İnsanların katılmayacağı şeyler

Madem her şey açık ortada, her şeyi biliyorsunuz. Sistem takır takır işliyor, o zaman ne diye insanlar halen savaşıyor ve açlıktan, üzüntüden ölüyor?
Demek ki her şeyi bilmiyorsunuz, ya da yanlış öğreniyorsunuz.
Bunun Covid19'la ne alakası var?

Bunun Covid-19'la ne alakası var?
Nasıl ne alakası var be..

Halen daha kapitalizm'in içinde can çekişiyorsunuz. Kapitalizm her gün size yalanları doğru diye yutturmak için can atıyor. Hastalığı veriyor, saçma sapan çözümünü de parayla satıyor.

Seni öldürmek için çabalıyan şeylerin sana doğru bilgiyi vermek istediğini tam olarak nasıl ve neden düşünebilirsin? Sana gerçekliği sunan, gerçeği söyliyen insanla aranda nasıl bir mutluluk farkı olabilir, neden ona göre daha az yaşıyor ve daha az mutsuzsun?

Nasıl ne alakası var be.

Halen daha Kapitalizm'in içinde can çekişiyorsunuz. Kapitalizm her gün size yalanları doğru diye yutturmak için can atıyor. Hastalığı veriyor, saçma sapan çözümünü de parayla satıyor.

Seni öldürmek için çabalıyan şeylerin sana doğru bilgiyi vermek istediğini tam olarak nasıl ve neden düşünebilirsin? Sana gerçekliği sunan, gerçeği söyliyen insanla aranda nasıl bir mutluluk farkı olabilir, neden ona göre daha az yaşıyor ve daha az mutsuzsun?

Virusun ve savaşların kapitalizmin oyunu olduğunu bilmeyen ve inkar eden yoktur zaten ama virüs diye biyolojik savaş diye de bir gerçek var bile bile lades mi diyelim.
Dünya nufusu 8 milyara giderken tabii ki nüfusu kırmak için savaşlar virüsler mikroplar olacak çoğunluk bunun bilincinde zaten isyanda etsen bu dünyanın düzeni bu şekilde kurulmuş o kaynaklar en etkili biçimde kullanılacak ve yetecek.

Son düzenleme:
@onrcmr Ya ben sana bir hastalık yok demiyorum ki, var diyorum. Lakin sana gribi virüs diye yutturuyorlar. Gribin ilerlemiş versiyonu zaturedir, korona da zatureye neden olur. Yılda zaten 700 bin insan grip hastalığından ölüyor. Koronanın yıllık ölüm tablosu da bununla aynı. Gribin ilerlemiş versiyonu da ciddi bir hastalık zaten.

Eğer ortada bir virüs ve yoğun bulaşcılık olsaydı eğer, bu kadar ihmalden sonra ortada insan kalmazdı. Abartıldığı ortada.

Kışın gribin patlamasıyla beraber virüs çoğaldı yalanı daha da gerçeklik kazanıyor.
İnsanları eve hapsediyorlar resmen. Farklı bir düzen, buna yeni dünya düzeni bile diyebilir. Bunun için çabalıyorlar. Sektörler çöküyor, kapitalizm kendini yok ediyor resmen. Esnaf açlıktan ölmek üzere. İnsanlar üretemeyince kapıya kıtlık gibi bir şey dadandı. Resmen kitlesel kontrol silahı.

Virüs gibi ciddi bir şeyi sence ortaya atarlar mı? Hayır.

Bir çiftçinin gerçek yaşadığı yorumunu söyliyim sana; Çiftçi 2-3 yıl boyunca hiçbir hasadının normalin dışında çürümüyor. Bir zaman oluyor ki çiftçinin hasatları normalin dışında çürümeye başlıyor. Çiftçi bu durumda tedirgin olmaya başlıyor. Bir sabah oluyor ki uçaktan bir poşet dolusu böceğin tarlasına atıldığını fark ediyor.

Bu da böyle bir şey olabilir, havadan püskürtülen bir grip bile olabilir.

Ortada bir şey yokken, gribi hedef alarak algı yönetemiyle onun üzerinden korku salıyorlar olabilir. Grip zaten bir öldürücü bir hastalık, bunun adını virüs koyup medyayla lanse edersen, hop herkes kokudan eve kapanır.

Bütün ünlüler nerdeyse korona oldu, her şey ihmal ediyorlar. Medya böyle dönderiliyor.

Elazığ depremi oldu, pat insanlara bu korku ve panik havası girdi. Ardından korona illeti çıktı, insanlar deprem korkusundan sonra koronayı görünce ölüm korkusundan hiç sorgulamadan bu gerçeğe sarıldı.

Aynı şekil kışa yaklaştık, tak İzmir depremi ortaya çıktı. Kışla beraber tamamen evlere kapanacak insanlar.

Türk halkı, Türk kültürü saldım çayıra Mevlam kayıra modundadır. Atın ölümü arpadan olsun kafasındalar. Bunları ancak ölüm korkusuyla yönetebilirsin.

Git bir yabancı forumu izle, yabancıları gör, hepsinin koranın bir safsata olduğuna inanıyor. Yabancıları da ciddi miktarda para cezasıyla eve hapsediyorlar. Kimse korkudan dışarı çıkamıyor..

Evet bir tane daha.
İnsan kendisine çeki düzen vermeyip, düzenli beslenmeyip hareket etmezse gribi rahat atlatabilir mi?
COVID-19 de aynı.
Harbiden komiksiniz :D Galiba bu platform da bana uymayacak. Moderatörlerin bana [isteyerek] ban atmasını isteyeceğim. İlerde anlarsınız ne kadar abartma bir "hastalık" olduğunu.
Benden görüşürüz :) Bir daha da bu foruma girmiyorum :)
Annem bir hafta önce bir sürü belirti gösteriyordu. Hayatımın en kötü zamanlarıydı, yataktan kalkamıyordu, sürekli ateşi vardı. Keşke onun yerinde ben olsaydım dedim. Şimdi sen gelmiş Covid-19 abartılıyor diyorsun, komik olan sensin. Bu forumda senin gibilere ihtiyaç yok, bir daha gelmemek üzere git lütfen.

@onrcmr ya ben sana bir hastalık yok demiyorum ki, var diyorum. Lakin sana gribi virüs diye yutturuyorlar. Gribin ilerlemiş versiyonu zaturedir, korona da zatureye neden olur? Yılda zaten 700 bin insan grip hastalığından ölüyor. Koronanın yıllık ölüm tablosu da bununla aynı. Gribin ilerlemiş versiyonu da ciddi bir hastalık zaten.

Eğer ortada bir virüs ve yoğun bulaşcılık olsaydı eğer, bu kadar ihmalden sonra ortada insan kalmazdı. Abartıldığı ortada.

Kışın gribin patlamasıyla beraber virüs çoğaldı yalanı daha da gerçeklik kazanıyor.
İnsanları eve hapsediyorlar resmen. Farklı bir düzen, buna yeni dünya düzeni bile diyebilir. Bunun için çabalıyorlar. Sektörler çöküyor, kapitalizm kendini yok ediyor resmen. Esnaf açlıktan ölmek üzere. İnsanlar üretemeyince kapıya kıtlık gibi bir şey dadandı. Resmen kitlesel kontrol silahı.

Virüs gibi ciddi bir şeyi sence ortaya atarlar mı? Hayır.

Bir çiftçinin gerçek yaşadığı yorumunu söyleyeyim sana; çiftçi 2-3 yıl boyunca hiçbir hasadının normalin dışında çürümüyor. Bir zaman oluyor ki çiftçinin hasatları normalin dışında çürümeye başlıyor. Çiftçi bu durumda tedirgin olmaya başlıyor. Bir sabah oluyor ki uçaktan bir poşet dolusu böceğin tarlasına atıldığını fark ediyor.

Bu da böyle bir şey olabilir, havadan püskürtülen bir grip bile olabilir. Yani o yeğenim ABD oyunları, büyük oyunlar demiyorum. Bir oyun dönderiyorlar ve bunu kestirmek kolay değil.

Ortada bir şey yokken, gribi hedef alarak algı yönetemiyle onun üzerinden korku salıyorlar olabilir. Grib zaten bir öldürücü bir hastalık, bunun adını virüs koyup medyayla lanse edersen, hop herkes kokudan eve kapanır.

Bütün ünlüler neredeyse korona oldu, her şey ihmal ediyorlar. Medya böyle dönderiliyor.

Elazığ depremi oldu, pat insanlara bu korku ve panik havası girdi. Ardından korona illeti çıktı, insanlar deprem korkusundan sonra koronayı görünce ölüm korkusundan hiç sorgulamadan bu gerçeğe sarıldı.

Aynı şekil kışa yaklaştık, tak İzmir depremi ortaya çıktı. Kışla beraber tamamen evlere kapanacak insanlar.

Türk halkı, Türk kültürü saldım çayıra mevlam kayıra modundadır. Atın ölümü arpadan olsun kafasındalar. Bunları ancak ölüm korkusuyla yönetebilirsin.

Git bir yabancı forumu izle, yabancıları gör, hepsinin koranın bir safsata olduğuna inanıyor. Yabancıları da ciddi miktarda para cezasıyla eve hapsediyorlar. Kimse korkudan dışarı çıkamıyor.

Dostum zaten bende hastalık yok demiyorum ama modifiye edilmiş bir virüsten bahsediyorum bundan önce de domuz gribi vardı bu devran böyle gidecek sen buna kalkıp grip dersen dalga konusu olur kusura bakma, dunya üzerinde birçok virüs ya da biyolojik savaş mevcut virüslerin modifiye edilmesiyle elde ediliyor ve edildi gökten zembille inmedi ya da uzaydan gelmedi bu, laboratuvar ürünü sonuçta, senin dediğin gibi herkes ölürse ya da thanos un parmak şıklatmasi gibi bir durum bekliyorsan yanılırsın o zaman çark dönmez iste o kapitalizm dediğin olayın çarkida durur.

@onrcmr Ben de sana diyorum ki, ortada bir silah var, doğrudur. Ama bu silah sanıldığı gibi güçlü değil. Bu silahı çok güçlü gösteren medya algısıdır. Öldürücü, tahrib edici bir şey ama bulaşıcılığı abartılıyor. Devletler arası bir oyun mu yoksa devletten öte bir aklın oynadığı bir oyun mu, bunu kestirebilir misin? Hayır. Bana göre bu oyunu devletler değil de, para babaları bile değil de ''o'' akıl oynuyor. Para için kendini satan adam oynamıyor bu oyunu, parayı basacak adam oynuyor. Yeni bir düzen lansa ediyorlar. Her kaostan sonra farklı bir kültürel özellik yok oluyor. Yavaş yavaş insanları uzaylı yapısına sevk edecekler. İnsanları kültürlerinden ve gerçekliklerinden uzak bir geniş aile yapısına sokacaklar.

Bak bunların nasıl bir akıl olduğunu sana kelime oyunu yaptıklarını okuyarak anlatıyım;

Dünyanın altını üstüne getirmek deyimi var; Bu deyimi bizim algılama şeklimiz bir odanın altını üstünü getirmekle aynı.

Aslında burada anlatılmak istenen; Altını, element olan altını üstüne götür.

Yani altını üstün götürüyorsun. Dünyanın altını üstüne getirdim. Üstün olana getirdim. Seni böyle uyutuyorlar. Mesala koyun var, bir de koyun var. Koyun olana ne demek istediklerini anladın zaten. Bir düzene oturduk var mesala. Düzen kelimesi aslında aynı zamanda bir argodur. Düzen kişidir, kişi anlamındadır, kişinin yaptığı aksiyondur.

Bizi bir düzene oturttular. Yani neye oturtturuklarını anlatıyorlar. Resmen dalga geçiyorlar.

@onrcmr ben de sana diyorum ki, ortada bir silah var, doğrudur. Ama bu silah sanıldığı gibi güçlü değil. Bu silahı çok güçlü gösteren medya algısıdır. Öldürücü, tahrib edici bir şey ama bulaşıcılığı abartılıyor. Devletler arası bir oyun mu yoksa devletten öte bir aklın oynadığı bir oyun mu, bunu kestirebilir misin? Hayır. Bana göre bu oyunu devletler değil de, para babaları bile değil de "o" akıl oynuyor. Para için kendini satan adam oynamıyor bu oyunu, parayı basacak adam oynuyor. Yeni bir düzen lansa ediyorlar. Her kaostan sonra farklı bir kültürel özellik yok oluyor. Yavaş yavaş insanları uzaylı yapısına sevk edecekler. İnsanları kültürlerinden ve gerçekliklerinden uzak bir geniş aile yapısına sokacaklar.

Bak bunların nasıl bir akıl olduğunu sana kelime oyunu yaptıklarını okuyarak anlatayım;

Dünyanın altını üstüne getirmek deyimi var; bu deyimi bizim algılama şeklimiz bir odanın altını üstünü getirmekle aynı.

Aslında burada anlatılmak istenen; altını, element olan altını üstüne götür.

Yani altını üstün götürüyorsun. Dünyanın altını üstüne getirdim. Üstün olana getirdim. Seni böyle uyutuyorlar. Mesela koyun var, bir de koyun var. Koyun olana ne demek istediklerini anladın zaten. Bir düzene oturduk var mesela. Düzen kelimesi aslında aynı zamanda bir argodur. Düzen kişidir, kişi anlamındadır, kişinin yaptığı aksiyondur.

Bizi bir düzene oturttular. Yani neye oturtturuklarını anlatıyorlar. Resmen dalga geçiyorlar.

Bende sana kısa ve öz diyorum ki bu olaylar hep olacak sen tedbirini alacaksın filler tepişir çimenler ezilir. Sonuçta tüm konuşmamız dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyor.
Kal sağlıcakla.

Bende sana kısa ve öz diyorum ki bu olaylar hep olacak sen tedbirini alacaksın filler tepişir çimenler ezilir. Sonuçta tüm konuşmamız dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyor.
Kal sağlıcakla.
Korkmaya gerek yok, bu kişiler bizimle aynı kişiler. Aynı yerden geliyoruz ve bu düzen aslında benliği değil birliği koruyor. Birliği görenler, benliğin yarattığı kültürü yok ediyor.

Sen de kal sağlıcakla.

Yeni konular

Geri
Yukarı