İnsanların forumda yaşını büyük gösterme çabası

26 yaşımdayım ve keşke 14-16 yaşında olsam. Eşek gibi anırırdım yaşımı. Kıymetini bilin.
Ve büyükler laf edebilir, bize de ettiler. Kültür bu yav, tabi ki velet diyeceğiz size. :D Aynı şekilde büyüdük biz de.
Kaldı ki 14 yaşında olup da teknoloji forumunda gezinen kardeşlerimden yana ümit doluyum.

Yaş ile değil de mülakat ile alınması taraftarıyım. 23 yaşında birisi bile yeterli olmayabilir.
Mülakattan kastınız eğer teknoloji ile ilgiliyse, işleyişi çok da iyi gitmez. Zaten bu forum da sadece teknoloji doğrultusunda ilerleyen bir forum değil. Her kategoriden kimseler aşağı yukarı var. Yapılacaksa bile nasıl süzülüp sınıflandırılacağı hakkında bir fikrim yok. İnternette kimseyi tam olarak tanıyamıyoruz.
Temelde benzer düşüncelerimiz var ama forumda siz daha tecrübeli olarak daha iyi gözlem yapmışsınız muhakkak.

Özenle yanıt verdiğiniz için çok minnettarım.
Diğer forum sitelerinin, çok da üye olmasam da bazısında bulundum. Bana göre, köklü olan belli başlı forumlardaki üyeler bu forumdaki üyelere nazaran daha içten bağlı geldi. İsim vermeyeceğim, anlamışsınızdır sanırım az da olsa hangi forumu/forumları kastettiğimi. Açıkçası, bu forumda onu çok da göremiyorum. Bu forumun en sevdiğim politikası yazım ve imla kurallarına olan hassaslığı. Sosyal hayat konularında da biraz geride kaldığını düşünüyorum. Özellikle şu sıralar.

Son düzenleme:
Mülakattan kastınız eğer teknoloji ile ilgiliyse, işleyişi çok da iyi gitmez. Zaten bu forum da sadece teknoloji doğrultusunda ilerleyen bir forum değil. Her kategoriden kimseler aşağı yukarı var. Yapılacaksa bile nasıl süzülüp sınıflandırılacağı hakkında bir fikrim yok. İnternette kimseyi tam olarak tanıyamıyoruz.

Diğer forum sitelerine çok da üye olmasam da bazısında bulundum. Bana göre, köklü olan belli başlı forumlardaki üyeler daha içten bağlı geldi. İsim vermeyeceğim, anlamışsınızdır sanırım az da olsa hangisinin olduğunu. Açıkçası, bu forumda onu çok da göremiyorum. Bu forumun en sevdiğim politikası yazım ve imla kurallarına olan hassaslığı. Sosyal hayat konularında da biraz geride kaldığını düşünüyorum şu sıralar.

Tamamıyla kişilik anlamında bir mülakat. "Intel AMD'yi tokatlar" yazacak kafadaki kişiler yerine "Intel, şu şu sebepten dolayı AMD'den iyidir." yazabilecek kişiler arıyorum sadece. Ama bu biraz ütopya biliyorum :)
Kaldı ki katılıyorum, diğer bir çok forumdan daha iyi olduğu için buradayım.

Merhabalar hepinize. Konu başlıkta da belirttiğim gibi; forumda yaşını olduğundan büyük yazan çok insan tespit ettim. Ben kendi yaşımı doğru bir şekilde yazdım, forumda çoğu kişinin de gerçek yaşını kullandığını sanıyordum durum hiç de böyle değilmiş. Bunlardan birkaç örnek vereyim. Misal olarak, adamın profiline bakıyorsun 25 yaşında yazıyor ama açtığı konuya bakıyorsun " Steam'de oyun satın alırken babamın kredi kartından parayı çekti ama oyun kütüphaneye eklenmedi. Babam beni dövecek şimdi." bir diğer örnek adam 32 yaşında gözüküyor açtığı konu: " TYT'ye kaçıncı sınıftan hazırlanmaya başlamalıyım?" gibi. Bu örnek konular çoğaltılabilir. Bu konuların sahipleri muhtemelen 14-15-16 yaşlarındaki genç arkadaşlarımız. Sorum şu; neden yaşınızı büyük gösterme hevesindesiniz kardeşlerim? İnsanlar yaşınıza bakıp daha fazla mı saygı gösterecek yani? Ya da yaşınızdan mı utanıyorsunuz da büyük yazıyorsunuz? Şahsen ben birinin yaşı küçük diye forumda terslemeye, ezmeye çalışmam ya da yaşı büyük diye de babama gösterdiğim saygıyı göstermem. Saygılı, ölçülü, nasıl cevap vereceğini bilen biri olsun yeter. Bunun nedeni nedir?

Sanamı düştü yargılamak karışma insanlara sana batan ne kardeşim.

Sanamı düştü yargılamak karışma insanlara sana batan ne kardeşim.
Kardeşim bana bir şey battığı yok, konuyu olabildiğince yumuşatarak açtım insanlar yanlış anlamasın diye. İyi oku metni. Bir şeyi yargıladığım falan da yok. Yaşınızı doğru gösterin ulan diye bir şey yazmadım sonuçta. Nedenini sordum yumuşak bir dilde sadece. Ama senin gibi bir tipin gelip böyle bir şey yazmasını bekliyordum yine de. Ayrıca tavrına dikkat et biraz.

Kardeşim bana bir şey battığı yok, konuyu olabildiğince yumuşatarak açtım insanlar yanlış anlamasın diye. İyi oku metni. Bir şeyi yargıladığım falan da yok. Yaşınızı doğru gösterin ulan diye bir şey yazmadım sonuçta. Nedenini sordum yumuşak bir dilde sadece. Ama senin gibi bir tipin gelip böyle bir şey yazmasını bekliyordum yine de. Ayrıca tavrına dikkat et biraz.
Işte böyle sığ tipler alınmamalı :)

Işte böyle sığ tipler alınmamalı :)
Valla hocam böyle tipler neyin kafası anlam veremiyorum. İlk yazdığım metni oku, metnimde art niyet veya aşağılama algıladıysan böyle ters cevap yaz, hakkımdır. Ama yazdığı cevaba bakacak olursak bir anlam çıkaramıyorum.

"Intel AMD'yi tokatlar" yazacak kafadaki kişiler yerine "Intel, şu şu sebepten dolayı AMD'den iyidir." yazabilecek kişiler arıyorum sadece.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı