Merhabalar arkadaşlar,
İnsanlar neden bu kadar ön yargılı? Örneğin; siyasi partiye göre adam ayıranlar ya da dış görünüşünden direkt iyi ya da kötü şeklinde tasvirde bulunuyorlar? Bunlar çok saçma değil mi? Sonuçta özgür irademiz sonucunda herkes istediğini seçiyor. O kişileri sırf siyasi partisinden ya da dış görünüşünden dolayı ayrımcılık yapmak ne kadar doğru?
Bir de son zamanlarda LGBT olayı var. Kesinlikle LGBT desteklemiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın ancak sırf destekleyenleri de destekliyor diye dışlamak ne kadar doğru?
Aklıma gelenler bunlar. Biraz dolmuşum içimi dökmek istedim.
Yani ırkçılık meselesine katılıyorum. Aslında Türkiye tam da göründüğü gibi bir ulus devlet değil. Adam kayırmaya gelirsek eve çok fazla var.

@Megaton Ön yargı çok kötü bir şey hacım.

Bunun bir örneği de maalesef Güvenlik bölümünde var...
Neden? O kategori de, pek takılmıyorum da o yüzden bilmiyorum.

Sırf bu yüzden 14 yaşında herhangi bir oyunda mikrofon açamıyorum. İnsanlar kendini tatmin etmek için karşısındakini "velet, bu yaşta oyun mu oynanır? Git dersine çalış." tarzında ezip geçiyor.
Yapacak bir şey yok. Mikrofon basmamak en iyisi.

Merhabalar arkadaşlar,
İnsanlar neden bu kadar ön yargılı? Örneğin; siyasi partiye göre adam ayıranlar ya da dış görünüşünden direkt iyi ya da kötü şeklinde tasvirde bulunuyorlar? Bunlar çok saçma değil mi? Sonuçta özgür irademiz sonucunda herkes istediğini seçiyor. O kişileri sırf siyasi partisinden ya da dış görünüşünden dolayı ayrımcılık yapmak ne kadar doğru?
Bir de son zamanlarda LGBT olayı var. Kesinlikle LGBT desteklemiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın ancak sırf destekleyenleri de destekliyor diye dışlamak ne kadar doğru?
Aklıma gelenler bunlar. Biraz dolmuşum içimi dökmek istedim.
Toplum içinde bazı kalıplaşmış fikirler, görüşler var.
Bu kalıplardan çıkmayan insanlar genellikle dediğin gibi dışlıyorlar.
Siyasi parti farklılığından dolayı ayrımcılık yapan insanın zaten aklına şaşarım.

Cahillikten başka bir şey değil. Tek çözümü eğitim.
İnsanlara doğru anlama yeteneği de kazandırılmalı, yazılanları konuşulanları anlamayınca yukardaki -"Bunu sen seçmiyorsun. Bir kadın ve erkek cinsel ilişkiye giriyor, sende doğuyorsun. Ne yapacaksın Ahirete de mi gitmeyeceksin?"- gibi alakasız cevaplar da geliyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı