İnsanlardan Uzak Durma Yöntemleri

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 54
  • Görüntüleme 4B
Bizim sınıftakilerle tek ortak yönüm nefes alıyor olmamız. Ne ortak bir noktamız var ne de aynı şeyi düşündüğümüz insanlar var. Hocalar bile bir değişik. Atarlı giderli öğrenciler vs. Asıl sıkıntım espriler... Hani hep espri yapan birisi olmadım ama arada yaptığım çok iyi espriler vardır. Karikatür falan okurum hatta. Gerçekten çok iyi olan bir espriyi tüm sınıftakiler anlamayınca mal oluyorsunuz... Güzel olan kızların dahi kezban olduğu bir yer gördüm ilk kez. Hayatımda duymadığım küfürleri burada ki kızlardan duydum. Hatta geçen gün voleybol maçına bi çocuğu almadılar çıkışta kavga çıktı. Böyle gerizekalı bir zihniyet söz konusu. Halinize şükredin!

Bende aynı durumdayım. Çalışkan olan 2 arkadaşım var onlarla takılıyorum. Ama çok sarmıyor. Eski arkadaşlarımı çok özledim. Hepimiz tek bir can gibiydik. Hepimizde farklı liselere gittik. Çok zor gerçekten.

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Sınıf tam 40 kişi ve sadece 8 erkek var. Onlardan 2 tanesi en iyi okul arkadaşlarımdan. Diğerleri boş beyinler. Bu yüzden hoca bana yalnızlık hakkında bir yazı okutmuştu. O 2 karakterli arkadaşla takılmadığım zamanlar fizik çalışıyorum, bazen de diğer sınıflardaki 2-3 arkadaşla takılıyorum. Ama hoca beni hep teneffüslerde çalışırken görüyor, arkadaşlarımla değil. Sonra da adım yalnıza çıkıyor.

Niye kızlarla konuşmuyorsun. Hepsi mi kezban?

Ya, hayatta her zaman anlaşamadığımız insanlar elbette olacaktır. Bu işin tek yolu sabırdır. Çoğunuzla aynı yaşıtım, çoğunuzdan büyüğüm, çoğunuzdan küçüğüm. Ama cidden kafaya takmayıp, gerçek amaca odaklanmalı insan.

Niye kızlarla konuşmuyorsun. Hepsi mi kezban?
Yarısı kezban diyeyim. Kızlar birbirleriyle çok konuştuklarından (sınıfta bile hoca kızlara bağırıyor) konuşmaya vakit bulamıyorum.
Ama yine arada 2-3 tane yaşına göre olgun davrananlar var, onlarla da konuşmaya çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarısı kezban diyeyim. Kızlar birbirleriyle çok konuştuklarından (sınıfta bile hoca kızlara bağırıyor) konuşmaya vakit bulamıyorum.
Ama yine arada 2-3 tane yaşına göre olgun davrananlar var, onlarla da konuşmaya çalışıyorum.

Bir Abi tavsiyesi vereyim o kezbanlar ergenlikde lise 4 de taş olacak çoğu potansiyel gördüğün ile arayı iyi tut. :)

Çok tasnif etmemekle birlikte sorununu çıkışta halledebilirsin ;)

Düzeltmeden geçemeyeceğim. Sanırım: "Çok tasvip etmemekle birlikte sorununu çıkışta halledebilirsin" demek istedin.

Tasnif: Bölümlemek, sınıflandırmak manalarına gelir.

Tasvip: Bir düşünce ya da davranışın doğru olduğunu belirtme, onama, uygun bulma manalarına gelir.

Aslında yorum yapacak olduğum bir konu olmamakla birlikte, alakayı sağlamak için de: Konu sahibi arkadaşa sınıf değiştirmesini, alıntısını yaptığım arkadaşa da zihniyetini değiştirmesini tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı