İnsanlar neden düğünleri dışarıda yapar

Bu ülkede şuanda kim hakkıyla işini yapıyor. Polis, polis olsa işini yapar, cezasını keser. Eğlence son bulur.

Kimse kimsenin gürültüsünü çekmek zorunda değil. O zaman canım sıkılınca ses sistemini terasa çıkartayım, PANTERA'ı açayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Ne yapıyorsun?" sorusuna cevap ise; "kutluyorum" cevabını vereyim.
-Neyi kutluyorsun?
-Sabah kahvaltıda yumurtam çift sarılı çıktı onu kutluyorum.

2 sene önceydi sanırım, (bir önceki evimde) karşı apartmanda böyle bir düğün organizasyonu oldu. İlk söyledim. Takan olmadı. Hiç kendimi kasmadım. Çıktım terasa hortumu açtım, eğlencenin ortasına doğru.
Bağırmaya başladılar "ne yapıyorsun?" diye. Dedim bende bu şekilde eğleniyorum. Siz, beni gürültü ile rahatsız ediyorsanız, bende bu özgürlüğü sahibim dedim. Yani "sizin özgürlüğünüz özgürlükte bizimkisi ......." dedim. Kapıya geldiler. 3-5 kişi. Silahımı aldım açtım kapıyı. (Elimde de telefonun videosu açık şekilde.) Hık mık ettiler. Sonrasında tıpış tıpış gittiler. (Bu arada, ben istemedikçe evimin kapısından içeri girdikleri takdirde,hiç gözünün yaşına bakmam sıkarım.)
Sonrasında 15-20 dk sonra dağıldılar. Dediler bu deli. Su ile sevindi, birazdan terastan farklı bir şekilde sevinebilir en iyisi biz kaçalım.

Bu arada bir topluluk eğlenir ona karşı değilim ama bunu adabı ile yapmak lazım. Dev ses sistemini getirip bu şekilde benim özgürlüğüme tecavüz eder ise aynı durum ile karşılaşırlar.

5-6 sene önce de polis çağırmıştım. O zaman İzmir de (Evka 2) oturuyordum. Tutanak tutturdum. Polis dağıtmadı eğlenceyi. Peki dedim madem öyle. Benim bu sokaktan araç ile geçme özgürlüğüm var mı diye sordum. Evet dedi. Şirkette 5 tane (VW Transporter) aracım vardı, aradım şoförleri. Dedim bu sokaktan geçecek şekilde tur atın. 5-6 tur attılar, düğün sahibi dayanamadı, sonrada dağıldılar.

Özet ile işten eve geldiğimde oturup dinlenmek isteriz öyle değil mi? Ama bu özgürlüğümüzü yok sayıyorlar ise hak ettikleri şekilde davranacaksınız. Yoksa bunlar anlamaz.

Çok net yazıyorum, diyelim ki param yok. Kız tarafı sokakta da olsa düğün istiyor. (Ki öyle birisi ile kafamız zaten uyuşmaz.) Bu eğlence sokakta olmaz. Geniş bir arsa bulurum ve ortasında yaparım. Ama dediğim gibi bu milyonda bir ihtimalden bile daha düşük durum. Benim kimseyi bu şekilde rahatsız etme gibi bir hakkım yok. Geceleyin uyandığımda, su içmeye bile gitsem parmak ucunda yürüyen bir adamım. (Alt kattakileri rahatsız etmeyeyim diye.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı