İnsanların zeka seviyesi

Üstün zekalı insanlar hariç bence herkesin beyni hemen hemen aynı seviyelerdedir fakat kimi beynini kullanmıyor, kimi kullanıyor. Çalışmakla alakalı diyorum ben.

Aynı değildir. Zeka genetikten gelir. Zeka genlerini çoğunlukla anne belirler. Yani annesi salak olan bir insanın zeki olma ihtimali zordur.

Gene de başarıda önemli olan şey zekadan çok çalışmaktır. Kafa yok zaten deyip pes etmek aptalların işidir.

Konunun akışını bozan cümle gibisin resmen :D
Bence zor değildirde. Daha çok çalışması gerekir. Ben çalışan her insanın zeki olabiliceğini düşünüyorum.

Her çocuk zeki doğar ve çocuk doğduğu anda üzerine çullanıp onun zekasını yok etmeye başlarız çünkü zekâ, politik yapı için, dinsel yapı için tehlikelidir...
Osho-Zeka

Kanka 100%'ünü kullanmıyor kimse böyle bir hesap yapılamaz. Beynin kapasitesi zannettiğimizden çok daha fazla onun için böyle bir yorum yapmak aşırı saçma ve tutarsız olur
Bu konuya bakmanı öneririm.

Herkesin zeka seviyesi aynı değil ama akıl sağlığı yerinde olan herkes beyninin %100'ünü kullanıyor. Normal insanlar %3, Einstein gibi dahiler %7 beynini kullanıyor diye dolaşan şehir efsaneleri var bunlar doğru değil.
Hiçbir insan beyninin yüzde yüzünü kullanmaz, bilim insanları insanların %1 ve daha az kullandıklarını söylüyor, doğru dahiler %2 veya 3 kullaniyor ama Einstein %5 falan kullaniyordu. İnsanlar beyninin %15 ya da %20'sinden sonra kendi göz rengini falan degistirebiliyor gibi teoriler var mesela %40'dan sonra el kol ayak karını kullanmadan nesneleri hareket ettrebilir gibi teoriler de var.

Bir insan nasıl biyolojik yapısını değiştirebilir acaba? Bilimsel bir açıklaması var mı bu olayın? Eğer yoksa saçma bir düşünceden öteye gidemez. Zaten ben olmadığına inanıyorum. Hem bir insan herhangi bir fiziksel temasta bulunmadan bir eşyayı nasıl hareket ettirebilir? Dünya'da kaç milyar insan doğdu eğer dediklerin doğru olsaydı mutlaka aralarından biri dediğin gibi olurdu. @Ben PC toplayan pc.

Evrim ve Doğa Seçilim açısından bakarsak Annen ve Baban ne kadar zekiyse sende o kadar zekisin. Ben daha çok çalışmakla ilgili oldupunu düşünüyorum, dünyanın en zeki insanları olarak kabul edilenler böyle söylüyor.

Hiçbir insan beyninin yüzde yüzünü kullanmaz.
Yanlış bilgilendirme yapma. Zihinsel bir rahatsızlığı bulunmayan her insan beyninin %100'ünü kullanır. Bu durum diğer canlılar içinde geçerli.

Bilim insanları insanların %1 ve daha az kullandıklarını söylüyor, doğru dahiler %2 veya 3 kullaniyor ama Einstein %5 falan kullaniyordu.
Bilim insanlarının böyle bir iddaası yok. Einstein'ın %5 kullandığı falan da yok.

İnsanlar beyninin %15 ya da %20'sinden sonra kendi göz rengini falan degistirebiliyor gibi teoriler var mesela %40'dan sonra el kol ayak karını kullanmadan nesneleri hareket ettrebilir gibi teoriler de var.
Hayal dünyan epey geniş, bu dediklerinin hiçbir mantıklı yanı yok, herhangi bir kanıtı da yok. Fazla bilim kurgu izlemişsin.

Beynimizin %5-10 arasında kullanmak akla mantığa zarar bir açıklama. Böyle bir şey söz konusu olsaydı beyinde meydana gelen hasarların %90-95'i etkisiz olurdu.

Lucy izleyip yorum yapmayın. Bu saçma sapan iddaa 1890 yılına Harward Üniversitesinde görevli William James tarafından ortaya atılmış bir safsata.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı