Mahalledeki insanlardan nefret etmek

İyi akşamlar konu biraz uzun olabilir elinizden geldiğince bana yardım eder misiniz? Afedersiniz ama mahallemdeki haysiyetsizleri içimde biriktirdiğim için bir sürü psikolojik sorunlarım bu lanet olası insanlar yüzünden oldu. Neyse konuya giriş yapayım. Benim küçükken D vitamini eksikliğim vardı dolayısıyla dışarıya çıkıp güneş görmem gerekiyordu. Annemle ben kapımıza inmiştik ve bizim binanın dükkanında çalışan eski işçi vardı gelip beni sevmek istediği için yanımıza geliyordu. Olay tam burada başladı. Küçük olmama rağmen hatırlıyorum. Mahallemizdeki insansı yaratıklar balkona çıkıp anneme gülmeye başladılar saatlerce hem de. Annem kendini savunsada nafile insanlıktan yoksun oldukları için yine bildiklerini yaptılar. Olayın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen iftiraya devam ediyorlar ve hâlâ da gülüyorlar. 2020'de bana da çocukları iftira attılar masamda yani evde ders çalışıyordum ve sürekli kendilerine baktıklarımı zannedip sataşıyolardı bana küfür ederek bağrıyolardı ders çalıştığımı söylüyordum zaten belli oluyordu ders çalıştığım yine de üstüme gitmeye devam ettiler. Annemde beni savunuyordu yine de edepli olmayı bilemediler. Neyse ki artık sataşmıyorlar ama o zamanlar durduk yere bana küfür ettikleri için hâlâ zoruma gidiyor. O çocuklar artık bana sataşmasa da bu sefer o haysiyetsiz çocuklardan birinin 3 tane ablası daha da gitmeye başlamasın mı üstüme? Zaten 2020'de de sataşıyolardı sebepsizce. Üstelik çocukları onlar ve anneleri kışkırttı ve o kızlar 25'li yaşlardalar? Bir de 2021 de bana her gün daha çok akşam 10'dan sonra bağırarak küfür ediyorlardı. Annem ve beni kimse savunmadığı için (abim ve babam bile) o yüzden de üstümüzde gittiklerini düşünüyorum artı mahallede iftiraya inanıpta üzerimize giden de çok oldu ve sürekli oturduğumuz daireyi dikizliyorlar hakkımızıda savunamıyoruz bizi kâle almayıp inadımıza daha kötü şeyler yaptıkları için. Anlatacaklarım bu kadardı çok uzun anlatmış olabilirim kusura bakmayın, yıllardır yaşadığımız için bir sürü psikolojik sorunlarım oldu. Anlatacak bir doğru düzgün arkadaşım yok akrabam da yok o yüzden buraya anlatmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğitim ailede başlar, ailesi böyle ise çocuklarının da böyle olması doğal. Yapabilecek fazla bir şey yok örnek vermek gerekitse 3 yıl önce mahallede bisiklet sürerken beni 5-6 kişi sıkıştırdı bahaneleri ise yanlarındaki kızlara hava atmammış (ki ben öyle bir şey yapacak insan değilim) olay kavgaya dönecek gibi oldu serseri olduklarından korkup kaçtım doğal olrarak. Olanları babama anlattım babam sesi gür her söylediğini yaptıranbir insan olduğundan onlar bir daha bana bulaşmadılar. Veleasıl kelam ucu açılmayan kalemin ucunu kıracaksın. Sanırım anlattığına göre mahalleden taşınman olanaksız ise onların sana yaptığını sende onlara yap. Burada zorbalık yap demiyorum onlar sana hakaret ediyorsa 2 mislini sen söyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

İyi akşamlar konu biraz uzun olabilir elinizden geldiğince bana yardım eder misiniz? Afedersiniz ama mahallemdeki haysiyetsizleri içimde biriktirdiğim için bir sürü psikolojik sorunlarım bu lanet olası insanlar yüzünden oldu. Neyse konuya giriş yapayım. Benim küçükken D vitamini eksikliğim vardı dolayısıyla dışarıya çıkıp güneş görmem gerekiyordu. Annemle ben kapımıza inmiştik ve bizim binanın dükkanında çalışan eski işçi vardı gelip beni sevmek istediği için yanımıza geliyordu. Olay tam burada başladı. Küçük olmama rağmen hatırlıyorum. Mahallemizdeki insansı yaratıklar balkona çıkıp anneme gülmeye başladılar saatlerce hem de. Annem kendini savunsada nafile insanlıktan yoksun oldukları için yine bildiklerini yaptılar. Olayın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen iftiraya devam ediyorlar ve hâlâ da gülüyorlar. 2020'de bana da çocukları iftira attılar masamda yani evde ders çalışıyordum ve sürekli kendilerine baktıklarımı zannedip sataşıyolardı bana küfür ederek bağrıyolardı ders çalıştığımı söylüyordum zaten belli oluyordu ders çalıştığım yine de üstüme gitmeye devam ettiler. Annemde beni savunuyordu yine de edepli olmayı bilemediler. Neyse ki artık sataşmıyorlar ama o zamanlar durduk yere bana küfür ettikleri için hâlâ zoruma gidiyor. O çocuklar artık bana sataşmasa da bu sefer o haysiyetsiz çocuklardan birinin 3 tane ablası daha da gitmeye başlamasın mı üstüme? Zaten 2020'de de sataşıyolardı sebepsizce. Üstelik çocukları onlar ve anneleri kışkırttı ve o kızlar 25'li yaşlardalar? Bir de 2021 de bana her gün daha çok akşam 10'dan sonra bağırarak küfür ediyorlardı. Annem ve beni kimse savunmadığı için (abim ve babam bile) o yüzden de üstümüzde gittiklerini düşünüyorum artı mahallede iftiraya inanıpta üzerimize giden de çok oldu ve sürekli oturduğumuz daireyi dikizliyorlar hakkımızıda savunamıyoruz bizi kâle almayıp inadımıza daha kötü şeyler yaptıkları için. Anlatacaklarım bu kadardı çok uzun anlatmış olabilirim kusura bakmayın, yıllardır yaşadığımız için bir sürü psikolojik sorunlarım oldu. Anlatacak bir doğru düzgün arkadaşım yok akrabam da yok o yüzden buraya anlatmak istedim.

Bayağı sorunlu şahısların içinde yaşıyorsun yani. İlk olarak takma. Biliyorum her sabah kalkınca sana güldüklerini duyuyorsun ama bunu düşünüp moralini daha da bozmak psikolojini alt üst eder. Kendimden örnek vereyim bende okulda dikkatsizliğim yüzünden bazı şahıslarla aynı sınıfa düştüğüm için benim de psikolojim zarar görüyordu. Sonra bir gün takmamaya başladım birbirlerine annelerinin ismiyle hitap edip su şakaları yapıyorlardı takmıyordum. Bu şahıslarla hiçbir şekilde iletişime girme ve takma. 24 saatin 10 dakikasını senden çaldılar diye kalan 23 saat 50 dakikanı da boşa harcama. Hiçbir varlık kendisini takmayan birine bir süreden sonra nefes harcamaz. Başka sorunların olursa emailden yazabilirsin: [email protected]

Kanka olayın başını anlamadım sen küçükken dükkandaki adam seni sevince mahalledekiler niye annene gülüyorlar?

Sorunlu olanları anlayamazsın bende anlamadım zaten ve sorgulamadım çünkü 10 yıl geçmesine rağmen işsiz gibi o olayı hatırlayıp gülüyorsa o şahıslar sorunludur.

Savunacak ve sesini yükseltecek üçüncü bir kişi olması lazım orada. Abi ile baba neden sessiz kalmış anlamadım ama böyle böceklerin anlayacağı tek şey mahalleye gelip "bu insanlara bir daha karışanın **********" diye söve söve alayına gider yapacak birisidir.

O vakit bu fareler kaçacak delik ararlar, çünkü aldıkları tek güç başkalarının yaptıklarına ses çıkarmamasıdır. Öyle konuşmadan, şikayetten anlamaz bunlar.

Yaşamadım ama yaşayanı gördüm, abin ve baban bile ses çıkartamıyorsa taşınma vakti gelmiştir çünkü ahlaksız terbiye yoksunu eğitimsiz insanlar her zaman aynıdır. Üzülecek bir şey olmadığına emin olabilirsin. Sizin suçunuz olmadığı için mutlu olmalısın ve kendin için değil size gülen sıkıntılılar için üzülmelisin. İnançlı olup olmadığını bilmiyorum bu nedenle işin bu tarafına girmeyeceğim, dediğim gibi. Kendin için üzülme, değmez. Kendine iyi bak umarım bir an önce terbiyesizler akıllanır.

Benim de okuldan dolayı şansım olmadı, 4 yıldır lise yüzünden psikolojim yerle bir, son 3 ayım ama dayanılması güç, size gelecek olursak bunu yapanlar hemcinsinizmi.
Bazıları kız bazıları erkek ve birkaçı benden 2 yaş küçük gerisi yaşıtım ablaları zaten büyük

Taşınmaktan başka çareniz yok, ki zaten çoktan taşınmanız gerekmiş.
Aynen ama taşınamıyoruz babamın iş yerinden dolayı ve ev sahibiyiz o yüzden taşınmak istemiyolar

Kanka olayın başını anlamadım sen küçükken dükkandaki adam seni sevince mahalledekiler niye annene gülüyorlar?
Zihniyetleri kötü diyeyim gerisini anlarsın.Namusculuk oynamayı seviyolar yıllardır

Yeni konular

Geri
Yukarı