İnsanlar

İnsanlığı kurtaracak iki şey var: eğitim ve öğretim. Ama biz onu bile beceremiyoruz, geçenlerde bir konu gördüm ve şöyleydi "Neden bizden büyükler üniversite oku diyor?". Bu gibi insanlar eğitimin ve öğretimin yalnızca para kazanmak için öğrenilmesi gereken bir sorumluluk/ödev olarak görüyorlar. Ama topluma yararlı olabilmek için eğitim öğretim görmeliyiz. Ayrıca toplum olarak tek bir vücut olmalıyız. Eğer tek vücut olursak işte o gün her yönden gelişmiş bir ülke oluruz. Bakınız Finlandiya.
Eğer ülkemizde eğitim görmek "topluma yararlı" bir aktivite olsaydı haklısınız derdim ama Finlandiya ile bir değiliz. Üniversite okumak gerekli mi gereksiz mi cevabını verebilecek kişi ben değilim ancak üniversite okumanın, insanı topluma faydalı yapacak şey olmadığından eminim. Bu yönden öğrencileri eleştirmek çok doğru değil. Her şey insanın kafa yapısına bağlı.

Eğer ülkemizde eğitim görmek "topluma yararlı" bir aktivite olsaydı haklısınız derdim ama Finlandiya ile bir değiliz. Üniversite okumak gerekli mi gereksiz mi cevabını verebilecek kişi ben değilim ancak üniversite okumanın, insanı topluma faydalı yapacak şey olmadığından eminim. Bu yönden öğrencileri eleştirmek çok doğru değil. Her şey insanın kafa yapısına bağlı.
Ben ilk başta öğrencileri eleştirmedim zaten. Öğrencilerin öğrenememe sorunu yine üstümüzdeki öğrenememiş insanlardır.
Ama bir yandan, konunun ilk mesajındaki gibi hareket edenler, öğrenememişler arasına giriyor.

Mezunum geçen sene matematik yüzünden gidemedim öğretmenliğe ama bu öğretmenlik maaşları hakkında falan araştırdıklarım beni biraz isteksizleştirdi. Asgari ücret bile ona yetişti.
Şu mesaj az önce açılan konudan... Ülkemizde bu kafa yapısı yüzünden eğitimin gereksiz bir şey olduğu düşünülüyor.

İnsanlar.
Size insanları açıklayayım.
Doğanın döngüsüne saygısızlık, karşısındakine kural koyan ve kendisini üstün gören, hayvanları küçümseyen bireylerdir.

Bu konuyu açmamı sebebi neden aptal olduğumuz.
Dışarıya çıktım, kimse kurallara uymuyor.
Restoran özellikle. Gittiğim yerde neredeyse hiçbir önlem yok. Bazen sağlık bakanına acıyorum. Adamın yapacak bir şeyi yok, insanlara bir şey olmasın diye ülkeyi kapatıyor ancak esnaf batmasın diye geri açıyorlar. Ancak böyle insanlar yüzünden esnaflar parasız kalıyor.
İkincisi; bugün gördüğüm 2 kız (biri çalışan), resmen kediyi kovuyor ayağının altından. Kışkırtıp yemek vermiyorlar. Kedi kalmış aç, susuz.
Yani niye böyleyiz? Neden hep bizden küçük hayvanlara eziyet ediyoruz cahilce ve insansızca?
Neden aramızda hep bir aptal olmak zorunda? Neden şu anki Türk kızları böyle ego ile davranmak zorunda?
Hayvanı da geçtim, eziyeti de.
Neden bizimle aynı türden olan canlı, aynı türdekini küçük görüp kural koyuyor, "büyük" olana uymak için?

Artık önüme birisinin başına bir şey geldiğinde yardım etmeyecek duruma geldim, artık insanlara yardım edesim gelmiyor.
İnsanları artık sevmiyorum ama ben de bir insanım.

Sevdiğim müzisyenin bir sözü vardır.
"insan olmaktan utanç duyuyorum, insanlar aptaldır."

Biraz anlamsız olabilir ancak cidden bu durumdan sıkıldım, felsefe yapmama rağmen kimsenin göremeyeceği bir konu olsa da sizin de düşüncelerinizi dinlemek isterim.

Doğayı hayvanları geçelim insanlar kendilerine arkadaşlarına saygı göstermiyor.

İnsanların birbirine laf etmesi ne kadar komik bi durum. Kimse kimseyi değiştiremez,düşünceler kimsenin umrumda değil.

Arkadaşın ne demek istediğini hiç anlamamışsın.
Sence ben tüm canlılar arasında bir saygı istemiyor muyum? Arkadaşın söyledikleri evet ülkemizi özetliyor ama kimi neyi değiştirecek bütün bu konuşmalar. Sadece kendisi gibi düşünen insanların olduğunu bilmek rahatlatıyordur belki ama şu genellemeler beni deli ediyor. Yok onun sözü yok bunu sözü.

Size insanları açıklayayım.
Doğanın döngüsüne saygısızlık, karşısındakine kural koyan ve kendisini üstün gören, hayvanları küçümseyen bireylerdir.
Teşekkürler.
kimse kurallara uymuyor.
Kimse kurallara uymasa, sence sen bu kadar rahat bir ortamda yaşayabilir misin?

Sen eskiden nasıl bir yaşam olduğunu biliyor musun? Ne kadar büyük bir ilerleme kaydedildiğinin ancak bunu birkaç ufak ihlal gördüğün için çöpe attığının farkında mısın?
Yani niye böyleyiz? Neden hep bizden küçük hayvanlara eziyet ediyoruz cahilce ve insansızca?
Büyük balık, küçük balığı yer. Bu kadar basit. Yenmek istemiyorsan büyük balık olacaksın.
Neden şu anki Türk kızları böyle ego ile davranmak zorunda?
Türk kızlarına olan öfkeni, maskeleyip, burada destekçi bularak zihin mastürbasyonu yapmaya mı çalışıyorsun? Bu kızların hepsi böyle mi, olmayanları neden bulamıyorsun ve olanlar da böyle olmayı irade ettikleri için mi böyle yoksa çevreleri yıllardır böyle mi gelişmiş?

Ağlama. Salak kızları buluyorsan git akıllıları bul.
Neden bizimle aynı türden olan canlı, aynı türdekini küçük görüp kural koyuyor, "büyük" olana uymak için?
Güç isteği ebedidir. Gücü olana tapılır. Gücü olan da taptırır!
Artık önüme birisinin başına bir şey geldiğinde yardım etmeyecek duruma geldim, artık insanlara yardım edesim gelmiyor.
Zincirleme çöküş getirecek bir zihin yapısı. Bunun bir sonraki aşaması "İnsanlardan nefret ediyorum, herkes ölmeli, yok olmalıyız." diye bilinçli bir şekilde etrafa COVID-19 bulaştırmak olabilir.
İnsanları artık sevmiyorum ama ben de bir insanım.
Ya seversin ya katlanırsın.
"İnsan olmaktan utanç duyuyorum, insanlar aptaldır."
Çok zeki insanlar da var. Bazı insanlar öyle şeyler düşünüp, yazıp, çiziyor ki, okuduğun zaman ayağa alkışlar "Yahu bu ne yüce bir akıl ürünüdür ulan hayvan oğlu hayvan!" dersin.

Teşekkürler.

Kimse kurallara uymasa, sence sen bu kadar rahat bir ortamda yaşayabilir misin?

Sen eskiden nasıl bir yaşam olduğunu biliyor musun? Ne kadar büyük bir ilerleme kaydedildiğinin ancak bunu birkaç ufak ihlal gördüğün için çöpe attığının farkında mısın?

Büyük balık, küçük balığı yer. Bu kadar basit. Yenmek istemiyorsan büyük balık olacaksın.

Türk kızlarına olan öfkeni, maskeleyip, burada destekçi bularak zihin mastürbasyonu yapmaya mı çalışıyorsun? Bu kızların hepsi böyle mi, olmayanları neden bulamıyorsun ve olanlar da böyle olmayı irade ettikleri için mi böyle yoksa çevreleri yıllardır böyle mi gelişmiş?

Ağlama. Salak kızları buluyorsan git akıllıları bul.

Güç isteği ebedidir. Gücü olana tapılır. Gücü olan da taptırır!

Zincirleme çöküş getirecek bir zihin yapısı. Bunun bir sonraki aşaması "İnsanlardan nefret ediyorum, herkes ölmeli, yok olmalıyız." diye bilinçli bir şekilde etrafa COVID-19 bulaştırmak olabilir.

Ya seversin ya katlanırsın.

Çok zeki insanlar da var. Bazı insanlar öyle şeyler düşünüp, yazıp, çiziyor ki, okuduğun zaman ayağa alkışlar "Yahu bu ne yüce bir akıl ürünüdür ulan hayvan oğlu hayvan!" dersin.
Bu konu ne zaman açıldı ve ne zaman bitti? Önce onu öğren sonra klavyeni rahat bırak.

Yeni konular

Geri
Yukarı