İnsanların tip tip bakması

Kavga etmeden önce, karşı taraftan gelecek yumruğu hesap etmek lazım.
Yoksa ilk yumrukta afallarsın, sen yumruk atamadan, adam haşlar seni.
Cahil özgüveni gibi, kendini hemen ortaya atmaman gerek.
Mesafe ve hizanı ayarlaman gerek.

Bizde kavga kültürü cok berbat, adam yakandan tutuyor, itiyor, ısırıyor, tırnaklıyor, erkek gibi kavga eden yok.
Amerikadaki kavgalara bakıyorum adamlar yumruk yumruğa ediyor.
Olayları nereye getirdin hocam. Ne kavgası ne mesafesi ne ayarlaması ne yumruğu :D
Tamam kendini savunacaksın tabi ki ama, bu işin özünde insan olduğunu ve gayenin karşıdaki insana zarar vermemek olduğunu idrak etmek zorundasın. Biliyorum bu inanılmaz derecede sabır isteyen bir davranış. Ama böyle böyle insanlara örnek olmak lazım.

@Manic Depressive ben en son kavgaya başvururum. Söz ile ikna olmayan, dayaktan anlıyorsa ilk karşılığı ondan beklerim. İlk kanı o döktükten sonra çenesine sağlam bir yumruk ile ''tek atarım.''

Şiddete karşıyım ama hem laftan anlamayan hem de dayaktan anlamayan beyinsizlerle dolu bu ülke.

Neyse ki toplu taşımayı eskisi kadar sık kullanmıyorum ama yolda yürürken bile bakıyorlar tip tip. İlla diyor ki ''beni bakışlarınla döv.'' :D

En iyisi gerçekten adam yerine koymamak, bu tipler yokmuş gibi davranmak.

@Manic Depressive ben en son kavgaya başvururum. Söz ile ikna olmayan, dayaktan anlıyorsa ilk karşılığı ondan beklerim. İlk kanı o döktükten sonra çenesine sağlam bir yumruk ile ''tek atarım.''

Şiddete karşıyım ama hem laftan anlamayan hem de dayaktan anlamayan beyinsizlerle dolu bu ülke.

Neyse ki toplu taşımayı eskisi kadar sık kullanmıyorum ama yolda yürürken bile bakıyorlar tip tip. İlla diyor ki ''beni bakışlarınla döv.'' :D

En iyisi gerçekten adam yerine koymamak, bu tipler yokmuş gibi davranmak.
Yallah Amerika... şaka şaka kısmen katıldığımı bilmeni isterim (y)

Psikiyatrist e gitseler, Risperdal veya Rexapin türevi bir ilaç yazar doktor.
Bu 2 ilac Şizofrenlerde kullanılıyor, ama düşünce ve davranış bozuklugunda doktor direk bunları yazıyor.
Ben onları hasta olarak gördüğüm için kafaya takmıyorum.

Bu olay İstanbul'dan çok Ankara'da var nedense. Saçma bir şekilde bakıyor sırf senin de dönüp bakman için. Bazıları böyle ters köşeye düşüp yanlış adamlara denk geliyorlar ben onlara çok seviniyorum:) Bir insanın dayak yemesine sevinilir mi diye sorabilirsiniz ama böyle insanları dayak yerken görünce yemin ediyorum çekirdek falan alıp uzun uzun izleyesim geliyor gerçekten:)
Onları dövmek sorun değil de, arkası oluyor onların. Küçük görüyorsun bi koysam ölür diyorsun, öyle de oluyor ama 10 dakika sonra bir kamyon adamla geliyorlar :ROFL:

Sokağa çıktığım an hayatta kalma mücadelesi veriyormuşum gibi hissediyorum. Haliyle yüz ifadem değişti dışarıda artık. Normalde sakin mutlu olan biriyim fakat dışarıda asabi ve sinirli biriyim. Bir nevi savunma mekanizması denebilir. Çünkü yaşadığım yer de pek iç açıcı bir yer değil, kaldı ki metrolar ya da diğer toplu taşıma araçları da bence pek iç açıcı yerler değil. Genellikle birinin armut gibi baktığını görünce sinirli bir şekilde bakıp gözünü kaçırmasını sağlıyorum. Nerede yaşıyoruz, yıl olmuş 2018 neyin güç gösterisi bu dediğinizi duyar gibiyim ama dediğim gibi istemsizce yaptığım şeyler oldu artık. He hep mi böyle yapıyorum? Hayır tabii ki, sabır çekip başka uğraşlara geçtiğim de oluyor. Karşıdaki kanı beş para etmez insanla kavga edeceğim sonra ne olacak? Karşımdaki insandan sayılacak, ceza alacağım. Acun beyin beni diskalifiye etmesini istemiyorum.

@Abradolf Lincler kesinlikle katılıyorum yani sağlam bir oturtsam, bundan sonraki hayatını mercimek çorbasıyla beslenerek geçirecek kıvama getiririm çoğunu ama işte "Erkek" değiller hemen bir kamyon adam toplamaya kalkarlar:)

Yeni konular

Geri
Yukarı