Netflix'te neden Türkleri Arap gibi gösterme çabası var?

Bunu bir cok platfrom yapiyor. Araplar ile Turkler`in kulturu birbirine cok benziyor.
Türk kültürü kaybolalı 2000 yıldan fazla oldu. Selçukluda Araplaşmaya başladık, Osmanlıda Arap kültürünü benimsedik, Şimdi ise yavaş yavaş batı kültürüne geçiyoruz. Gerçek Türk kültürü taa Hun, Göktürk imparatorluklarında görülür. Onlar da Arap kültürünün kendilerine bulaşmasını önlemek için bize Arap muamelesi yapıyorlar. "Padişah, Sultan" gibi unvanlar gerçek Türk kültüründe yoktur. "Kağan, Han" vardır. İnanın şu anda Göktürk veya Hun kanunlarıyla yönetiliyor, Gerçek Türk kültürüyle yaşıyor, Hatta abartacak olursam Arap ve Batı harfleri yerine Göktürk harflerini kullansaydık olsaydık, yani tam anlamıyla Türk olsaydık bu ülke şu anda olduğundan çok daha fazla ileride olurdu. Şu anki kültürümüzün de Türk kültürüyle alakası yok, Yarı Arap yarı Batı kültürüne sahibiz. (Batı derken Avrupa'yı kastediyorum.)

𐰘𐰇𐰲𐰀 𐰀𐰞𐰞𐰴 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰇𐰤 𐰚𐰇𐰠𐱅𐰇𐰼𐰇𐰤𐰇 𐰉𐰺𐰞𐰃𐰍𐰃𐰣𐰃 𐰽𐰍 𐰀𐰘𐰠𐰾𐰃𐰤

Mustafa Kemal'in sevmediğim özelliklerinden birisi ırkçı olması.

Atatürk'e nerede zavallı dedim? Benim atam köylü bir çiftçinin tekiydi Atatürk atam değil?
Atatürk ve ırkçımı?! Bu ülkeden yürüyüp gidermisin bastığin heryer kanla kazanıldı sen bu kazanılan vatana ayak basmayı haketmiyorsun.

Hayır kardeşim türkler gibi ulu bir milletin kültürü Arap kültürüne benzeyemez. Türkiye'de yaşayan yobaz ve cahil sözde türklerin kültürleri Arap kültürüne benziyor.

Türklerin kültürü araplarla benziyor, benzememek demek sadece zırvadır kendinizi Türk olduğunuzu göstereceksiniz diye kültürel mirası yok edemezsiniz araplarla ortak çok yönümüz var çok fazlada kültürel benzerliğimiz var özellikle Akdeniz'de, güneydoğuda.

Siyasal İslam şimdiki haline gelmeden önce de bizi Arap ülkesi olarak görüyorlardı, yeni olan bir durum değil bu. Tüm kadınların başını kapatmasının zorunlu olduğunu sanıyorlardı, deveye binildiğini sanıyorlardı, birden fazla eş alabildiğimizi sanıyorlardı, Arapça konuştuğumuzu sanıyorlardı, ülkeyi çölle kaplı sanıyorlardı.

Yazlıktan tanıdığım yabancı arkadaşlarımın bir akrabası/arkadaşı Çeşme'ye geldiğinde kadınların başının açık olduğu görünce şaşırıyorlardı. Her şeyin Latin alfabesiyle yazıldığını görene kadar kendi dilimiz olduğunu bile bilmiyorlardı. Türkiye'nin sorunu onlarca yıldır global entegrasyon konusunda çok kötü olması çünkü küresel tanınırlık sağlayan büyük organizasyonlar konusunda çok gerideyiz. Dünya vatandaşları için tanınırlık oranımız çok düşük, çoğu da kulaktan dolma hatalı bilgilere sahip.

Yalnız ne kadar takip ettiniz o zamanlar medyayı bilmiyorum ama zaten ISID'da Türkler de vardı ve gizliden destekleniyordu PKK YPG'ye karşı. Hatta zaten ışıdı Orta Doğu'dan çoğunlukla PKK-YPG temizlemiştir.

Geri
Yukarı