İnsanlar neden İsrail'i destekliyor?

İsrail'de de çocuklar öldürülmedi mi arkadaşım? Savaşın ilk günü eğlenmek için gidilen etkinliği basıp herkesi öldürmediler mi? İnsanlar önemliyse bu konuyu niye açıyorsun? İsrail'de suçu günahı olmayan bir aileyi 2 çocuk 2 ebeveyn öldürdüler alakasız şekilde. Filistini destekleyenlerin arkasında bildiğin terör örgütü var. 1 değil 2 değil. Sivil insanların konakladığı yerleri mesken yapıp onları öne atmıyorlar mı? Bu mudur insanlık desteğiniz? Biri ne yapıyorsa öbürü de aynısını yapıyor. İsrail umurumda değil ama bu Arap teröristlere ne olursa sevinirim. Bunlar bize yapmadıklarını bırakmadılar be.
Filistin'de hergün benzer şeyler oluyor haberlerde kenar yazisi olarak geciyor unutuluyor. Israilde 1 defa oluyor 1 hafta haberlerde ana tartisma konusu. Cok fena propaganda yiyorsunuz haberiniz yok cidden. Israil zeki bir ülke. Medyayi cok guzel kontrol ediyorlar. Bir ulkenin dunya ile baglantisini kesip katliam, soykirim yaparsan onlar da karsilik verir. Dediğin olay doğru değil tabii ki ve teroristlerin yaninda değilim. Ama mağdur kısım filistin. Araplardan daha beter terörist ise Israil.

Empati ve vicdan eksikliği. İnsanlar zulüm görüyor. Kesinlikle bu katliam karşısında yalnız bırakılmamalılar.

Filistin'de her gün benzer şeyler oluyor haberlerde kenar yazisi olarak geciyor unutuluyor. İsrail'de 1 defa oluyor 1 hafta haberlerde ana tartisma konusu. Cok fena propaganda yiyorsunuz haberiniz yok cidden. İsrail zeki bir ülke. Medyayi cok guzel kontrol ediyorlar. Bir ulkenin dunya ile baglantisini kesip katliam, soykirim yaparsan onlar da karsilik verir. Dediğin olay doğru değil tabii ki ve teroristlerin yaninda değilim. Ama mağdur kısım filistin. Araplardan daha beter terörist ise İsrail.

Hamas çıkıp ölü kadın bedeniyle şov yaptı. Yaşayan bir kıza tecavüz edip zorla kamera önüne çıkardılar. Bunlar öyle, AAA öyle mi ya deyip geçilecek şeyler değil. Bunları yaparken başına gelecekleri de biliyorlardı ki gidip sivillerin arasına mesken yaptılar. Şimdi de sıyırmaya çalışıyorlar, asıl propaganda bu'dur. İsrail'in yaptığı doğru yanlış tamam ama bu adamlar suçlu, terörist ve halkına değer vermeyen yaratıklar. Bunlar insan değil ve bunlar için 1 gram destek verilmemesi gerekiyor.

Sen birine öyle saldırıp hiçbir şey olmamasını bekleyemezsin. İsrail'in eline büyük koz verdiler şimdi de böyle oluyor.

Ne yani sırf senin ideolojinde kutsal ilan edilmiş taş parçası için insanlar Filistin'i mi savunmalı?
Savunmak icin tek sebep değil ama sebeplerden birisi. Sadece benim değil dunyadaki milyarlarca insanların "ideolojisinde" kutsal sayılan bir yer. Din özgürlüğü diye birşey var.

Savunmak icin tek sebep değil ama sebeplerden birisi. Sadece benim değil dunyadaki milyarlarca insanların "ideolojisinde" kutsal sayılan bir yer. Din özgürlüğü diye birşey var.
Senin ülkenin güvenliğini tehdit etmediği takdirde başka bir coğrafyada nağımsızlığını ilan etmiş bir devletteki taş parçası için gidipte kan dökmek büyük aptallık, bu olayın destekçisi değilim.

Öyle ya da böyle Filistinliler soykırıma uğrayacak, kimsenin yapabileceği bir şey yok. Tatlı su solcuları ayrı, onların çene çalması lazım.

Banlanmak istemiyorum sana sadece şu kadarını diyeyim. Filistinliler de masum değil.
Filistin hükümeti masum olmayabilir ama masum olan çocuklar ve insanlar dostum.

Osmanlının çöküşünde en büyük rolü bunlar oynadı, hiçbir konuda yanımızda değiller, kendilerini İslam kardeşimiz olarakta görmüyorum, bir diğer konuda Ermeni kırımını Ermeni soykırımı diye kabul ediyorlar ve can kardeşimiz Azerbeycan karşısında duruyorlar, ayrıca bayraklarındaki kırmızı Türklerin kanını teslim ediyor. Bu durumlarda neden Filistini desteklememizi bekliyorsunuz?

Açık açık soykırım yapan bir ülkeyi Müslüman, Hristiyan insanlarin bile desteklemesini aklım almıyor açıkçası. Yok bize faydali falan diyor bazı türkler. Hiç mi gururumuz yok anlamıyorum. Kutsal bir şehir orası. Savaş olsa ayrı. Bildiğiniz soykırım. Bence İsrail'in propagandaları dünyada fazla etkili oldu. Gecen fransizlar benzemayı vatandasliktan cikarma talebinde bulunmuş sadece etkilenenlere destek icin bir paylasim yaptiktan sonra. Komik zamanlarda yaşıyoruz cidden.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sakin kalmaya çalışalım.

Örnek olarak İsrail desteklemiyorum filistini hiç desteklemiyorum. Önce kendileri saldırdılar sivilleri öldürdüler, video vardı bir tane ölen kadını soymuşlar arabanın arkasında tükürüp Allah'u ekber diye geziyorlardı. Şimdi bunları desteklemek bunlar için asker yollamak yapılacak en saçma iş. Ayrıca filistinliler ermeni Türk soykırım Muhabbettinde ermeni tarafında. duran devlettir ve tarihte arapların türklere attığı kazıklar say say bitmez. İsrail de filistin de desteklenmemeli ikisi içinde hiçbir şey yapmamalı ve sadece barış çağrısı yapmalıyız.

Yeni konular

Geri
Yukarı