İnsanlar neden ağzını şapırdatarak yemek yer?

Yanımda ağzını şapırtadan büyük küçük kim olursa olsun uyarıyorum(içimden tokatlamak geçiyor).
Hala yapmaya devam ediyorsa zor da olsa kendimi tutuyorum.
Hocam istem dışı ve farkında olmadan kişi yapabiliyor buna saygı duymak gerek bende farkında olmadan şapırtadıyorum lütfen kızmayın eğer kişi inadına yapıyorsa sizi gıcık etmek için tokatlamakta özgürsünüz ama bilerek yapmıyorsa kendinizi tutun.

Hocam benimki tamamen istek dışı farkında olmadan yaptığım bir durum ama benimki öyle de aşırı bir şapırdatma değil ama gene de karşımdaki kişi beni uyarıyor haklı olduğu içinde bir şey diyemiyorum ama çok aşırı derece yapmıyorsa kızmayın lütfen.
Hocam ben aşırı duyarlıyım bu seslere, mesela yanımda ağzını yaya yaya şapır şapır sakız çiğnenmesi de beni çok gerer.

Babamında benim de en nefret ettiğimiz şeyler. Babam yemek yememe çok takıyor beni geriyor yemekte ağzını çok açma kaşığın ucuna yemek al kendi önünden ye falan ama bunu kendi evimizde yapıyor başkasının evinde de değil kendi evimde rahat yemek yiyemiyorum.

Beni aşırı derecede geren bir durum, çok rahatsız olurum yemekte ağzını açarak şapırdata şapırdata yiyenlere. Bu görgüsüzlüğün sebebini gerçekten merak ediyorum şapırdatınca yemek daha mı lezzetli oluyor?
Gerçekten rahatsız edici, hele ki bilerek yapanlara sülalecek sövesim geliyor bazen.

Bunun zevkle alakası yok. Edepsizlik ve Adabını bilmemezliktir bu. Sofra Adabını bilmeyen birisi Edebini ve Saygısını da yitirmiştir. Bunu normal karşılayanlar var. Adamın zevkiymiş. Adam sizin önünüzde elini pilava daldırıp yese ona bile olumlu gözle bakarsınız, var sizde o karakter.

Geri
Yukarı