İnsanlar neden korsan oyun indirir?

1. parası yetmez.
2. bir yerden özenip indirmek isterler.

Parası olmuyor işte, ne yapsınlar?

Öte yandan fazlasıyla zengin olup, her yere gereksiz para harcayabilecek kadar zengin olup oyunu almak yerine korsan kullananlara saygım yok.
Bu benim sanırım 😅. Ayrıca çok saçma bir soru değil mi nasıl neden korsan indirir. Sence neden? Biri paralı biri parasız olduğu için olabilir mi?

Arkadaşlar benim aklıma insanların neden orijinali varken gidip korsan oyun indirdikleri takıldı sizce neden?
(Ben korsan oynamam)

Valve'nin kurucusu Gabe Newell'in bir sözü var: Korsan oyun bir ahlak sorunu değil ulaşım sorunu diye. Valve'nin çoğu oyunu 10 dolar, bizdeki sabit kur oranıyla 18, 50'a geliyor yani oyunu biz satın aldığımızda Valve'ye 2 dolar gidiyor bu çoğu oyun şirketi için de böyle; dil desteği de bizim satın alımımızdan daha az kar ettikleri için gelmiyor.
Bir oyunu crack indirmek yapımcısına yapılan büyük ayıp fakat kur oranının yüksek olduğu ülkelerde oyun, oyuncular tarafından korsan oynanmaya meğillidir. Fiyatı 20 dolar olup da doların 7 TL üzerinden fiyatlandırılaması durumunda kimse oyunu almaz ancak kur oranı 1, 80'a sabit olursa daha çok kişi alır. Eğer bu olmazsa çare crack oyun oynamakta olur bunun sorumlusunun da düşük kura göre oyunun fiyatlandırılmasını istemeyen oyun yapımcıları ve kuru bu hale getirenler olarak düşünüyorum.
CS:GO bedava olmasına rağmen korsan yükleyen var.
Yok öyle bir şey hocam uydurmayın seçkin hesap cracki bile yok.

Geri
Yukarı