İnsanımızda yaşları küçük olmasına rağmen ağzına gelen lafı söyleyebilmesi hakkına düşünceleriniz?

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 2B
J

Jira'nın süper çakması 3T

Ziyaretçi
Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi çocuğun öz güveni çok yüksek ben bu çocuk ile uğraşsam dava bile açabilirim ama yaşına ithafen uğraşmıyorum. Bu öz güven nereden geliyor bunlara "veled ve çoluk çocuk vb" laflar söylüyorlar videolarına bakınca yaşını daha iyi anlıyorsunuz ama ona rağmen laf atıyor.

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Sebebi, karşılığında bir yaptırıma uğramaması. Annesinin babasının bu durumdan zaten haberi olmuyor. Eskiden biz sokakta oynarken böyle bir şey yaparsak önce mahallemizin abisi döverdi; sonra anneye, babaya şikayet ederdi. Bir de üstüne onlardan sopa yerdik. Ben sebebini sosyolojik olarak böyle yorumluyorum.

Sebebi, karşılığında bir yaptırıma uğramaması. Annesinin babasının bu durumdan zaten haberi olmuyor. Eskiden biz sokakta oynarken böyle bir şey yaparsak önce mahallemizin abisi döverdi; sonra anneye, babaya şikayet ederdi. Bir de üstüne onlardan sopa yerdik. Ben sebebini sosyolojik olarak böyle yorumluyorum.
Kesinlikle. Lakin ben bu devirde çoğu ailede gördüğümü söyleyeceğim: Çocuklarının üstünde durmuyorlar. Hemen hemen hepsi, sadece ders odaklı bakıp, notları yüksekse benim çocuğum iyi diyorlar. Çoğu ailenin çocuğunu tanımaması, yanlış eğitmesi vb. bir çok şey oluyor nihayetinde. En kısa örneği, erkek ayrımcılığı.

Bence internete denetim gelmesi gerekiyor (şu oyun yasak şu oyunu oynamayın değil.) Küfür mü etti direk ban. +18 yaş ibaresi olan oyunlar 7-8 yaşındaki çocuklar oynuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı