Forumda insanların yazmak için bir şeyler yazması

Forumlar bilgi paylaşimi yerleridir herkes istedigi şeyi yazmakta özgürler tabi yazdiklari şeyin arkasinda durabiliceklerse, boş yapsinlar demiyorum ama böyle ayri bir konu açip insanlara onu yapmayin bunu yapmayin demekle olmuyor konunuzu anca sen ben ve birkaç kişi bakip gidecek o onu bunu yapmayin dedigin kişilerde zaten paylaşim yapmaya devam edecek. Yani uzun lafin kisasi bu yaziya gerek bile yoktu.
Dostum neyi kastettiğim oldukça açık, sadece insanların araştırma konusundaki eksikliğine ve birbirlerini taklit etmesinden bahsettim. Bana katılan veya katılmayan olacaktır. Kimseyi yönlendirmek gibi bir gayem olmadığı da açık zaten. Bilginin öğrenilmesi için kitaplar yazılıyor anlaşılmayan yerlerin anlaşılması içinde öğretmenler var. Araştırmak yerine hazır bilgiyi kabullenmek sadece teknoloji için değil bu forumda paylaşılabilen her konu için hazırı ezberlemek demek. Acil veya önem arzeden konularda fikir beyan etmek ayrı aynı şeyi defeatle söylemek ayrı. Dediğin gibi insanların çok az bir kısmı görecek ve kimse ders almayacak bu konudan. Ama bir sorunu düzeltemiyorsak en azından sözümüzle beyan etmek gerek diye düşünüyorum.

Dostum neyi kastettiğim oldukça açık, sadece insanların araştırma konusundaki eksikliğine ve birbirlerini taklit etmesinden bahsettim. Bana katılan veya katılmayan olacaktır. Kimseyi yönlendirmek gibi bir gayem olmadığı da açık zaten. Bilginin öğrenilmesi için kitaplar yazılıyor anlaşılmayan yerlerin anlaşılması içinde öğretmenler var. Araştırmak yerine hazır bilgiyi kabullenmek sadece teknoloji için değil bu forumda paylaşılabilen her konu için hazırı ezberlemek demek. Acil veya önem arzeden konularda fikir beyan etmek ayrı aynı şeyi defeatle söylemek ayrı. Dediğin gibi insanların çok az bir kısmı görecek ve kimse ders almayacak bu konudan. Ama bir sorunu düzeltemiyorsak en azından sözümüzle beyan etmek gerek diye düşünüyorum.
Bu sefer sana katiliyorum.

Orijinal takıntısı olan bir kitle var. Burada hepimiz orijinal yazılım kullanıyoruz, zaten burası korsana destek veren bir platform değil. Adam oyunda hata aldığı için konu açmış, altına hemen “orijinal mi” diye yazıyorlar. Orijinal diye cevap veriyorsun, konuşma orada bitiyor. Çünkü bu tiplerin teknik anlamda hiçbir bilgisi, çözüm odaklı bir yaklaşımı falan yok. Dünyanın en gereksiz ve saçma muhabbeti yeminle.

Gerçekten bilgi paylaşımı yapmak isteyen arkadaşları tenzih ederim.

Bir de konuyu tam olarak okumadan verilen yanıtlar var. Aslında niyeti yardım etmek. Kötü bir niyeti yok ama olmuyor işte.
En basitinden bir örnek vereyim:

-Hesabıma yabancı bir konumdan giriş yapılmış..
+VPN kaynaklı olabilir.

Yani VPN kullansam belirtirdim ve o ihtimali düşünürdüm.

Benim açtığım konularda pek olmasa da bazı konularda gördüm bunu.

Biri mesela maksimum 500 TL kulaklık önerisi istemiş başka birisi diyor 200 TL daha ekle şunu kullan.
Sizin dediğiniz bambaşka bir konu. Örneğin 200 TL farkla 2060 yerine 2060 Super almak çok daha mantıklıdır. Bu yüzden "bütçeni 200 TL arttır ve 2060 Super al" diyebilir kullanıcılar. Yani teknolojik eşyalara çok fazla para veriyoruz ve alırken rakiplerine göre en iyisini almak istiyoruz. Bu yüzden "şu kadar arttır şunu al" demek bence gayet mantıklı. Hem konu sahibi için farklı alternatifler oluşmuş oluyor. Ancak bütçe arttırmasını fazla abartmamak gerek.😀

Sizin dediğiniz bambaşka bir konu. Örneğin 200 TL farkla 2060 yerine 2060 Super almak çok daha mantıklıdır. Bu yüzden "bütçeni 200 TL arttır ve 2060 Super al" diyebilir kullanıcılar. Yani teknolojik eşyalara çok fazla para veriyoruz ve alırken rakiplerine göre en iyisini almak istiyoruz. Bu yüzden "şu kadar arttır şunu al" demek bence gayet mantıklı. Hem konu sahibi için farklı alternatifler oluşmuş oluyor. Ancak bütçe arttırmasını fazla abartmamak gerek.😀
Ama onun verdiği örnek kulaklık içindi. Bir bilgisayar olsa tamam 200 TL artırılır ama kulaklık zaten 500 TL. Arada fiyat farkı çok olmuyor mu? Bu benim fikrim yanlış düşünüyorsam belirtiniz.

Geri
Yukarı