İnsanlar neden bana bulaşıyor?

Napalım hocam... Evrim geçiremiyoruz maalesef :) yaşamaya devam hayat devam ediyor.
Evrimden dolayı değil hocam, toplum yapısı öyle, eğitim seviyesi yükselse çoğu şey düzelecek, herkes önyargılı, birisi fikir sununca geri kalanlar aynı fikri savunuyor üstüne kafa yormadan, toplumda kabul edilmiş kurallar var fakat bu kurallar nereden türemiş kimsenin haberi yok ve mantıklı mı mantıksız mı kimse kafa yormuyor, daha çok şey sayarım da benim dememle pek bir şey değişmiyor.

İşte problem.

Sessiz olursan seni herkes saf ve korkak zanneder! Düşüncelerini açıkla, insanlarla konuş. Utanma.

Konuşmazsan, insanlara katılmazsan, öyle dikilirsen olduğun yerde sana saf derler! Haklı insanlar! Neden konuşmuyorsun? Utanmayacaksın. Konuşacaksın. İnsanlara katılacaksın.

Sorun da bu ya konuşunca da bu sefer kale almıyorlar ki sen hiç konuşmazdın ne olduda konuştun diyorlar ve konuşmayı da çok denedim ortamlarda ama bir zaman sonra patlak veriyor bir yerden bana hep değişik bir insansın diyorlar bu neden oluyor anlamıyorum.

Bu girişken olmak nedir yıllardır anlayamadım gitti girişken ol derken neyi kastediyorlar.

girişkenlik, açık direkt ve samimi bir şekilde iletişim kurabilme becerisi olarak tanımlanmaktadır. Bu, başka insanlara baskı yapmak ya da zarar vermek değil içinizden geçen ve düşündüğünüz şeyleri açıkça söylemektir. İletişimsel pasiflik ve agresiflik arasında bir yeri olan bir özelliktir.

Ya mesela arkadaşların oyun hakkında konuşuyor, diyeceksin ki bak bu oyunun şu yanları güzel, şu yanlarını beğenmedim. Ben seviyorum, benim tarzım değil.

İnsanlara katıl, sohbet ettikleri şey hakkında konuş onlarla birlikte. İşte bu sefer seni anlarlar seni saf yerine koymazlar.

girişkenlik, açık direkt ve samimi bir şekilde iletişim kurabilme becerisi olarak tanımlanmaktadır. Bu, başka insanlara baskı yapmak ya da zarar vermek değil içinizden geçen ve düşündüğünüz şeyleri açıkça söylemektir. İletişimsel pasiflik ve agresiflik arasında bir yeri olan bir özelliktir.

Ya mesela arkadaşların oyun hakkında konuşuyor, diyeceksin ki bak bu oyunun şu yanları güzel, şu yanlarını beğenmedim. Ben seviyorum, benim tarzım değil.

İnsanlara katıl, sohbet ettikleri şey hakkında konuş onlarla birlikte. İşte bu sefer seni anlarlar seni saf yerine koymazlar.

Yani diyorsun ki sohbet et iletişim kur sabah onları görünce en azından bir günaydın de gibi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı