Neden herkes kendi bildiğini en doğru sanıyor?

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bunu biraz tartışalım istedim.
Gündemde ne varsa bilen, bilmeyen kendi bildiği bir şeylerin en doğru olduğunu kanıtlıyor.
Mesela;
Samsung 970 Pro M.2 SSD, Kingston A1000 M.2 SSD'den daha performanslıdır.
Burası tamam ama bir diğeri diyor ki aradaki fiyat farkı performans'tan daha önemli, ve burada karşıdakini dinlemek sizin ısrar ediyor. (Örnek havada kaldı ama yazarken aklıma gelen en masum örnek buydu 🙂)
Tartışamadığımız malum konulardan her iki ya da daha fazla görüşün suçu olanın "Tamam bizim bu suçumuz vardı ama sizin de şuydu" demiyor. Sadece "Sizin suçunuz buydu, bizimkini boşver havasında"

İnsan olarak doğamızda mı bu var? Yoksa acaba kültürel olarak etkileşimlerden, çevre faktörlerinden vs. mi kaynaklı?
Benim aklımın cehaletten geriye kalan kısmı bunlara anlam veremiyor hem de muhabbet olsun dedim. 🙂

Şurdaki çoğu insandan az bilgiye sahip olduğumu kabul ediyorum ve elbette hata yaptığım oluyordur ama nedense dediğiniz tipteki insanlar Sosyal Medyada bir grubun admini ya da Sosyal Medya Bağımlısı oluyor :p

Eğer gerçekten yanıldığımı fark edersem, kusura bakmayın diyip haklısınız demeye çalışıyorum. Eh diyemediysem/demediysem de bazı konularda o arkadaşlardan şimdiden özür diliyorum :)

Ancak gerçekten o kadar insan var ki şurada Facebook veya çevresinden duyuğu 3 kuruşluk donanım bilgisiyle gelip deli ediyorlar. Sıkıntı o da değil, konu sahibi yanlış bilgilenmiş oluyor. Bir de laf anlatamıyorsun.

Geçen de biri, Samsung ile "Eşek"i aynı kefeye koyuyordu. Bir de arada 2 kat fiyat farkı var VS. diyordu :) (50 TL var sadece :D)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı