İnsanlardan nefret mi ediyorsunuz, peki nedeni nedir?

İyi insanlardan neden nefret edeyim hepsini çok severim, ama kötü insanları hiçbirini sevmem hepsi benim ve sevdiklerimden uzak Allah'a yakın olsun amin.

Yalan söylemediğim halde bana yalancı diyen ve hiç utanmadan doğrusunu bildiğim halde yalan söyleyen insanlardan nefret ediyorum.

İnsanlığın ortalığı yakıp yıkmaktan başka bir geliş amacı olmadığından dolayı nefret ediyorum. Buna ben de dahil. Bir çok şeyi iyilik adına yaparken bir taraftan kötülüğü getiriyoruz. İnsanlık asla olmamalıydı fikrimce.

Böyle bir başlık yerine neden hayvanlara kötü davranan insanlardan ya da kötü insanlardan neden nefret ediyorsunuz tarzında bir şey yapmak yerine tüm insanlığı kattığını anlamadım ama insanlardan nefret etmek fikri ne kadar söylediklerin doğru da olsa beni rahatsız etti. Her ne kadar dünyanın kaynaklarını adeta bir virüs gibi kullanıp doğaya zarar versek de bunu eleştirecek kişi ben değilim ki öyle bir kişi olduğunu da sanmıyorum. Elbet yaşamayı hak etmeyecek kadar kötü onca insan vardır ama hiçbirimiz masum değiliz maalesef.

İnsanları sevin, herkes özeldir, insanlar olmasa dünyada tek başınıza n'apardınız? Hayat iniş çıkışlarıyla güzel oluyor.

Geri
Yukarı