İnsanların geleceği görebileceğine inanıyor musunuz?

Can_Coşkun01

Centipat
Bana göre:
1) Fallar ile geleceği öğrenemezsin.
2) Sakızdan çıkan kağıt parçası ile geleceği öğrenemezsin.
3) Burçlar ile geleceği öğrenemezsin.
4) Yıldızlarla geleceği öğrenemezsin.
5) Kendini Tanrı veya kahin olduğunu düşünmen doğru değil.
6) Rüyaları yorumlayarak geleceği öğrenemezsin.
7) Çevrendeki her tuhaflık gelecekten bir işaret olmuyor.
8) Keçi dışkısı yiyerek kahin olunmuyor.
9) Cinci hoca vs. inanarak geleceği öğrenemezsin.
10) Gelecekteki olması muhtemel her şeyi %100 olacak varsayamazsın.
11) Dolandırıcılar tarafından büyü adı verilen yalan şeylerle geleceği göremezsin.
12) Çoğu şeyi doğru tahmin ediyor diye bir adamın gelecekten geldiğine inanmamalısın.
13) Enerji küresi geleceği göstermiyor.
14) Eğer normal bir insansan ruh, cin, şeytan, melek ve duyu organlarıyla algılanamaz varlıklarla konuşamazsın.
15) saçma olaylar ve nesneler batıl yollar ile geleceğini göstermez.
16) Yaşanmış olaylara zaten kaderimde varmış benim elimden ne gelirki! Diye kendini kandırıp kaderini kendin kontrol etmediğini iddia etmek doğru değil.

Nedense bu tür şeylere hep kendini din adamı zannedenlerin inanması çok tuhaf. "İslam" inancının yaygın olarak görüldüğü Türk toplumunda neden bu tür inanışlar bu kadar fazla? Siz bunlara inanıyor musunuz? Yoksa bana katılıyor musunuz? Konuyu konuşarak doğru bilgi elde edelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılıyorum. Ama hala anlayamadım 6 ay önce gördüğüm rüyanın bir anda gerçekleşmesi ve daha önce orada olduğuma emin olmam.

Anlayamıyorum. DeJa'Vu deyip geçiştiriyor sorduğum çoğu kişi. 6 ay önce bildiğin rüyadan uyanıyorum sonran aynısı gerçekleşiyor.

Bana göre:
1) fallar ile geleceği öğrenemezsin.
2) sakızdan çıkan kağıt parçası ile geleceği öğrenemezsin.
3) burçlar ile geleceği öğrenemezsin.
4) yıldızlarla geleceği öğrenemezsin.
5) kendini tanrı veya kahin olduğunu düşünmen doğru değil.
6) rüyaları yorumlayarak geleceği öğrenemezsin.
7) çevrendeki her tuhaflık gelecekten bir işaret olmuyor.
8) keçi dışkısı yiyerek kahin olunmuyor.
9) cinci hoca vs. inanarak geleceği öğrenemezsin.
10) gelecekteki olması muhtemel her şeyi %100 olacak varsayamazsın.
11) dolandırıcılar tarafından büyü adı verilen yalan şeylerle geleceği göremezsin.
12) çoğu şeyi doğru tahmin ediyor diye bir adamın gelecekten geldiğine inanmamalısın.
13) enerji küresi geleceği göstermiyor.
14) eğer normal bir insansan ruh, cin, şeytan, melek ve duyu organlarıyla algılanamaz varlıklarla konuşamazsın.
15) saçma olaylar ve nesneler batıl yollar ile geleceğini göstermez.
16) yaşanmış olaylara zaten kaderimde varmış benim elimden ne gelirki! Diye kendini kandırıp kaderini kendin kontrol etmediğini iddia etmek doğru değil.

Nedense bu tür şeylere hep kendini din adamı zannedenlerin inanması çok tuhaf. "İslam" inancının yaygın olarak görüldüğü Türk toplumunda neden bu tür inanışlar bu kadar fazla? Siz bunlara inanıyor musunuz? Yoksa bana katılıyor musunuz? Konuyu konuşarak doğru bilgi elde edelim.

Geleceği sadece Allah ve seçilmiş kişiler Hz Muhammed, Hz Yusuf... (rüya ile geleceği görüyordu, tabii Allah Hz Yusuf'a izin verdiği için.) Onun dışında kimse geleceği göremez.
Büyü Kuran'da geçiyor. Yani gerçek bir şey. Ama bunun üzerinden dolandırıcılık yapanlar var.

Geri
Yukarı