İnsanların dediklerini çok fazla takıyorum

Şahsen kendim için söylüyorum bir yaşa geldikten sonra denilen lafi umursamiyorsun bana da kapa LAN yüzünü diyorlardi "tamam LAN ağlama" diyordum.
Daha çok insanlar kendilerine göre düşünür ona göre laf efer empati biraz az olur. Bunu 1 kere mi söylediler hep mi?
Bir de konuş dersin ben rahatsiz oluyorum demenizden diye.
Şöyle anlatayım maskeni çıkar diyorlar sanki çok garipmiş gibi çıkarınca tamam tamam kapa diyorlar. Şahsen ben böyle karakter yoksunu insanlarla konuşmayayım diyorum.

Şöyle anlatayım maskeni çıkar diyorlar sanki çok garipmiş gibi çıkarınca tamam tamam kapa diyorlar. Şahsen ben böyle karakter yoksunu insanlarla konuşmayayım diyorum.

Olması gereken o zaten konuşmaman gerekir hatta yüzlerine bile bakma.

Hmm sallayin gitsin uğraşmayın ama fazla alınganlık yapmamayida ögrenin yavaş yavaş yoksa her söylenene kelimelere alınabilirsiniz.

Öncelikle merhabalar adım Eren yaşım 17.
Son zamanlarda arkadaşlarımın ya da başkalarının dediklerini çok fazla kafaya takmaya başladım içim içimi yiyor resmen. Kısa bir hikaye anlatacağım sonra tekrardan döneceğim konumuza. Geçen hafta pazartesi ya da salı günü her zamanki gibi okuldayım falan işte kantine bir şeyler almaya gittik. Su aldık vs. içerken maskemi çıkarttım tabii ki onlarda ilk defa maskesiz görüyorlar aralarından ikisi "maskeni geri kapat, mümkünse bir daha açma" dedi. Bu çok aşırı moralimi bozdu o gündür bunu düşünüyorum. Zaten öz güvensizdim daha da yerlere düştü moralim. Bir de "gey, eş cinsel" diyerek üzerime laflar söylüyorlar (değilim bu arada) ona da bir şey demiyorum sürekli içime atıyorum.
İçime atıyorum sürekli. Öz güvenimi nasıl geri kazanabilirim?

Kanka ziktiret onları başkalarını bul arkadaşlarım diye yazıda bahsettiğin yaratıklar cidden acınası durumda boş ver onları onlarda arkadaş olmaya zorunlu değilsin.

Son zamanlarda arkadaşlarımın ya da başkalarının dediklerini çok fazla kafaya takmaya başladım içim içimi yiyor resmen. Kısa bir hikaye anlatacağım sonra tekrardan döneceğim konumuza. Geçen hafta pazartesi ya da salı günü her zamanki gibi okuldayım falan işte kantine bir şeyler almaya gittik. Su aldık vs. içerken maskemi çıkarttım tabii ki onlarda ilk defa maskesiz görüyorlar aralarından ikisi "maskeni geri kapat, mümkünse bir daha açma" dedi. Bu çok aşırı moralimi bozdu o gündür bunu düşünüyorum. Zaten öz güvensizdim daha da yerlere düştü moralim. Bir de "gey, eş cinsel" diyerek üzerime laflar söylüyorlar (değilim bu arada) ona da bir şey demiyorum sürekli içime atıyorum.
Başgan su içiyorum neremle içeyim deseydin ya ? Bu arada ben de 30 yaşındayım, önceden ben de senin gibiydim, her söyleneni içime atardım, susardım. Sonra bir yerden sonra kaldıramadım, psikolojik hasta oldum, haplarla tedavi olup, anca toparlandım. Şimdi pazarda domates, sebze, meyve satıyom yeri geliyor müşteriyle kavga ediyorum, karşılık veriyorum. Sebzeye pahalı falan diyorlar, ben de cevaben gidin market fiyatlarını bir görün diyorum, dikleniyorum. Susmak çözüm değil, doğru yerde doğru cümleleri kurup hakkını arayacaksın. Yoksa kafaya takar hasta olursun, Allah korusun. Ha benim bu psikolojik durumum %40 engelli raporuna ve askerlikten muaf olmama yaradı, iyi ki de üzerime gelmişler, fakat daha fazlası hem kalbe hem sağlığa zarar.

Eliniz armut mu topluyor anlamıyorum, 1 tane yapıştırmak zor olmasa gerek. Dene bir, dayak yesen bile bak özgüvenin nasıl geliyor...

@erenbelliolmayan sana o tarz ahmakça sözler söyleyen ahmak kişilerden uzak durun ve bu tarz kişilere asla yüz vermeyin. İnsanların söylediklerine kulak asmayınız. Ve size karşı yapılan her hakarete karşı bir cevap verin. Sustukça dalga geçen, çok olur. Yaşın daha çok genç böyle saçmalıkları kafana takma ve kendini asla küçük görme sen kendini küçük görürsen diğer insanlarda seni öyle görür ve davranır.

Sende onlarla dalga geç serseri maymunlara ayak uydurmaya çalış ya da yeni arkadaşlar edin edinemiyorsan da biliyorsun işte ne yapacağını.

Yeni konular

Geri
Yukarı