İnsanların bana karşı davrandığı tavırlar

Makaleler
45
Merhaba,

Millete çok soru sorarım. Biraz onaylatma huyum var. Ondan soruyorum. Madde halinde yazmak istiyorum.
  1. Şu Drive alma işini millete soruyorum alayım mı almamayım mı diye? Aslında alıp geçsem ve kimseye sormasam daha iyi olacak. Ancak bu olayı söylediğim zaman gereksiz, boşa para, sanki devlet sırrı saklıyorsun gibi durumlarla karşılaştım.
  2. İnsanlar telefonumu açmaz. Uzun zamandır aramadığım kişileri birkaç defa aradım. Onlar da cevap vermiyor. Genelde meşgule atıyorlar. Belli bir süre sonradan tekrar aradığımda "unuttum, müsait değildim" gibisinden diyorlar. Bir kere aramadım ki unutacaksın. Kaç kere aradım?
  3. Ortamlarda iletişim kuramıyorum. Kuzenim ve abim araba konusunu konuşuyor. Bende aralarına girip araba konusunda bir şey söyleyecek oluyorum ama beni dinleyen yok.
  4. Bugün kuzenimin doğum günüydü. Herkes birbiri ile fotoğraf çekti ama ben yokum. Peki bunun böyle olması?
  5. Bir de kendim hakkımda başkalarına anlatırım, kızarlar. Sen saçma konuşuyorsun hesabı falan. Sormayınca sıkıntı olmuyor. Birinci maddede yazdığım gibi hep onay almak istiyorum. Söylemeyince bir şey diyen yok. Sürekli kızalar bana. Ben bu durumdan bıktım. Gelmişim 22 yaşına hala başkasını dinlemek zorunda değilim. Söyledikleri kelimeler ağır. "Dediğine gücendim." diyorum. "Olabilir, benim için sıkıntı yok." dedi resmen.
  6. Başkası beni arayıp sormaz. Hep ben ararım.

Sizle ilgilenmeyen kişiyle sizde ilgilenmeyin sizi meşgüle atanları sizde meşgüle atın hayatta kendinizden başka değerli kimse yok başkaları için kendinizi üzmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı