İnsanlar Windows 8'den neden korkuyor?

Emir Bozkır

Hectopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz dünyada çoğu kişi Windows 8'den hoşlanmıyor. Ben buna anlam veremiyorum. Bu kadar stabil bir işletim sistemine neden bu kadar önyargı var. Size şöyle bir hikaye anlatayım. Geçen gün masaüstü bilgisayarımın ekran kartı yandı bende bakkal amcaya verdim. Bakkal amcaya bari tamir etmişken format at ve Windows 8 yükle dedim. Adam Windows 8 bilgisayarı yavaşlatıyor ve sürekli sorun çıkarıyor dedi. Böyle bir rezillik olur mu? Sonra kendim format atmak zorunda kaldım. Eminim çoğu arkadaşımız böyle sorunlarla karşılaşıyodur. Evet arkadaşlar sizce insanlar neden Windows 8'i sevmiyor?

İstedikleri oyunları, açamadıklarından dolayı olabilir mi ?

Windows 7'de çalışan oyunların yüzde 99.9'u da Windows 8'de çalışır. Sadece o bahsettiğin insanlar orijinal oyunun ne demek olduğundan habersizler ya da oyunları güncellemenin ne olduğunu bilmiyorlar. Şu ana kadar Windows 8'de hiçbir oyunda sıkıntı yaşamadım. 2002-2003'ten kalma oyunları bile denedim.

Ya o kadar konuşuyoruz, anlatıyoruz ama az önce canlı yayında fark ettim hala Windows 8 söven bir kitle var. Adam kabullenmemekte ısrar ediyor. Ya bunlarda kafa yok cidden yada cahillikten yani. Ya kötü bir şey olsa yine söyleyelim, sonuçta sen Windows 8 kurunca bana Microsoft para vermiyor ama onlar veriyor zannediyor herhalde.

Sen çocuğuna gidip evlatlıksın diyince bunu hemen özümsemesini bekleyemessin. Windows 8'de de böyle. Başlat menüsü alındı ve tasarım değişti. İnsanların alışması için zaman lazım. Windows 8'i kullanan insanlar zaten alışıyor hemen. Böyle şeyler söyleyen insanlar zaten Windows 8'i kullanmamış insanlardır.

Adam Windows 8 bilgisayarı yavaşlatıyor ve sürekli sorun çıkarıyor dedi.

Daha önce söyledim, yine söyleyeyim, önemli konu;

Devletin, bilgisayar - teknoloji ürünleri satma ve teknik hizmeti verme işini acilen denetleyip, bu hizmeti yerine getiren kurum veya şahıslara ruhsat zorunluluğu vb. getirmesi lazım. Milletin parasına, sahip olduğu ürüne yazık !

Konuya gelirsek; Windows 8'i neden sevmiyorlar demişsin. İnsan bilmediği, incelemediği, hakkında en ufak bir fikri olmayan bir şeyi sevemez. (Teknoloji anlamında.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı