İnsanlar neden korsan oyun indiriyor?

Cold War'ın standart versiyonuna 700 TL fiyat çekilince pek bir şansın kalmıyor. Steam gibi güzel indirim yapan bulursam alıyorum yoksa 500 600 TL'den çıkan oyunu korsan indirip indirime girince alıyorum.

Biz bir test yapmıştık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki: yeni yeni oyuna para veren insanlar oyun kötü olsa bile kötü demiyorlar. :D korsan oynayanlar oyunun ne kadar sıkıntısı varsa objektif anlatıyor :D tam tersi olması gerekmez mi?

Gözüm Game Pass ile 5 liraya oynanabilen Among Us’ı korsan indirenleri aradı.

Parası olmayana orijinal al diyemem, AAA oyunları.

Torrent'ten indirilen yüksek boyutlu, repack ile boyutu yarı yarıya düşürülmüş beleş oyunun tadı Dünya'da başka hiçbir şeyde yok. 😃 15 Bin sisteme veriyor 200 lira oyuna veremiyor gibi yorumlara katılmıyorum. 15 Bin lira gökten kafamıza düşmüyor. 15 Bin lirayı 1 yıl boyunca dişinden tırnağından arttırarak biriktiren insanlar var, benim gibi. Türkiye'de Paranın değerini ve para kazanmanın zorluğunu çok iyi bilirim. 15 Bin sisteme verdim diye oyun başı 300 lira verecek değilim. 300-400 Liraya 4-5 Oyun alsam üst seviye anakart parası çıkıyor. Saçma bir mantık yani.

Yurtdışındaki adamın kazandığı para ile oyunun ücreti arasındaki oran çok daha makul. Bizde AAA oyunun ücreti neredeyse asgari ücretin 5'te 1'i kadar.

GTA'ya özel sorduysanız modlama veya custom işler için olabilir.

Ama genel olarak soruyorsanız inanın tamamen ekonomik nedenlerden ötürü. Onlara 50 lira bize 500 oluyor.
Her ülkeye göre fiyatlandırma yapılsa sorun olmayacak. Ama dövizi direk çevirerek ücret çıkaran yayımcı veya sağlayıcının tuzu kuru olunca bu durum kaçınılmaz oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı