)

Videyu izledim bende, etkilenmedim ama. Kendi hataları yüzünden canlarını kaybetmiş. 20 kişiyi kaldıcak korkuluğa 100 kişiden fazla yaslanırsanız sonu bu olur. Bunu düşünmek kolay. Niye bu kadar karamsar düşüyorum, bilmiyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı