İnsanlara zarar verme hissi nasıl geçer?

• Konuyu başlatan Hasan Tanrıverdi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 3B
H

Hasan Tanrıverdi

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben normalde sakin kendi halimde bir insanım. Ama çocukluğumdan olduğu beri içimde bir his var size bu hissi nasıl anlatıcam bilmiyorum. Ergenlik ile olduğunu düşünüyorum fakat dediğim gibi his 7 yaşımdan beri var his şöyle;

Örneğin bugün yeni bı işlemci aldım his onu camın dışında tutmamı istiyor yani yeni alınan bir şeye bir mala zarar vermemi istiyor bunu yapmıyorum tabii ki. Örneğin içimdeki his kedim önümden geçerken ona vurmamı söylüyor bu beni rahatsız ediyor. Ya da şu an annem yanımda hay day diye bir oyun oynuyor ve içimdeki his onun gereksiz bı insan olduğunu söyliyör ve bazen daha da kötü oluyor içimden anneannemi bıçaklamak geliyor böyle durumlarda hayata küsüyorum. Neden böyleyim diye ve bu durumu anlattıkça biraz daha azalıyor bu his. Ne olursunuz bana yardım edin. Bu his beni hayattan bıktırdı. Nasıl kurtulurum? Bu arada yaşım 14.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de böyle bir şey olduğu zamanlar oluyor. Yeni şeylerimi kırmak falan istiyorum. Ama kendini kısıtlayabilmen gerek dostum. Ben böyle şeyleri son 2 yıldır yaşamıyorum. Psikolojik destek almaya veya bunu ailene söylemeye çekiniyosan kendi kafanda bitirebilirsin bence.

Dostum bunun çözümü çok basit;

Öğretmen adayı olarak, benzeterek söylüyorum;

Bıçak çeken öğrenci yoktur. Annesi, babası yada akranlarından dolayı bıçak çekme noktasına gelmiş çocuk vardır. Senin durumunda buna benzer :)

Çocuk dünyaya geldiğinde içi boştur içini toplum veya yakınları doldurur.

Ve çocuk kendine yapılanı yapar yada yapmak ister.

Size tavsiyem etrafınızda şiddete meyilli insanlar varsa onlarda uzak durup kendinize yeni tanıklar ( akıl verecek farklı kişiler) bulun.

Arkadaşlar ben normalde sakin kendi halimde bir insanım. Ama çocukluğumdan olduğu beri içimde bir his var size bu hissi nasıl anlatıcam bilmiyorum. Ergenlik ile olduğunu düşünüyorum fakat dediğim gibi his 7 yaşımdan beri var his şöyle;

Örneğin bugün yeni bı işlemci aldım his onu camın dışında tutmamı istiyor yani yeni alınan bir şeye bir mala zarar vermemi istiyor bunu yapmıyorum tabii ki. Örneğin içimdeki his kedim önümden geçerken ona vurmamı söylüyor bu beni rahatsız ediyor. Ya da şu an annem yanımda hay day diye bir oyun oynuyor ve içimdeki his onun gereksiz bı insan olduğunu söyliyör ve bazen daha da kötü oluyor içimden anneannemi bıçaklamak geliyor böyle durumlarda hayata küsüyorum. Neden böyleyim diye ve bu durumu anlattıkça biraz daha azalıyor bu his. Ne olursunuz bana yardım edin. Bu his beni hayattan bıktırdı. Nasıl kurtulurum? Bu arada yaşım 14.
Tüm her şeyi bırak ve doğruca rehberlik danışman öğretmeninle bu konuyu görüş. Gelecekte güzel bir yaşam sürmeyi istiyorsan dediğimi yap dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı