Konuşacak konu açamıyorum

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Konu açamıyorum. Biri benimle konuşmazsa direkt tanışamıyoruz ki en yakın arkadaşlarımdan herhangi biriyle otururken bile konu açamıyorum. O an aklıma konuşacak hiçbir şey gelmiyor. Benim gibi olan var mı?

Maç konuş oyun oynuyorsanız oyunun güncellemelerini etkinliklerini konuş.arkadaşın senin kafaysa ne konuşsan eğlence

Konu açamıyorum. Biri benimle konuşmazsa direkt tanışamıyoruz ki en yakın arkadaşlarımdan herhangi biriyle otururken bile konu açamıyorum. O an aklıma konuşacak hiçbir şey gelmiyor. Benim gibi olan var mı?
Hamsterler hakkında konuşabiliriz dişleri çok güzel.

İnsanların ilgi alanlarına yönelik konular açman gerek soru sorarak falan zaten konu açmak yeterli değil mimikler, ses tonu el ve kol hareketleri çok önemli bazıları bu tür konularda yeteneklidir 30 dk konuşur sıkmaz bazıları sıkar yapabilecek bir şey yok konuşmaktan çekiniyor san öz güven sorunların varsa psikiyatrik destek alabilirsin.

Bu doğaçlama bir şey. Sana tavsiye veremem. Bütün sohbetlerim doğaçlama. İlk kez gireceğim ortamda bile o ortamda bulunan arkadaşım benim için, onun sohbet sağlam falan der ve bunu doğaçlama yaparak hallediyorum. Bu durum şey gibi. Bir şey denedin ve içinden hep ya olmazsa gibi düşünmeye başladın. O zaman paniklemeye başlarsın. Bu da onun gibi.

Peki tanımadığım biriyle tanışırken ne konuşacağım?

Düşünce yapınızı filmlerle veya kitaplarla yön verebilirsiniz bu sayede insanlarla nasıl konuşmasını anlamış olursunuz. Film derken anime, çizgi film berbat Marvel eserlerini değil. Gerçekten derece yapmış filmleri izlemeniz gerekli. Kitaplar konusunda hiçbir örnek veremem çünkü kitap okuyan biri değilim.

Konu açma aslında basittir mesela okuldasınız ve arkadaşınız orta derecede başarılı biri. Okuldaki a ineği harbi hayatsız diye konu açarsın ve karşıdaki devam ettirmek isterse ister istemezse istemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı