İnsanların tip tip bakması

Daha fazla  
İnsanlar tip tip bakmadan ne anlıyorlar çözemedim.
Özellikle metrobüste cok oluyor.
Adam 1 saat sana bakıyor, sonra sen ona bakınca neden bakıyorsun diye kavga cıkarıyorlar.
Cidden ağır, paranoid kişilik bozuklugu veya sosyopatlık seziyorum.

Bu bir psikolojik rahatsızlık, eğitim seviyesiyle ilgisini göremiyorum. Okulda da vardı bu tipler çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karakterler bozulmaya başladı. Maalesef karakter bozukluğu eğitimle veya terbiyeyle düzelmez.
Gün geçmesin ki insanlar birbirlerine karşı olan merhametini, hoşgörüsünü, yardımseverliğini kaybetmesin...
Bilmiyorum farkında olanlar var mı ama, dağılıyoruz arkadaşlar. Birbirimize en çok ihtiyacımız olduğu zamanlarda birbirlerimizin açıklarını göz ediyoruz, ediyoruz ki bir tekme de biz vuralım diye. Herkes kendi önündeki ekmeği düşündükçe, ne yazık ki tam anlamıyla bir " Toplum " olamayacağız. Resmen yaşayan ölüler'iz.

Bu olay İstanbul'dan çok Ankara'da var nedense. Saçma bir şekilde bakıyor sırf senin de dönüp bakman için. Bazıları böyle ters köşeye düşüp yanlış adamlara denk geliyorlar ben onlara çok seviniyorum:) Bir insanın dayak yemesine sevinilir mi diye sorabilirsiniz ama böyle insanları dayak yerken görünce yemin ediyorum çekirdek falan alıp uzun uzun izleyesim geliyor gerçekten:)

Arada bir karşıma çıkıyor bu tipler ama ben onlara bakınca, yüzlerini çeviriyorlar. Galiba korkutucu bir tipim var. :D Adamı bakışlarımla döverim ben. :D

Bu gerçekten önemli bir sorundur. O insanda mutlaka sosyal anlamda bir kişilik bozukluğu vardır. İnsanlar birbirini ''yan baktı'' diye öldürüyorlar. Siz siz olun bu tipleri ciddiye almamaya çalışın ama insan tahammül edemiyor.

Bana bakılmasın çok rahatsız olurum ben de. Lisede vardı bir tane, çocuk sabit durup bakıyordu, ''robot'' derdik ona. :D Söz ile uyarın arkadaşlar. Sözden anlamıyorsa oradan uzaklaşın ya da bilek gücünüzü kullanın.

Benim sıralamam şu: Bir bakış atmak, söz ile uyarmak, pat-küt. :puro:

millet ekonomik sıkıntıdan hepten sıyırdı sanırım.
Ayrım yapmak gibi olmasın ama gerçekten maddi durumu düşük olup gereksiz bir ezilme psikolojisi ile yapıyorlar gibi sanki.
benden korktu moduna girerler.
Kesinlikle. Büyük ihtimal bıçak var üzerinde ona güvenip bu hareketleri yapıyorlar. Biraz ego tazelemek gibi oluyor sanırım:)
Galiba korkutucu bir tipim var.
Profil fotonuzdan belli oluyor az çok:ROFL: Bende vücut olarak yapılı biri olduğum için nadir başıma geliyor böyle şeyler. Genelde önce bir bakış ardından "pardon abi" oluyor:) Ne gerek vardı şimdi buna:)

Kavga etmeden önce, karşı taraftan gelecek yumruğu hesap etmek lazım.
Yoksa ilk yumrukta afallarsın, sen yumruk atamadan, adam haşlar seni.
Cahil özgüveni gibi, kendini hemen ortaya atmaman gerek.
Mesafe ve hizanı ayarlaman gerek.

Bizde kavga kültürü cok berbat, adam yakandan tutuyor, itiyor, ısırıyor, tırnaklıyor, erkek gibi kavga eden yok.
Amerikadaki kavgalara bakıyorum adamlar yumruk yumruğa ediyor.

Geri
Yukarı