İnsanlar neden sık olarak harici disk kullanmayı tercih eder?

Makaleler
45
Merhaba,

İnsanlar genellikle haricî disk kullanıyor. Bulut depolama deyince Drive diyorlar, ama harici disk ön plana çıkıyor. Adam 1 TB haricî disk alıyor ve bozulana kadar kullanıyor. Bunun sebebini nedir?

Son olarak bu bilgisayar mühendisi öğretim üyeleri derken onlar birden fazla yerde yedekleme yapıyor. Ama yine bulut yerine harici diski kullanılıyorlar ve öneriyorlar. Acaba bu hocaların ne kadar önemli bilgisi var?

Merhaba,

İnsanlar genellikle haricî disk kullanıyor. Bulut depolama deyince Drive diyorlar, ama harici disk ön plana çıkıyor. Adam 1 TB haricî disk alıyor ve bozulana kadar kullanıyor. Bunun sebebini nedir?

Son olarak bu bilgisayar mühendisi öğretim üyeleri derken onlar birden fazla yerde yedekleme yapıyor. Ama yine bulut yerine harici diski kullanılıyorlar ve öneriyorlar. Acaba bu hocaların ne kadar önemli bilgisi var?
İkisinin de cevabı ucuz diye. Bir yere depolama için para ödeyip üyelik vs almaktansa bu yöntem daha ucuz.

Birden fazla depolama seçeneği yapan yerler var. Birkaç hocayla görüştüm ve bulut depolama kullanmıyorum diyor. USB, harici ve dahili disk, SSD gibi şeyler kullanıyormuş. Bunların verisi bu kadar önemli mi?

Merhaba,

Kullanım kolaylığı daha ön planda bulut sistemlerinde bulunan dosyalarınıza internet erişimi olmadan erişemezsiniz.

Hiç bulut kullanma ihtiyacı duymadım. Bol bol yerim var.
2TB 980 Pro
1TB 980 Pro
2TB 970 Evo Plus
500GB Kioxia SSD

Birden fazla depolama seçeneği yapan yerler var. Birkaç hocayla görüştüm ve bulut depolama kullanmıyorum diyor. USB, harici ve dahili disk, SSD gibi şeyler kullanıyormuş. Bunların verisi bu kadar önemli mi?
Hocalar hem okula karşı hem de öğrenciye karşı sorumlular ve belgelerini en az 4 5 yıl saklama zorunluluğu var geriye dönük itirazlardan dolayı, ayrıca bazı hocaların kendi şirketleri var ve şirket evraklarını da saklıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı