İnsanlar neden korsan oyun indirir?

Cidden okuduğunu anlamıyorsun. Uzatmayacağım, anlamı yok.
Çok güzel konuşmuşsunuz boş verin.
Çok saçma konuşmuşsun yalnız
Herkesin maddi durumu oyun almaya elverişli değil ve geliri de yüksek değil.
Eğer senin dediğin olsa, o zaman maddi durumu kötü olan birisi oyun almaya çalışsa ayriyeten elektrik, su, doğalgaz faturası, evin ihtiyacı, kendi ihtiyacı falan derken
adam çakılır.
Hele bir de üniversite öğrencisi falan olduğunu düşün, sırf parası yok diye oyun oynayamayacak mı yani?

Bir anlık zevkini yaşayacağı altüstü bir oyun için 300 TL verilir mi yani saçmalığa bak. İndirime giren, ucuz fiyatlara düşen oyunları korsan indirenlere ben de karşıyım ama diğer türlüsü empati kurmayı beceremeyen, kendi maddi durumun iyi olduğu için karşıdakinin de senin gibi olduğunu düşünecek birisi olup burada parası olmayan ölsün felsefesi yaparsan kendin gibi gerici insanlardan başkası destek olmaz.
Elinin altında 10.000-15.000 TL'lik sistemi olan insanlar oyuna verecek param yok diye sızlanıyor maalesef. Her şeyden öte çok savunmaya çalıştıkları ''yoksul'' kısmın oyun dışında çok daha öncelikleri olduğu için bu kadar bekçilik yapmıyorlar bu tarz durumlarda. Maksatları kendi yaptığı illegal işi ajitasyon ile legalleştirmeye çalışmaktan fazlası değil. Altı üstü bir oyun dediğiniz şeyler için kaç milyon dolarlar harcanırken kaç bin tane şahıs emek veriyor farkındasınız değil mi? Eğer 300 TL bütçenizi zorluyorsa daha ucuz olan türlerine bakın mesela? Ha şunu da belirteyim direkt söylemeden ortalama bir memur çocuğu olan, üniversite öğrencisi bir şahısım öyle ahım şahım gelirlerimiz yok bizimde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben dahi 18 yasından küçük oyuncular, ebeveynerinin oyuna para verilmez sözlerinden dolayı korsan oyun oynayıp, bir müddet sonra da bu düşünceyi benimsemesinden dolayı
Çok haklısınız ben şuan onu yaşıyorum. Kendi paramı biriktirdim bu sefer de para veriyorum karta yatırmıyorlar.

Oyunlar ülkemizde yurt dışında çıkan fiyatın 5 katı fiyatında çıkmasa misal Dying Light 2 60 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulacak ama bizim ülkemizde 350 lira olması bekleniyor neredeyse arada 6 kat fark var bu ülkede bu ekonomide zengin kesim hariç hangimiz cebimizden çıkarıp 350 lira verebiliriz ki çoğumuzun ailesi asgari ücretle çalışıp ay sonunu zor getiriyor birçoğumuzun ailesi de memur keza onlar bile artık çok zor durumda hal böyleyken kimse bir oyuna 350 400 lira bandında bir para verip alamıyor fakat şuna eminim oyunlar yurt dışında çıkan birimden bizim ülkemize çıksa örneğin Far Cry 6 60 TL'ye çıksın Dying Light 60 TL'ye çıksın o zaman bu korsan olayının %70 çözüleceğine inanıyorum çünkü 60 TL çok pahalı bir meblağ değil hem bu sayede yapımcılar türklerin oyunlarına ilgili olduğunu fark edip oyunları Türkçe bile çıkarmaya başlayabilirler ama nerede o günler...

Çünkü param yok yeni bir bilgisayar satın aldım fakat oynayacağım oyun yok. Bende bu durumda güvenilir birkaç siteden korsan oyun indirmek zorunda kalıyorum. Allah affetsin.

Bazı platformlarda satın aldıktan sonra iade şansı yok. Korsan olarak indirip beğenirsem satın alıyorum. Ama sonradan sadece steam den oyun almaya başladığımda korsana gerek kalmıyor şahsen, beğenmiyosam iade ediyorum.

Geri
Yukarı