İnsanlar

246675

Kilopat
Makaleler
6
İnsanlar.
Size insanları açıklayayım.
Doğanın döngüsüne saygısızlık, karşısındakine kural koyan ve kendisini üstün gören, hayvanları küçümseyen bireylerdir.

Bu konuyu açmamı sebebi neden aptal olduğumuz.
Dışarıya çıktım, kimse kurallara uymuyor.
Restoran özellikle. Gittiğim yerde neredeyse hiçbir önlem yok. Bazen sağlık bakanına acıyorum. Adamın yapacak bir şeyi yok, insanlara bir şey olmasın diye ülkeyi kapatıyor ancak esnaf batmasın diye geri açıyorlar. Ancak böyle insanlar yüzünden esnaflar parasız kalıyor.
İkincisi; bugün gördüğüm 2 kız (biri çalışan), resmen kediyi kovuyor ayağının altından. Kışkırtıp yemek vermiyorlar. Kedi kalmış aç, susuz.
Yani niye böyleyiz? Neden hep bizden küçük hayvanlara eziyet ediyoruz cahilce ve insansızca?
Neden aramızda hep bir aptal olmak zorunda? Neden şu anki Türk kızları böyle ego ile davranmak zorunda?
Hayvanı da geçtim, eziyeti de.
Neden bizimle aynı türden olan canlı, aynı türdekini küçük görüp kural koyuyor, "büyük" olana uymak için?

Artık önüme birisinin başına bir şey geldiğinde yardım etmeyecek duruma geldim, artık insanlara yardım edesim gelmiyor.
İnsanları artık sevmiyorum ama ben de bir insanım.

Sevdiğim müzisyenin bir sözü vardır.
"İnsan olmaktan utanç duyuyorum, insanlar aptaldır."

Biraz anlamsız olabilir ancak cidden bu durumdan sıkıldım, felsefe yapmama rağmen kimsenin göremeyeceği bir konu olsa da sizin de düşüncelerinizi dinlemek isterim.

İnsanlar.
Size insanları açıklayayım.
Doğanın döngüsüne saygısızlık, karşısındakine kural koyan ve kendisini üstün gören, hayvanları küçümseyen bireylerdir.

Bu konuyu açmamı sebebi neden aptal olduğumuz.
Dışarıya çıktım, kimse kurallara uymuyor.
Restoran özellikle. Gittiğim yerde neredeyse hiçbir önlem yok. Bazen sağlık bakanına acıyorum. Adamın yapacak bir şeyi yok, insanlara bir şey olmasın diye ülkeyi kapatıyor ancak esnaf batmasın diye geri açıyorlar. Ancak böyle insanlar yüzünden esnaflar parasız kalıyor.
İkincisi; bugün gördüğüm 2 kız (biri çalışan), resmen kediyi kovuyor ayağının altından. Kışkırtıp yemek vermiyorlar. Kedi kalmış aç, susuz.
Yani niye böyleyiz? Neden hep bizden küçük hayvanlara eziyet ediyoruz cahilce ve insansızca?
Neden aramızda hep bir aptal olmak zorunda? Neden şu anki Türk kızları böyle ego ile davranmak zorunda?
Hayvanı da geçtim, eziyeti de.
Neden bizimle aynı türden olan canlı, aynı türdekini küçük görüp kural koyuyor, "büyük" olana uymak için?

Artık önüme birisinin başına bir şey geldiğinde yardım etmeyecek duruma geldim, artık insanlara yardım edesim gelmiyor.
İnsanları artık sevmiyorum ama ben de bir insanım.

Sevdiğim müzisyenin bir sözü vardır.
"insan olmaktan utanç duyuyorum, insanlar aptaldır."

Biraz anlamsız olabilir ancak cidden bu durumdan sıkıldım, felsefe yapmama rağmen kimsenin göremeyeceği bir konu olsa da sizin de düşüncelerinizi dinlemek isterim.

Her insan aynı değil bir miami de güneşlenip balık tutan var bir de Türkiye'de ağzındaki sakızı arabanın kapotuna tüküren var.

İnsanlar yine insanları bitirecek. Türk, Amerika fark etmiyor. Biz sadece Türk'ü böyle sanıyoruz çünkü gündemde bunlar var ve ülkenin durumu böyle durumlara daha elverişli.

Ben mükemmel miyim? Hayır. Sen mükemmel misin? Hayır. Ama bunları farkedip senin konu açman benim bunu yazman bizi bilinçli bir birey yapar. Gerçekten durumumuz çok kötüye gidiyor.

Sana böyle bilinçli bir insan olduğun için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı