Belediye zam yapınca sesi çıkan insanlar

Eskişehir mi İzmir mi denildiğinde akıl hep bir İzmir'e gider fakat Eskişehir daha modern açıkçası ve çok iyi çalışıyorlar belediye olarak.
İzmir'de kaliteli yaşanabilecek bölge sayısı fazla kalmadı. Karşıyaka sahil şeridi, Bostanlı, Atakent, Güzelyalı, Küçükyalı, Balçova, Narlıdere ve Sahilevleri/Güzelbahçe gibi hem şehre uzak olmayan hem de yüksek imkanlara sahip olan bölgeler iyi. Geri kalanı bence her geçen yıl daha da kötüleşiyor.

Eskişehir'in de her kısmı iyi değil ama ortalaması bence İzmir'den iyi. Yerleşim profilleri arasındaki uçurum daha az.

Eskişehir'in de her kısmı iyi değil ama ortalaması bence İzmir'den iyi.
Tam da onu dile getirmek istedim aslında. Resim her şeyi anlatıyor. Çarpık kentleşme gibi bir düzen söz konusu İzmir'de yaşıyorsan biliyorsundur zaten.
DLy_InPXUAAUwF_.jpg

Onu anladım, ben de açıklama getirdim. Ne yazık ki hemşerilerim bu konuda biraz faşistliğe meyilli oluyorlar, seni linç etmesinler dedim. :D İzmir'in 1993-1994 yıllarındaki halini hatırlıyorum, Bayraklı'da körfez gerçekten kötü kokuyordu ama onun dışında gayet iyiydi. O eski kokuyu hatırlayan biri olarak şimdi körfez kokuyor diyenlere gülüyorum, hâlâ olması gerektiği kadar temiz değil ama o eski kokuyu bilmeyenlerin neyden bahsettikleri konusunda hiçbir fikirleri yok. :D

2003-2004'lerde vardı o koku çok iyi hatırlıyorum.
Tarih olarak yanlış hatırlıyorsundur, o yıllarda körfez temizlenmişti. Rahmetli Piriştina o konuda çok iyi bir iş çıkarmıştı hatta 2009-2010 yılına kadar durumu hiç fena değildi. Dediğim gibi 1993-1994 yılındaki o kokuyu bilmeyenler şu anda gerçekten onun nasıl bir koku olduğunu anlayamazlar. :D

Şöyle açıklayayım; milyonlarca insanın yıllarca bir yere tuvaletini yaptığını ve daha sonra bunların hepsini bir yerde topladığını düşün. İşte öyle bir kokuydu, bir daha asla o kadar keskin bir kanalizasyon kokusu almadım.

Tarih olarak yanlış hatırlıyorsundur, o yıllarda körfez temizlenmişti. Rahmetli Piriştina o konuda çok iyi bir iş çıkarmıştı hatta 2009-2010 yılına kadar durumu hiç fena değildi. Dediğim gibi 1993-1994 yılındaki o kokuyu bilmeyenler şu anda gerçekten onun nasıl bir koku olduğunu anlayamazlar. :D
Ya aslında 2000'lerin başı da olabilir çocuktum ve bildiğin kokuyordu Bayraklıdan geçerken :D. Bu arada katılıyorum Ahmet Piriştina ölmeseydi epey yatırımlar yapılabilirdi.

Iktidari savunmuyorum ama o dediginiz zamlari iktidar karsitlari, iktidar karsisindaki partilere oy kazandirmaya calisan saticilar, magazalar, markalar yapiyor. Halk arasinda da firsatcilar diyoruz. Dolar yuksek tamam eyvallah. Ona bir lafim yok. Ama iktidar karsitlari saticilar vs. "kardes dolar yukseldi" deyip gereginden fazla fiyatlari arttıyorlar. Sonra sattigi urunlere bagimli olup, o urunu baska sekilde satanlar(misal bor satiyor gereksiz fiyat arttiran kisi. Onu da, icinde bor bulunmasi gereken bir urun satiyor misal. [Borla alakasi yok. Sadece aklima ornek gelmedi] onun gibi yani) "kardesim bak bizde dolar arttigi icin yuksek fiyata aldik" deyip gene fiyat arttiriyor. KAYAN kayana yani. Boylece iktidar karsitlari partilere de guzel bir bahane cikiyor. Yalniz iktidar bunlara ragmen oy kazaniyor ya :D sasiririm ona sasiririm. Arkadasinda dedigi gibi belediyelik şeysi karakter meselesi. Yeni nesilden sadece birisi olarak bana gore; şu an tüm partiler berbat. Hepsinin bir kotu yani var. Fakat bunu kimse anlamiyor, katlanamiyor. Ozelliklede iktidar karsiti partileri destekleyenler. Fakat *bence* aralarindan en iyisi iktidarda ki parti. Bakin hicbirini desteklemiyorum boş yapmayin cevap verirken. Bir tek biz ciftciler kayamadık :D pazarda kayanlarin ciftcilerle alakasi yok arkadaslar. Biz domatesi 1kg=2.5TL'ye veriyoruz. Ve kafamiza gore fiyati degistiremiyoruz. Halin piyasasi var. O nasil isliyor bilmiyorum. Ama misal antayada halinde domates daha dusuk (en cok 1.5TL Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sitesinden bakabilirsiniz) ama İstanbul halinde en cok 4TL (ibb sitesinden bakabilirsiniz gene.)
Hoş. İktidardakinlerde ciftcilere destek sozu vermisti de biz körüz herhalde goremedik nedense destegi.

İktidar karsisindaki partilere oy kazandirmaya calisan saticilar, magazalar, markalar yapiyor.
Sayın Cristabol Brown, bu bir bant kaydıdır. Ben sizin serebral korteksinizim, şu anda rüyada olduğunuzdan dolayı merkezi sinir ve motor kontrol sisteminiz ulaşılamaz durumdadır. Lütfen uykunuzdan uyanınız, öğle uykusu diye yattığınız uyku akşam saatini buldu. Bir sonraki kayıt labirentte sizi kovalayacak bir AH-64 Apache helikopterli kabus olacaktır, uyandıktan sonra lütfen yüzünüzü yıkayıp Technopat diye bir yer olduğunu hafızanızdan siliniz.

Bir gün gene çok komiğim...

Sayın cristabol brown, bu bir bant kaydıdır. Ben sizin serebral korteksinizim, şu anda rüyada olduğunuzdan dolayı merkezi sinir ve motor kontrol sisteminiz ulaşılamaz durumdadır. Lütfen uykunuzdan uyanınız, öğle uykusu diye yattığınız uyku akşam saatini buldu. Bir sonraki kayıt labirentte sizi kovalayacak bir AH-64 Apache helikopterli kabus olacaktır, uyandıktan sonra lütfen yüzünüzü yıkayıp Technopat diye bir yer olduğunu hafızanızdan siliniz.

gene bir gün çok komiğim...

Kanka "ameriganin oyunlari" diyen boomerlardan, iktidari destekleyen birisi flan degilim. Kac kez belirttim. Benim fikrim bu. Dolar artti diye ebesinin nikahi kadar artmasi sence de garip degil mi yani? Daha mantikli bir aciklaman varsa buyur, dinliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı