İnsanlar neden İsrail'i destekliyor?

Filistin melek sanki de burada insanların neden İsrail'i desteklediğini yazıyorsunuz. Savaşın nasıl başladığını hatırlatmak gerekirse eğer;

Ha*mas Terör Örgütü, İsrail'de gerçekleştirilen, dünyanın çeşitli yerlerinden de gelen insanların festivalde katledilmesiyle başlamıştır.

Konuyu açan arkadaş burada mesaj yazan herkesin filistini desteklemesini istiyor :D Mantıklı yaklaşmıyor önüne 100 tane delilde koysanız "onlar hastane bombaladı" diyip filistini savunmaya devam edecek.

Konuyu açan arkadaş burada mesaj yazan herkesin filistini desteklemesini istiyor :D Mantıklı yaklaşmıyor önüne 100 tane delilde koysanız "onlar hastane bombaladı" diyip filistini savunmaya devam edecek.
Benim mantığım o hocam saygisizlik yapmiyorum kimseye.

Barış Pınarı Harekatında teröre karşı savaşan Türkiye'yi kınayan ve Kıbrıs Türklerini işgalci olarak gören bir devleti ne olursa olsun desteklemem. Destekleyenlere de Türk diyemem. Olan masum halka oluyor, devletler sadece çıkarlarının peşinde.

Benim mantığım o hocam saygisizlik yapmiyorum kimseye.
Yapmanız gereken çok basit. Müslüman bir ülke diye filistini savunmak yerine,
Bize zamanında bir sürü kez yardımı olan israili göz ardı etmek yerine,
İki tarafıda savunmayıp, yapılan zulümleri kınayıp geçmeniz. Bu bizim savaşımız değil mehmetcik gazzeye falan bu tarz eylemler Türkiyeye zarardan başka bir şey kazandırmaz.
arapları gram sevmiyorum bize yaptıkları o kadar şeyi göz ardı edip, destek verip dua etmenin mantığını anlamıyorum anlamakta istemiyorum.

Recep Baltaş'ın tweetleri de çok acayipti. İnsan neden İsrail gibi bir ülkeyi destekler anlamam. Suriyelilerin gitmesini istemekle ırkçılık yapmak aynı şey olmamalı. Birçok kişi Suriyelilere olan kininden araplara ırkçılık yapıyor ama İsraillilerin arap olduğundan da bir haberler. Bu konuda taraf olmak tamamen aptalca bir durum. Hamas saldırmış olabilir ama İsrail'in bayramlarda durduk yere Mescid-i Aksa'ya baskın yapmasını ne yapacağız?

Açık açık soykırım yapan bir ülkeyi Müslüman, Hristiyan insanlarin bile desteklemesini aklım almıyor açıkçası. Yok bize faydali falan diyor bazı Türkler. Hiç mi gururumuz yok anlamıyorum. Kutsal bir şehir orası. Savaş olsa ayrı. Bildiğiniz soykırım. Bence İsrail'in propagandaları dünyada fazla etkili oldu. Gecen fransizlar benzemayı vatandasliktan cikarma talebinde bulunmuş sadece etkilenenlere destek icin bir paylasim yaptiktan sonra. Komik zamanlarda yaşıyoruz cidden.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sakin kalmaya çalışalım.
1697814516035.png

Bu tabloya bakılırsa halkın ayaklanması kadar normal bir şey yok zaten. Bizim İsrail'i savunma nedenimiz Filistin'in her daim bize karşı olan bir konuda karşı tarafı desteklemesi. Kıbrıs, Doğu Türkistan veya Kuzey Suriye harekatları örnek verilebilir. İsrail bize her şeyimizi sağlıyor. Hem iyi hem kötü bir şey. Ama sağlıyor en azından. Öbür kısma geçelim. Hamas da masum değil. Her ne kadar İsrail'e karşı bir ayaklanma olsa da sivilleri de öldürüyorlar. Bu da istemediğimiz bir şey. İnsanlık suçudur. Aynı şeyi İsrail de yapıyor. Bunları göz önünde bulundurursak isteyen istediğini destekler. Birbirinden farksız devletler.

Türkiye'yi veya Türk halkını etkilemeyen olaylara tepki gösterip boş yere kendimizi ateşe atmaya hiç gerek yok.

Geri
Yukarı