İnsanlar neden korsan oyun indirir?

Arkadaşlar benim aklıma insanların neden orijinali varken gidip korsan oyun indirdikleri takıldı sizce neden?
(Ben korsan oynamam)

Sizce bazı insanların bir oyuna 500 TL verecek bütçesi yok ya da 150 TL ayrıca bazı insanlar oyunları denemek için korsan alıyor mesela Cyberpunk 2077 aldınız diyelim bastınız parayı sonra oyunu beğenmediniz ya da sisteminiz oyunu kaldırmadı sıkıntı ever korsan önermiyorum evet korsan birnevi hırsızlık sayılabilir evet korsan oyun riskli ama bunu abartıp korsan kullananları hırsız ilan etmenin bir mantığı yok ama korsan genel olarak kullanılmamalı.

Korsan oyun kullanıp da yaptığının yüz kızartıcı olduğunu bilen insanlar, etrafta para verilmez, hakketmiyor tarzı dolaşmayanlar candır. Onlara lafım yok.

Ne olursa olsun korsan oyunun savunulacak bir durumu yok. Param yetmiyor bir bahane değil, yaptığın yanlış. Oyun oynamak senin herhangi bir hakkın veya temel ihtiyacın değil. Neymiş, 1-2 saat zevkleri varmış da çok paraymış. O zevk için seve seve ödemen gerek parayı. Parayla satılan oyunu korsan oynama hakkın yok senin.
Hocam söyleyin biz ne yapalım? Amerikada milletin 15 dolara aldığı oyunu biz 135 liraya alıyoruz.Söyleyin bizim suçumuz ne?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir ek de ben yapayim, DRM olmadigi icin daha hizli calisma (bazi oyunlarda yasanabiliyor xd)

100 TL + ve offline oyunlara para vermiyorum. Onun altına veririm. Korsan oyun indirdim bende. Mesela Cyberpunk 2077'yi indirdim bedavaya. Bir test olarak düşünün. Hiç beğenmedim. Para boşa gitmemiş oldu işte.
CS:GO bedava olmasına rağmen korsan yükleyen var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Örnek 🤣.

100 TL + ve offline oyunlara para vermiyorum. Onun altına veririm. Korsan oyun indirdim bende. Mesela Cyberpunk 2077'yi indirdim bedavaya. Bir test olarak düşünün. Hiç beğenmedim. Para boşa gitmemiş oldu işte.

Örnek 🤣.

Eskiden CS; GO paralıydı sanırsam.

İşte dostum böyle yorum yazan kişiler bunu kendilerine görev bellemiş oluyorlar genelde. Böyle konuları gördükleri anda atlayıp kendilerini tatmin etmeden duramıyorlar bunları yazarak. Bir de bu forumda özellikle bu tarz yorumlara pusuda bekleyip en az 10-15 beğeni atacak tipe insanlarda olduğundan primde yaptırdığı için hiç vazgeçemiyor. Öteki türlü bu kişilere sorsak kullandıkları Windows dahi cracklidir çoğunun. Ayrıca bir de aylık torrent trafiklerinede bakmak lazım.

Evet, Windows'u crackli kullandığımı nereden bildin? :D Zamanında Among Us'ı da crackli oynamıştım, sonra satın aldım.

@Sample0 @332579 fakir edebiyatı çekmeyi bırakın. Oyun oynamak sizin temel ihtiyacınız da değil hakkınız da değil. O hakkı parasını verince kazanıyorsunuz. Korsan oynayacaksan git oyna, bana ne? Gelip de pişkin pişkin "param yok ne yapayım?" yazma. Paran yoksa yok. Bu sana ürünü çalma hakkı vermez. RDR2 için düşünecek olursak, 2000'den fazla insan 5-6 yıl boyunca maaş ödenerek çalıştırıldı o oyunun çıkması için. Müzikleri vs.si için ayrı ayrı telif hakları ödendi veya besteltildi özel olarak. Aktörler, ses santçıları çalıştırıldı. O insanların ekmek kapısı o indirilen oyunlar. O oyundan aldıkları parayla ailelerine ekmek götürüyorlar. Şimdi bu hırsızlık değil de ne? Dediğim gibi oynarsan oyna, beni alakadar etmez. Gelip buraya fakir edebiyatı çekme, haksız oluğun konuda zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışma.

Geri
Yukarı