İnsanlara zarar verme hissi nasıl geçer?

• Konuyu başlatan Hasan Tanrıverdi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 3B
Arkadaşlar ben normalde sakin kendi halimde bir insanım. Ama çocukluğumdan olduğu beri içimde bir his var size bu hissi nasıl anlatıcam bilmiyorum. Ergenlik ile olduğunu düşünüyorum fakat dediğim gibi his 7 yaşımdan beri var his şöyle;

Örneğin bugün yeni bı işlemci aldım his onu camın dışında tutmamı istiyor yani yeni alınan bir şeye bir mala zarar vermemi istiyor bunu yapmıyorum tabii ki. Örneğin içimdeki his kedim önümden geçerken ona vurmamı söylüyor bu beni rahatsız ediyor. Ya da şu an annem yanımda hay day diye bir oyun oynuyor ve içimdeki his onun gereksiz bı insan olduğunu söyliyör ve bazen daha da kötü oluyor içimden anneannemi bıçaklamak geliyor böyle durumlarda hayata küsüyorum. Neden böyleyim diye ve bu durumu anlattıkça biraz daha azalıyor bu his. Ne olursunuz bana yardım edin. Bu his beni hayattan bıktırdı. Nasıl kurtulurum? Bu arada yaşım 14.
Burda anlattığın gibi ebeveynlerine de aynı şekilde anlat içindekileri çözümünü bulurlar ,içinde tutarsan kendine saklarsan ilerleyen yaşlarda pişman olabileceğin anı cinnet getirme hali yaşayabilirsin . Konuşmak iç dökmek utanılacak korkulacak birşey değil kendini iyi hissetmeni sağlar.

Yaygın Anksiyete Bozukluğu da olabilir sende kardeşim, sürekli kötü düşünürsün birilerinin ölmesini falan hayal edersin. Bunun için bi doktor veya psikiyatriste falan görün antidepresan hap verir citoles falan o ilaçta kafanı boşaltır mutluluk hormonu sağlar kendine gelirsin belli bir süre içinde ama bağımlılık yapan bir ilaç dikkatli olmak lazım.

Öğretmen adayı olarak

Bu memleketin sizin gibi adaylara ihtiyacı var ama maalesef sizin gibiler çok az, umarım hedefine ulaşırsın.
Ergenlik ile olduğunu düşünüyorum

Tam 12'den vurmuşsun, zaten öyle, bir-kaç yıla kadar azalır.
İnsanları ne sev ne de nefret et, herkesi kendi haline bırak, kendini iyi-güzel yaşamaya ver, kısacık ömrünü nefretle geçirme, hisler her zaman doğru söylemez, daha ziyade bilgiye önem ver, bilgi sahibi oldukça hislerini daha kolay kontrol edersin.

Geri
Yukarı