İnsanlar neden Intel alıyor?

5950X All Core 4.8 üstü yemiyor. Intel 10900K 5.2-5.3 oluyor ama. Üstü de olur hatta.
Aradaki çekirdek sayısı farkından dolayı olabilir mi bunun sebebi?

Ayrıca OC performansına erişebildiği maksimum frekansa göre bakılmaz. Örnek vereyim 3 GHz maks. turbo işlemci 4'e çıkınca mı daha iyi OC olmuş olur yoksa 4 GHz maks. turbo işlemci 4.2 GHz'e çıkınca mı?

Tamam da 10900K yine de çoklu çekirdekte yetişemez 5950X'e.
Uygulama optimizasyonuna göre değişir. Ayrıca çok büyük fiyat farkı var. Ben zaten kimseye gidip AMD veya Intel alın demedim. Ama 10850K fiyatına göre çok başarılı bir işlemci bana kalırsa.

Üzgünüm ama seni kâle bile almayacağım.

Intel 2014-2015'ten beri 14nm de kalıp, "AMD nasıl olsa bize yetişemeyah" deyip 7 yıl boyunca 14nm yutturursa ben Intel almam. Alan insanlara da bu cümleyi söylerim. Ha bir de AMD geri dönüş yapamasaydı? Intel 4C8t yi 6C12t yapar mıydı? Hadi yaptı diyelim, fiyatları arttırmaz mıydı? Hadi arttırmadı diyelim, yıl olmuş 2019/2020/2021 sen hala 14nm?

İnsanlar neden Intel alıyor sorusu çok geniş kapsamlı bir sorudur. Bunun pazarlamasıdır, reklamıdır vs. çeşitli işlemcilerle tartışılması günler sürer.

Uygulama optimizasyonuna göre değişir. Ayrıca çok büyük fiyat farkı var. Ben zaten kimseye gidip AMD veya Intel alın demedim ama 10850K fiyatına göre çok başarılı bir işlemci bana kalırsa.
Evet, 10850K iyi bir işlemci. Hele ara ara indirime giren Z490 Gaming X ile fiyat/performans karma kullanım sistemi toplamak isteyenler için iyi bir ikili oluyorlar.

Ya arkadaşlar bir kere AMD'yi kötülemeyi bırakın. Intel'i kötülemeyi de bırakın adam oraya neden Intel alıyor yazmış siz ne diyorsunuz.
Neden Intel alıyorlar çünkü F/P 10100F, 10100, 10400, 10400F, 10700, 10700F bu işlemciler gayet uygun olduğu ve fiyatına göre iyi performans sunduğu için Intel alıyorlar. Fakat konu çok yüksek performans işlemcilere gelirse AMD.

ABD, İngiltere ve Avrupa'da kullanilan para birimlerinde normal sartlar altinda rakip islemcilerin arasindaki fiyatlarin onlara gore hiçbir degeri yok. Aylik 2500 dolar aliyor 30 dolari da bir zahmet gormezden gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı