Koyun insanlardan nefret etmek

Adam ezberler ya da öğrenir o onun düşüncesi. O dersten geçmek istiyor belli ki derse kafası basmıyor kolay yol, herkes her şeyi yapacak diye bir şey yok. İşin koyuna bağlanması komiğime gitti. Yazılı bir sınav var, boş kağıt verip nasıl geçiceksin merak ettim açıkcası. Ülkede kaç kişi kalmak istiyor, istiyorsan bunu bir araştır öncelikle, çoğunluğun amacı kaçmak, sonrasında kalanlarında değiştirme amacı var ise bu insanlara terimler, anlamlar yükleyerek olmaz o işler. Türk toplumu çok değişik, görevli yapılması yasak olan bir şeyi yapanları tespit ederse acımasız, yapmazsa ilgisiz olarak yorumlanıyor toplum genelinde, şimdi bu topluma sıfırdan kafasını değiştirmek imkansız sayılır, hele ki sen koyunsun, senin dinin var, sen dinsizsin gibi ayrımlar koyarak aslında değiştirmeye değil dahada bozmaya çalışmış oluyorsunuz. Ben biyoloji dersinden nefret ederdim çünkü gram ilgimi çekmezdi ben şimdi ömür boyu lisede kalmak zorundaydım o zaman.

Sistem hatalı tamam, bir başkası değişmesi için uğraşmayabilir olabilir, değişmesini isteyenlerin bir şeyler yapması gerekir sistemden memnun olanlar değil.

Aslında hepsinden kurtulmanın yolu var ama ne kadar etik tartışılır. Avrupa her ne kadar inkar etse de devlet eliyle gizlice öjeniye devam etmektedir. Avrupa insanının IQ ve sağlık istatistiklerini diğer ülkelerle karşılaştırınca ortaya çıkıyor gerçekler. Bizde teokratik geleneklerden gelen bir takım saçmalıklar yüzünden uygulanabileceğini sanmıyorum. Bizde aksine ''ters öjeni'' yapılmaktadır. Zeki bireyler aşağılanırken cahalet baş tacı. Farkındalığı yüksek daha bilincli bireyler yetiştirebilecek kesimler bir çocukla yetinirken diğerlerinin durumu ortada. Haliyle sonuçlar ortada.
Avrupa'da şu an aşırı derece bir göçmen akımı var, durum tersine dönüyor. Ayrıca öjeni yapacak bir toplum bunları kabul etmez.
IQ seviyesinin yüksek olması ise eğitime bağlı, IQ genetik faktörlerin dışında çevresel etki ve eğitime bağlı olarak +- %20 değişmektedir yani bir insanın IQ'su %20 yükselebilir ve ya düşebilir.
IQ zaten pek de önemli bir şey değil, çok yüksek IQ'lu insanlar koyun olmayacak diye bir kaide yok.
Önemli olan toplum bilinci,eğitim, kültür bunlar da bizde yok.
Diğer görüşlerine katılıyorum.

Az önce bir WhatsApp grubunda yabancı dil dersi sınavı hakkında konuşurken bir eleman dili öğrenmek yerine soruların cevaplarını ezberleyip gireceğini söyledi. Ben de dayanamadım ağzıma geleni saydım. Sonra ise koyunsun dedim, bana "eğitim sistemi böyle ben ne yapayım" diyor. Ben ise "ben de kafamı çalıştırıp aynı sınava ben de giriyorum senin benden ne farkın var #?'#;*!" dedim. Eğer sistem böyleyse değiştirecek olanlar bizleriz. Her türlü düşüklüğü kabullenen insanlardan nefret ediyorum yahu. Böyle insanlardan çevremde çok var ve çok fazla sinirleniyorum bunlara. Faullerinden tutup apartmanın tepesinden atasım geliyor tabir-i caizse. Keşke hepsinden kurtulabilme yolu olsa da ben de bir gün dahi olsa sinirlenmesem.😑 Akşam akşam da sinirimi buraya döktüm. Zahmet edip okuduğunuz için özür dilerim.
adam stratejik davranmış önce adama bence bir şey söylememelisin çünkü Türkiyede ki eğitim sistemi sınava dayalı en çok sınavlar etkiliyor çocuk o kadarda suçlu değil bence

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı