Insanlarla Konuşacak Konu Bulamıyorum

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben 16 yaşımdayım ne gerçek hayatta ne de sanalda hiç arkadaşım yok (1 tane var sanalda) neyse mesela okulda kimse benimle ilgilenmiyor beni umursamıyor çünkü çok sıkıcıyım. (Bu yüzden 2 senelik lise hayatımda arkadaşım olmadı) ders veya tenefüslerde sürekli oyun hayali kuran biriyim. Bazen bakıyorum insanlar öyle bir konuşuyorki hayret ediyorum yahu. 8 ders boyunca yanındaki çocukla ne konuşmayı beceriyorsun abi?

Birisi mecburiyetten yanıma oturunca (mecbur kalmasa kimse oturmuyor) düşünüyorum, heyecanlanıyorum acaba çocuğa ne desem? Nereden konu açsam? 1 konu konuşsam kârdır diye sürekli düşünüyorum ama boş. Sürekli yapay davranıyorum konuşmak için konuşmaya çalışıyorum ama onu bile beceremiyorum.

Hep alttan alıyorum. (Bu arada ergenlik muhabbeti yapacak kadar samimi olduğum kimse yok) Ben de insanlarla konuşmak istiyorum, ben de hocalar tarafından derste sus artık diye azarlamak istiyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum bu insanlarla ne konuşulur nasıl muhabbet edilir bana biraz bahseder misiniz bu konudan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Futbol muhabbeti en etkili yoldur. Aynı takımı tutuyorsan ve futbolu takip ediyorsan o sana uzun uzun konuşma süresi yaratır. O sürede ısınırsın umarım.

kitap okumalisin. Kitap okuyup, sosyal aktiviteler ile bunu aşabilirsin. Oyun hayali kurmaktan kastın video oyunları ise, ilgi alanlarını büyük bir değişikliğe sokman gerek. Degisiklikten kastım başkalari için başka birisi ol değil bu arada. Oyunu bırak demiyorum ama oyuna harcadığın sürenin bir kısmını başka alanlara yönelt. Ama bunları yaparken dışarıya kendin gibi gözük. İnsanlar için "rol" yapmaya gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu izlemeni tavsiye ederim. Tavsiye verecek olursam; muhakkak arkadaşlarınla ortak konularınız oluyordur. Ortak konular üzerinden gitmeye çalışın. En basitinden sınıf arkadaşlarınla dersleriniz ortak. Oradan konuya girin. Şu derste şu konuda anlamadığım yerler oluyor, bana yardımcı olabilir misin? Bu tür yaklaşımla daha sonra farklı konular ekleyerek arkadaş çevren artacaktır. Tabi herkesle muhabbet etme gibi derde girme derim. En azından kafa dengi arkadaşların sana yeterli olacaktır.

Lise 1 i ve lise 2 yi hiç arkadaşım olmadan dışlanarak geçirdim herkes beni çıkarı için kullandı. Kitap özeti yazdığım çocukdan tut beni kantine gönderip kendine tost aldıran insanlar var. Beden dersinde hiçbir spora ilgim olamadığından ve herkes beni 2. Plâna attığından tuvalet kabininde ağlamaktan sıkıldım artık. Sınavda herkes arkadaşından kopya çekerek 100 almasından ama benim arkadaşım olmadığından kendi hakkımla 50 almakdan sıkıldım artık. Kantinden poğaça almaya bile utanmakdan sıkıldım artık. Birisi istediği kadar küfür etse karşılık veremeyecek olmakdan sıkıldım.
Zamanla olur arkadaşın. Kafana takma daha gençsin.
Gençlik eğer buysa çok mutsuzum

Merhaba ben 16 yaşımdayım ne gerçek hayatta ne de sanalda hiç arkadaşım yok (1 tane var sanalda) neyse mesela okulda kimse benimle ilgilenmiyor beni umursamıyor çünkü çok sıkıcıyım. (Bu yüzden 2 senelik lise hayatımda arkadaşım olmadı) ders veya tenefüslerde sürekli oyun hayali kuran biriyim. Bazen bakıyorum insanlar öyle bir konuşuyorki hayret ediyorum yahu. 8 ders boyunca yanındaki çocukla ne konuşmayı beceriyorsun abi?

Birisi mecburiyetten yanıma oturunca (mecbur kalmasa kimse oturmuyor) düşünüyorum, heyecanlanıyorum acaba çocuğa ne desem ? Nereden konu açsam ? 1 konu konuşsam kârdır diye sürekli düşünüyorum ama boş. Sürekli yapay davranıyorum konuşmak için konuşmaya çalışıyorum ama onu bile beceremiyorum.

Hep alttan alıyorum. (Bu arada ergenlik muhabbeti yapacak kadar samimi olduğum kimse yok) Bende insanlarla konuşmak istiyorum bende hocalar tarafından derste sus artık diye azarlamak istiyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum bu insanlarla ne konuşulur nasıl muhabbet edilir bana biraz bahseder misiniz bu konudan ?
Bol bol kitap okumayı dene.

Lise 1 i ve lise 2 yi hiç arkadaşım olmadan dışlanarak geçirdim herkes beni çıkarı için kullandı. Kitap özeti yazdığım çocukdan tut beni kantine gönderip kendine tost aldıran insanlar var. Beden dersinde hiçbir spora ilgim olamadığından ve herkes beni 2. Plâna attığından tuvalet kabininde ağlamaktan sıkıldım artık. Sınavda herkes arkadaşından kopya çekerek 100 almasından ama benim arkadaşım olmadığından kendi hakkımla 50 almakdan sıkıldım artık. Kantinden poğaça almaya bile utanmakdan sıkıldım artık. Birisi istediği kadar küfür etse karşılık veremeyecek olmakdan sıkıldım.

Gençlik eğer buysa çok mutsuzum
Çıkarcı için insanlar için kendini üzmene gerek yok. Derslerine çalış, oynunu oyna, kitap oku takma değmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı