İnsanlar neden aşı karşıtı?

Koruyor tamam, ama ileride ağır yan etkileri olabilir örneğin 5 sene sonra daha büyük hastalıklar çıkarabilir. Bunun için bir araştırma mevcut mu, hayır değil. Ee siz araştırmaların yanındaydınız belli bir şey yoksa ortadasınız demektir. Kısaca aşı olmak istemeyen birisi haklı olmak isteyende. Hem zaten aşı güvenli ise az önce de dediğim gibi bütün kanıtları sunsunlar bizi ikna etsinler, ama etmiyorlar demek ki kanıtları yok. Kanıt olmadığı sürece şeffaf olunmadığı sürece bende aşı olmayacağım. Yakınımda zaten aşı yüzünden ölenler olduğunu duydum (özellikle BioNTech) tabii doğruluğunu bilemiyorum ama olma ihtimali de var değil mi? Aşı koruyor mu diye araştırma yapıldıysa insan sağlığı için kısa ve uzun vadede sıkıntı çıkartır mı bunada baksın, hem zaten teknoloji de gelişmiş.

Hocam benlki virüse yakalananlar 5 sene sonra ölecek onu da bilemiyoruz, şu an kanıtlanmış tek şeye inanmamız gerek.

Konuyu kilitliyorum arkadaşlar. Dünyanın tamamına sunulan binlerce bilim insanının tek tek test ettiği ve gözden geçirdiği özel olarak dünya sağlık örgütünün onayını alan aşıların güvenli olmadığına hatta birkaç yıl sonra bütün insanların kökünü kazıyabileceğini düşünen ütopik dehalar aşı olmasınlar. Sorun değil umarım hepimiz ölürüz de siz yaşarsınız sonucunda dünyanın kalan kısmında sizin gibi süper zeka dehaların soyu devam eder ve insan ırkı yeni bir çağa kafa atar.

Virüse inanmak zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın. Aşı olanlari engelleme hakkın yok. Çünkü bilim sorgulanamaz ve değişmez.
Virüse iman elon'a iman Bill'e iman... Bunlar bilime iman etmenin 31 şartından bazılarıdır. Saygı duy. Biz sizin dininize saygısızlık yapıyor muyuz? Bilimmm.
Bilim demişmiydim? Benim dinim bilim.
(!)
Neden inanmamız gerek pardon? Kuzey Kore'de miyiz abi ya hayırdır?
(Her hangi bir dine veya dinimize saygısızlık yapmıyorum iman etmek bütün dinlerde var yanlış anlayan olursa)

Konuyu kilitliyorum arkadaşlar. Dünyanın tamamına sunulan binlerce bilim insanının tek tek test ettiği ve gözden geçirdiği özel olarak dünya sağlık örgütünün onayını alan aşıların güvenli olmadığına hatta birkaç yıl sonra bütün insanların kökünü kazıyabileceğini düşünen ütopik dehalar aşı olmasınlar. Sorun değil umarım hepimiz ölürüz de siz yaşarsınız sonucunda dünyanın kalan kısmında sizin gibi süper zeka dehaların soyu devam eder ve insan ırkı yeni bir çağa kafa atar.

Konuyu kendi isteğinle kilitleyemezsin.

Konuyu kendi isteğinle kilitleyemezsin.

Geri
Yukarı