İnsanlar neden aşı karşıtı?

Modern tıp ile birlikte 35 olan ortalama insan ömrü, 75 yaşlara çıkmış durumda.
Bundan 40-50 yıl öncesine kadar her ailede en az 1-2 bebek ölümü varmış. Çocuk ölüm oranları da azalmış durumda.

Tıp ve teknolojiye hükmedenler insanlığın daha çok yaşaması için uğraşıyorlar. Fakat gel gör ki, dünya nüfusunu azalma projelerinden dem vuran kişiler var. Bu insanlar neden istatistik ve verilere inanmayıp da YouTube'da komplo teorisi videosu çeken tiplere inanıyorlar?

Şimdi siz bunlara yobaz diyerek direkt ötekileştireceksiniz ama ben cidden nedenini merak ediyorum.

Aşı firması ve hiçbir devlet aşının sorumluluğunu almıyor ve insan vücudunda kaç yıl sonra hangi yan etkiler gösterecek bilemiyoruz belki 2 yıl sonra bir sürü kişinin vücudunda bir sürü hastalık çıkacak zaten COVID olduğum için aşı olmayı tercih etmiyorum ben.

Ben hapisaneye geçeyim mi? Aşının güvenilirliği arttığında ben de olmak isterim ama şu an güvenemiyorum 3-4 ay sonra olmak isterdim açıkçası.

Sinovac iyidir, inaktif aşıları kaç kere olduk doğduktan beri. Vücut kendi kendine antikor üretiyor temiz iş, Biontech gibi zorlama şekilde olmuyor. Yan etkisi yok gibi bir şey, ben ilk dozu olduğumda yarım saat kolda uyuşma oldu bu kadar. İkinci dozda o da olmadı.

Ben diyabetim acaba diyabet için deneyler yapıldı mı aşılar üzerinde? Şekerim falan yükselir belki yada vurduğum insülinin direncim artar.

Ben diyabetim acaba diyabet için deneyler yapıldı mı aşılar üzerinde? Şekerim falan yükselir belki ya da vurduğum insülin direncim artar.

Annem de diyabet hastası uzun yıllardır insülin kullanıyor. O da Sinovac olmuştu ikinci dozu Mayıs ayında oldu. Bir yan etki, kandaki şeker oranı, direnç vb. değişmedi. Belli bir yaş üstü herkesi Sinovac yapmışları ülkede, aralarında elbet şeker hastası da bolca vardı.

Ben hapisaneye geçeyim mi? Aşının güvenilirliği arttığında ben de olmak isterim ama şu an güvenemiyorum 3-4 ay sonra olmak isterdim açıkçası.
Hapishanelik bir durum yok ki. Aşı sizin hastaneye yatmanızı önlüyor. Eğer yatmayacağınızı büyük oranla ispatlayabilirseniz istediğiniz gibi yaşayın. Mesela bu oran bir aşıda %95. Dediğim gibi hasta olmadığınızı kanıtlamak için PCR testi ile istediğinizi yapın. Ama hastane masrafları yine size kalıyor. Bence bu konuda ABD çok mantıklı bir tavır sergiliyor.
Ne saçmaladınız arkadaş. Ne olduğu belirsiz, yan etkisi belirsiz bir aşıyı ben niye vurulayım? Kronik rahatsızlığım yok, ölüm riskim yok. Hasta olup bulaştıracaksın desen aşılanmış insanların da çatır çatır hasta olup bulaştırdıkları İngiltere örneğinde olduğu gibi ortada. Hastane masrafı desen ben 40 yaşımdayım 20 senedir ödediğim sigorta primlerini yasal faiziyle banka hesabıma yatırsınlar hastaneye gitmem evde kendi imkanlarımla iyileşirim.

İnsanlara utanmadan hakaret ediyorsunuz bir de. Haddinizi bilin.
Ne olduğu belirsiz değil, üzerine bir ton araştırma yapılmış bir aşı bu. Pasif bağışıklık bir yerlerden çağrışım yapıyordur umarım. Ne olduğunu bilmiyorsanız araştırmayı deneyin.

Söylediğiniz sigorta primleri meselesi bana aşırı mantıklı geldi. Sağlık sigortanızdan isterseniz bu şekilde karşılanır. Hastanede bile iyileşebileceğinizin garantisi yokken kimseye evde iyileşebileceğinizi kanıtlayamazsınız ama, orası ayrı.

Ayrıca mesajımda bir tane bile hakaret yok. Hangi kelimeme alındıysanız açıklamasını yapabilirim. Hakaretle iletişim kurulabileceğini düşünsem bu denli uzun mesaj yazmaya uğraşmazdım bile. :)

Aşı olmayan yobaz veya cahil değildir. Çip bahanesiyle olmayanlardan bahsetmiyorum. İlk aşıyı olanlar neden aşı oldular? Korunmak için. Ee Delta 2 varyantı çıktı. Senin olduğun aşı çöp oldu. Boşu boşuna vücuduna cıva, kimyasal vs. aldın. İnsanlar da bunu istemiyor. Zararsızlığı 99% kanıtlanmış olması lazım. Bu virüsün başka bir varyantı çıktıysa e ben neden aşı oldum o zaman? En sonu beklemek en iyisi.

Aşı karşıtı cahiller olduğu sürece bu pandemi bitmez arkadaşlar. Sanki çok sağlıklı besleniyor sanki soluduğu hava çok kaliteli içtiği su çok temiz de aşının yan etkisini bilmiyorum diyor. Sonra gider hazır gıda yer şekerli şeyler yer 1000 tane zararlı var içinde.
Ayrıca şu an delta yüzünden yoğun bakımda yatanların çok az bir kısmı aşılı olanlar. Kalanlar hep aşısız olanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı