İnsanlar Neden İphone Alıyor?

• Konuyu başlatan T4b
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 11B
Aga goruntu falan hikayelerini gecin bi cok firmanin appledan kopyaladigi tasarimlar asikar.neden iphone aga 1 ay sonra 5. Senesine girecek olan iphone 6 kullaniyorum.varmi itirazi olan.hala stabil hala akici.markalari taslamiyorum ama android tabanli cihazlar stabil degil.herkes apple in neden surekli guncelleme verdigini tartisiyor.ama diger firmalarin kotu yaptiklari birseyi yeni bir cihaz piyasaya surerek giderdiklerini dusunemiyorlar.apple haric butun android tabanli yazilim kullanana firmalar 2 gunde bir cihaz cikariyorlar neden.neden apple oyle degil.burdaki inceyi anlayin abicim.tamam fiyat konusunu bende hic acmak istemiyorum ama 5 yildir i phone 6 kullaniyorum bu beni 2 yilda degistirecegim en kotu fiyat performans odakli telefon almaktan kurtardi.

iPhone X ilk çıktığında “ Bu ne ya çentikli telefon mu olur. Yine aynı görüntü” vb.. saçma sapan yorumlar geldi. 1 ay sonra bütün telefon markaları çentikli telefon yaptı ya 😄
En azından paramla rezil olmuyorum. Telefonu 4600TL almıştım iPhone 8 plus. Şimdi 2. eli bizim burda 4400 den satılıyor. Samsung Note 8 ??? 3600 den ikinci eli 2400-2500 den gidiyor.

Arkadaşlar android eko sistemi son iki yılda önceki 7 yılda kat ettiği yolun çok daha fazlasını kat etti. O yüzden eski android yorumlarınızı bir kenara bırakın. İos kötü bir sistem değil kesinlikle ama fiyat olarak çok fazla. Ben iphone 7 den gm 9 pro ya geçtim 2 aydır kullanıyorum ohbe dünya varmış dedim resmen. Kamera kalitesi ekran kalitesi bataryayı söyleyemiyorum bile çok farklı, o uygulama kapatıldır durduruldu hatalarını ben hiç almadım hatta iphone 7 de sorun yaşıyordum bazen bında yaşamadım. Yorumlarınızı gğncel yapın gidin note 9 ile iphone xs i veya huawei mate 20 proyu karşılaştırın. İphone 7 3500 tl lik fiyatıyla 1500 tl ye aldığım gm 9 pro kadar memnun etmedi beni, amiral gemisi androidleri düşünemiyorum bile. İphone cihazlar kötü değil tabiki ama fiyatlar saçma abartılı. İphone 6 s e ios 13 gelmeyecek ve bu telefon şuan 2500-3000 tl ve o fiyata alınacak birçok android cihaz var, ayrıca tasarım açısından iphone 7 ve 8 ve bunların plusları artık 3 yıl öncesinin tasarımları. Çok param var para sorun diyene lafım yok gitsin xs max alsın ama tutup da 3500 tl ye iphone 7 almak bana göre saçma yani

Bugün Samsung telefonlarını inceledim mağazada. 10’u elime aldığımda benim çocuğun pilli telefonuna benzettim. O kadar narin, hafif ki incelerken kırcam diye korktum bıraktım. Bence biraz daha yol kat etmesi gerekiyor.

İnsanlar İphone almıyor, insanlar Apple'ın vaad ettiği statüyü, prestiji satın alıyor. Fakat bunun yanında İOS cihazlar Android cihazlara göre performans yönünden çok daha iyi.

Hemen anlatayım;
1-Ben telefonumu seçerken iç ve dış tasarımına bakarım, görünüşe ve göz zevkine önem verenlerdenim ve elimdeki iPhone 6 bunu karşılamayı başarıyor. Kendisini gerçekten şık buluyorum.
Hem kasasını hem de işletim sistemini. Bundan önce de Sony kullanıyordum ince görünümden dolayı.
2-Rahat olduğu kadar bi o kadar da güzel bi işletim sistemi olan iOS.
3-Ayrıca kendisiyle gelen uygulamalar gerçekten güzel. Android'de gördüğüm silinemeyen onlarca gereksiz uygulamadan sonra gerçekten güzel geldi. İki senedir kullanıyorum ne bir yetersizliğini ne de bir hatasını görmedim. Orada burada göstermek için, masanın üstüne koymak için diyenleri de ciddiye alma bence, ben bile görünüme bu kadar önem verirken lazım olmadıkça cebimde tutarım. Sırf bunun için alan varsa da yıkıklıktır zaten ne diyeyim. İnceleme fırsatı bulursan kaçırma sen de seversin.

Dolar kuru ve vergiler dışı Apple sattığı telefonlara çok büyük kar koyuyor. Türkiye'deki iPhone fiyatlarına bir düzenleme gelmeden almaya yanaşmamak lazım.

Ben de bir ara iphone almak istiyordum sonra bana çok pahalı olmayan bir telefonun yeticeğini düşündüm ve p20 lite aldım. Ben. Memnunun beni hiç yüzüstü bırakmadı
İlk mesajı okudum ve cevap vermek istemiyorum. Donanım özelliği ile bir telefon ölçmek mantıklı gelmedi bana. Yazılıma bakmadan etmeden. Hele ki neden iPhone alıyorlar ki gibi bir soru... mantıksızlık.
Çok bilgim yok o yüzden sordum ben sadece donanıma baktım telefonları çok anlamıyorum kusura bakmayın

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı