İnsanlar neden bütün parasını telefona veriyor?

Her yorum boş, dünyaya 1 kere geliyorum. İstediğimi alırım bunun sizi bağlayan bir tarafı yok, rahatsızsan sen alma kardeşim. Aynı hayatları yaşamıyoruz. Senin dar görüşün benim hayatımı baltalayamaz.
Tam olarak mevzu bu. Yani ben hayatımda lüks seviyorsam, sana ne? Niye sadece "işimi görecek" kadarıyla yola devam edeyim? Bu kadar para kazanma amacım ne sadece işimi görecek kadarıyla yetinmekse niyetim. İşimi görecek kadar kazanayım?

40 bin liralık laptop da para değil bu arada. Paraymış gibi anlatıp duruyorsun sağda solda. :D

Ülkemizde sosyal statü sembolü çünkü. Ben 5 senelik neredeyse hurda haline gelmiş casper via s cihazını kullanıyorum hala. Yeni telefon alabilirim ama işimi gördüğü için gerek duymuyorum.
Bir zamanlar hayalim casper via s idi. Şimdi o kadar zaman geçtiğini görünce şaşırmadım değil.

Bu yaşta bu paraları kazanmak kolay değil bence yine de.
Kardeşim iyi bir fen lisesine gidiyordu, bir yandan da keyfine hafta sonları işe gidiyordu. Aldığı paralar ile dolar, altın vs. ne varsa yaptırdı dolar 7-8 bandındayken yanlış hatırlamıyorsam. Şu an açığa geçip yazılım ve dil ile uğraşıyor, yurt dışına gitmeyi düşünüyor. Hem yaptığı yatırımdan para kazanacak hem yazılımdan. Yurt dışına da gidip mis gibi hayat yaşayacak. Okumayacak olduktan sonra bu kadar bilinçli nesilin iyi paralar kazanmaması zor bence. Biz de zamanında iyi okul kazanalım diye bir taraflarımızı yırttık.

Kardeşim iyi bir fen lisesine gidiyordu, bir yandan da keyfine hafta sonları işe gidiyordu. Aldığı paralar ile dolar, altın vs. ne varsa yaptırdı dolar 7-8 bandındayken yanlış hatırlamıyorsam. Şu an açığa geçip yazılım ve dil ile uğraşıyor, yurt dışına gitmeyi düşünüyor. Hem yaptığı yatırımdan para kazanacak hem yazılımdan. Yurt dışına da gidip mis gibi hayat yaşayacak. Okumayacak olduktan sonra bu kadar bilinçli nesilin iyi paralar kazanmaması zor bence. Biz de zamanında iyi okul kazanalım diye bir taraflarımızı yırttık.
Demek ki ben çok akıllı değilmişim. Zaten hiç bir işte böyle tutunabilmek için bir şey yapmadım. yani başladığımla bırakmam aynı hafta içerisinde gerçekleşiyordu çoğu zaman.

Şu an açığa geçip yazılım ve dil ile uğraşıyor, yurt dışına gitmeyi düşünüyor. Hem yaptığı yatırımdan para kazanacak hem yazılımdan.

Umarım yatırımını iyice yapmıştır, diğer taraf sıkıntı çünkü.

Geri
Yukarı