İnsanların laptop deneyimlerindeki zıtlıklar

Bu modele de göz atmıştım hocam. Konu başlığı biraz farklı olduğu için direkt kafamdaki gereksinimleri yazmadım. RTX 4060 ekran kartlı modellere ileriye dönük olması için öncelik veriyorum. Yine de teşekkür ederim.

Türkiye'deki servisler aslında en önemli kriter gibi duruyor. Özellikle bu kadar insan sorun yaşarken.

Evet hocam. Cihaz direkt KVK'ya gönderiliyor ve KVK hayatımda gördüğüm en berbat servis.

Gerçekten benim de kafam karıştı. Acer Nitro, HP Victus, Asus TUF modellerinde birbiriyle çelişen kullanıcı deneyimleri var. Lenovo'da gücümün yettiği modellere de adaptörü yetersiz dediler. O kadar para verince sorunsuz kullanmak istiyorum, bu yüzden bir türlü karar veremedim.

Gerçekten benim de kafam karıştı. Acer Nitro, HP Victus, Asus TUF modellerinde birbiriyle çelişen kullanıcı deneyimleri var. Lenovo'da gücümün yettiği modellere de adaptörü yetersiz dediler. O kadar para verince sorunsuz kullanmak istiyorum, bu yüzden bir türlü karar veremedim.
Lenovo ve Acer'in şu an piyasada en güvenebileceğimiz 2 marka olduğunu düşünüyorum. Ama malum Lenovo'nun fiyatları biraz tuzlu.

Gerçekten benim de kafam karıştı. Acer Nitro, HP Victus, ASUS TUF modellerinde birbiriyle çelişen kullanıcı deneyimleri var. Lenovo'da gücümün yettiği modellere de adaptörü yetersiz dediler. O kadar para verince sorunsuz kullanmak istiyorum, bu yüzden bir türlü karar veremedim.

Dediğim gibi hocam. Ben aldığımda cihaz 40k idi şu an 53K gende sorun çıkıyor. Şans işi siz araştırmanızı yapıp en sorunsuz olanı alıp yolunuza bakmalısınız. Eğer bir sorun çıkarsada geçmiş olsun ufak bir serüven sizi bekliyor :(.

Vallahi hocam kaç gündür deli oldum ya :D. Sabaha kadar araştırma yapıyorum belki kesin bir galip bulurum diye ama bir şekilde adaylar paçalarından çekilip liderlik yarışında geriye düşüyorlar.

Vallahi hocam kaç gündür deli oldum ya :D. Sabaha kadar araştırma yapıyorum belki kesin bir galip bulurum diye ama bir şekilde adaylar paçalarından çekilip liderlik yarışını kaybediyorlar.
Bence etrafa pek aldanmayıp içinizi en rahat ettiren ürünü alın hocam. Ben de ekipmanlarım konusunda fazla takıntılıydım ancak fazla düşünmeden duygularıma göre hareket ederek aldığım tüm ekipmanlarım beni daha fazla tatmin etti.

Bence etrafa pek aldanmayıp içinizi en rahat ettiren ürünü alın hocam. Ben de ekipmanlarım konusunda fazla takıntılıydım ancak fazla düşünmeden duygularıma göre hareket ederek aldığım tüm ekipmanlarım beni daha fazla tatmin etti.
Hocam tek çıkar yol bu gibi duruyor. En azından kendi kendime kızarım sorun yaşarsam. Bakalım olayın sonu nereye varacak.

Peki hocam 🙂 içimi dökülüvereyim dedim.
Sıkıntı yok hocam varolun :)

Son düzenleme:
Bana %5'lik ihtimal denk geldi demek hocam. ASUS ROG 4060 aldım 2. ay panel arızası çıktı ve servis panel değişimi yaptı. Ah o zamanki bilgi yetersizliğim direkt değişim isteyecektim. Servis sonrası tekrar sıkıntı çıktı şimdi yeniden değişim ile uğraşacağım. Yani dediğiniz gibi her cihazda sorun olabiliyor.
Tam da öyle olmuş şansına. Çok nadiren böyle sorunlar çıkabiliyor.

Bir de deneyimin benimkine çok yakınmış. İlk Monster laptopta panel birinci ayda bozuldu. Şimdiki aklım olsa iade isterdim ama neyse. Servise götürdüm. Sonra ekranı değiştirdiler ama ölü pikseller 3 saatte ekranı mahvetti ve ışık sızması çoktu. Hemen tekrar götürdüm. Bir daha değişti. Bir ara SSD bozuldu merkeze gitti. 6-7 ay sonra tekrar ekrandan gitti. Ben de dedim "Değiştirin başka modelle." ama aynı modeli gönderdiler. Diğerini Mayıs ayından Ocak ayına kadar kullandım ve o zamandan beri bu laptoptayım. Ekrandan gitmedi, henüz.

Bundan çıkarttığım sonuç "Bir kere ekran bozulduysa bozulmaya devam eder." oldu. Benim şansım panelin 3 kere değişmesiydi. 3 kere aynı hatayı verince zaten direkt değişim ya da iade hakkı doğuyor. Sen yine de şansını zorla.

Arkadaşım Ideapad Gaming 3 aldı. Laptop sanki çalışmıyor, o kadar sessiz. O seriye bakabilirsin.

Arkadaşım bundan aldı: Lenovo Ip Gaming 3 12.Nesil Core i5 12500H-16Gb-512Ssd-15.6inç-Rtx3050Ti 4Gb-W11 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Yeni konular

Geri
Yukarı